Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Е чак пък експерт.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #62
      Написа толкова защото го кефи парабелум - виж му ника. 8)
      Очакваме продължение!
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #63
        Originally posted by "Сержант Уханов"

        Написа толкова защото го кефи парабелум - виж му ника. 8)
        Очакваме продължение!
        твърде прибързани изводи правиш
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #64
          Ника ми е случаен.Като видях сайта толкова ми хареса, че това беше първото име,което ми дойде наум.
          Иначе аз съм фен на Валтер П-38.За мен това е най-доброто,макар да не то в действителност :cry:
          А отноносно статията за "парабелум"-а тя е доста непълна.Просто това е мъничко информация подкрепена със снимков материал
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #65
            Originally posted by "Parabellum"

            Да до 1942г са били произведени 345 109броя
            Така и предполагах
            И все пак COLT 1911A или Luger??
            101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

            Comment


              #66
              Colt 1911 определено. Парабелумът на нищо не прилича :twisted: 8)
              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

              Comment


                #67
                Originally posted by "Сержант Уханов"

                Colt 1911 определено. Парабелумът на нищо не прилича :twisted: 8)
                Един човек със здраво мислене
                Какво мислите за легендарната пушка Lee-Enfield, по-добра ли е от KAR98K???
                101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                Comment


                  #68
                  КАР98К? Това е карабина Маузер 98к, или? Освен това не уточняваш за кой модел Lee-Enfield става въпрос.
                  Ами, чесно казано при bolt-action пушките няма кой-знае колко чувствителна разлика във бойните качества. Едва ли можеш да наречеш едната от двете системи "по-добра".
                  101st, името ли ме подвежда или си опитвал няколко пъти щика ми на "Day of defeat" ? :twisted:
                  Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by "Dragony"

                    КАР98К? Това е карабина Маузер 98к, или? Освен това не уточняваш за кой модел Lee-Enfield става въпрос.
                    Ами, чесно казано при bolt-action пушките няма кой-знае колко чувствителна разлика във бойните качества. Едва ли можеш да наречеш едната от двете системи "по-добра".
                    101st, името ли ме подвежда или си опитвал няколко пъти щика ми на "Day of defeat" ? :twisted:
                    Става въпрос за Lee-Enfield mark2 НЕ си прав, че при bolt-action пушките няма разлика- погледни нач. скорост на куршума, далекобойност...
                    Не играя Day Of Defeat :twisted: :twisted:
                    101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                    Comment


                      #70
                      Аз лично бих заложил на Люгера,защото 9мм патрон не дава такъв откат като 45ти калибър,а също така е и по-лек.Не винаги големия калибър е по-удачен.Иначе и колта ми е един от любимите пистолети/да не кажа най-/ :twisted:
                      Състраданието е слабост...

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by "Сержант Уханов"

                        Colt 1911 определено. Парабелумът на нищо не прилича :twisted: 8)
                        Стрелял съм и с двата.Поправял съм ги, знам им "Кътните зъби"
                        Ще те попитам ти какъв часовник би си избрал Китайски или Швейцарски?
                        Колт-а въпреки впечатляващият си калибър 11.43мм има по ниска начална скорост,съответно порбивна сила.
                        Изводите си направи сам.9мм патрон Парабелум е от т.нар.вечни боеприпаси.Кажи ми защо в момента американските войници в залива използват "Берета" П-92Ф,като лично оръжие?Тя е с калибър 9х19мм?
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #72
                          Originally posted by "101st Airborne"

                          Сержант Уханов написа
                          Colt 1911 определено. Парабелумът на нищо не прилича :twisted: 8)
                          Един човек със здраво мислене
                          Какво мислите за легендарната пушка Lee-Enfield, по-добра ли е от KAR98K???
                          Притежавам и двете пушки-по точно К98к-изпъление за Вермахта и Лий Енфийлд Мк-3-трофейна от Първата Световна война
                          Маузерът е на няколко нива пред английската.Затворът му е много прост и обикновенният войник може сам да го разглоби за няколко минути.
                          На Енфийлда затворът е доста сложен.
                          Като се върна в България ще напиша статия за Енфийлд приложена със снимки.Ще направя сравнение на зтаворите пак със снимков материал за да се убедите, че не говоря "Празни" приказки.

                          Единственото, което ме кефи в тази пушка е пълнителят.Той може да се маха и побира 10 патрона.Но пък е направен от много тънка ламарина, което при по сериозен удар се мачка, като по-този начин се блокира подаването на патрони.
                          Иначе пушката има неповторим силует тя е "Красива"-Лий Енфийлд
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #73
                            101st, чети какво пиша! Разбира се, че има разлики, най-малкото заради разликата в боеприпасите. Твърдя обаче, че нама големи разлики в бойните качества на различните модели... Колкото до дилемата Колт или Люгер.. Е, и аз съм почитател на 9х19мм, но в случая не става въпрос само за боеприпас.. Като система гласувам за Колт 1911 :tup:
                            Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                            Comment


                              #74
                              Кажи ми защо в момента американските войници в залива използват "Берета" П-92Ф,като лично оръжие?
                              Въпросната Берета е едно от другите "вечни" оръжия.
                              Някой чувал ли е за М3А1 "GreaseGun", който според някой сведения в началото на 1945г. е станал основното SMG на US ARMY?
                              Твърдя обаче, че нама големи разлики в бойните качества на различните модели...
                              Parabellum ти разясни разликите някоко поста по нагоре :tup:
                              101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

                              Comment


                                #75
                                Uf.. 101st не ми се ще да ПОТРЕТЯ твърдението си.. Извинявам се за този post.
                                Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                                Comment

                                Working...
                                X