Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Российская Империя

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Пресслужа към Политбюро съобщава

    Сътрудници на ЧК чрез брилятна акция спряха в зародиш опит за контрареволюция ръководена от т.Крылов. Виновниците до един са задържани и разстреляни след народен съд.

    Гоги ....нанасяйсе
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #17
      Да живее властта на народа, демек моята. Аз ,пръв сред неравни, ще изведа СССР ( Съюз на Страшно Садистични Разбойници) на невиждани висини.

      Comment


        #18
        т.е.? Ти реши да станеш бащица ли??...

        каквито рокади станаха напоследък съвсем не знам какво става по света...
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          еми като изчезна темата за свободните места така се получава, иначе аз през почивните дни съм си разработил детайлна стратегия, дори дипломацията съм премислил и смятам да започна преговори, а вече са ми готови щатовете за съединенията, само трябва да разбера до колко подробно трябва да ги опиша, иначе моите разработки са на ниво батальон/дивизион, абе можем да започнем воината.

          Comment


            #20
            армейската структура слиза до батальон, макар че най-ниското ниво, на което може да се дават заповеди, е дивизията.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              хубаво ама различните дивизии аз смятам да си ги зглобявам от стандартни батальони, от това требе да се досетите че такова нещо като "стандартна дивизия" въобще не предвиждам, или дори да има в зависимост от ситуацията смятам да я усилвам с батальони тежки танове, дивизиони полева и тежка артилерия и разни други "вкусотии"
              Въпросът е че ако армеиската с/ма е същата като в "малката" игра се обезмислят сума неща.

              Comment


                #22
                е, няма как, дивизиите са стандартни типове, но нищо не ти пречи да имаш ако искаш 10 вида танкови дивизии

                абе, има още да се договаряме за структурата... не сме финализирали нищо все още (макар че доста "развойна документация" има )
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #23
                  Това означава ли, че всеки ще си състави дивизиите по свой вкус и после ще избира между тях, и няма да е както сега при "Империализъм" - едни и същи дивизии за всички.
                  Dulce et decorum est pro patria mori

                  ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                  СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                  НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                  СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                  Comment


                    #24
                    Да разбира се. Военната система в голямата игра ще е... всъщност е, ние сме я разработили до голяма степен, неизмеримо по-сложна.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      Всъщност, задачата на бета-теста е да се види как хората ще се справят с такава система.
                      В общи линии става дума за следното:
                      - играчът си съставя няколко стандартни типа батальона (колко да са си е негов избор)
                      - от тях си съставя полкове или директно дивизии - по негов си избор, като комбинира различните видове батальони. В британската армия например основната градивна единица е именно батальонът.
                      - съставя устави на всички видове дивизии и на допълнителните части, които смята да добавя по-нататък към дивизиите си. Целта на тези устави е да описват повечедението на частите, така както го разбира играчът, за да знае Водещия как да ги използва по време на сражение. Заповедите разбира се също имат значение, но основното ще са тези устави.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #26
                        бойна система

                        хей ами аз вече съм го направил това, дори и видовете необходимо въоръжение съм определим. Но подозирам че някои люде ще имат проблеми със щата, 'щото голяма играчка е да се пресмятат: логистична рота, щабна рота, свързочна, и отделно превозни средства и т.н.т....

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by "Gaden Gogi"

                          хей ами аз вече съм го направил това, дори и видовете необходимо въоръжение съм определим. Но подозирам че някои люде ще имат проблеми със щата, 'щото голяма играчка е да се пресмятат: логистична рота, щабна рота, свързочна, и отделно превозни средства и т.н.т....
                          наистина не е просто...
                          Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by "Gaden Gogi"

                            хей ами аз вече съм го направил това, дори и видовете необходимо въоръжение съм определим. Но подозирам че някои люде ще имат проблеми със щата, 'щото голяма играчка е да се пресмятат: логистична рота, щабна рота, свързочна, и отделно превозни средства и т.н.т....
                            Амиии ... така си е
                            Всъщност, май окончателно ще разделим нещата така:
                            а. бойни подразделения
                            б. щабове (и щабна охрана)
                            в. тил
                            г. ремонтни подразделения
                            д. медицински подразделения
                            евентуално още:
                            е. свързочни
                            може да съм забравил нещо, че не гледам схемата, но май това беше.
                            Тези елементи ще са основни, а и май достатъчни за описването на една бойна част, без да навлизаме в прекаелни подробности.
                            Отделно, трябва да се опишат:
                            брой хора
                            въоръжение
                            транспортни средства
                            специализирани, според подразделението (свързочни, ремонтни ...)
                            И последно - устави.
                            Идеята е, на ниско ниво да бъдат създадени някакъв брой стандартни "тухли" с които да бъдат изградени основните части на армията в играта - дивизиите. Така че, когато бъде указана определена дивизия, да се знае какъв е състава й и какво е предназначението й, а ако към нея се придава батальон, да е ясно с каква цел.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #29
                              :twisted: Хииии и аз така съм си го направил
                              Примери за стандартни единици:
                              -пехотен батальон
                              -мотопехотен бетальон
                              -танков батальон
                              -батальон тежки танкове
                              -батальон щурмова артилерия
                              -батальон самоходна артилерия
                              -противотанков дивизион
                              -батальон изтребители на танкове
                              -батальон тежко въоръжение (това принципно са роти ама нали сме на по-високо ниво)
                              -дивизион полева артилерия
                              -дивизион тежка артилерия
                              -дивизион ПВО
                              -зенитен дивизион

                              Comment


                                #30
                                е не виждам да си проявил особена креативност това си е едва ли не абсолютния минимум...
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X