Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Прехвърлям се на Бакстър, "Нашественици във времето", но да видим...
    Тази не съм я чел...

    От тези, които съм му чел, освен споменатите по-рано препоръчвам (силно!) Еволюция.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Напънах, обаче се гмурнахме дълбоко в астрала, почнахме да четем чужди спомени през четвъртото измерение иии... абе не мога
      Твоя воля. Но това изречение ме зачуди може ли пък някакси, макар и невероятно, да си пропуснал из-от последните Галактики "Кухият човек" на Самия Дан Симънс?

      P.S. Като изключим сай-файната идея, предупреждавам, че книжката е ужаси.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Нищо чудно да съм я пропуснал. Може да е за хубаво

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Напънах, обаче се гмурнахме дълбоко в астрала, почнахме да четем чужди спомени през четвъртото измерение иии... абе не мога

          Прехвърлям се на Бакстър, "Нашественици във времето", но да видим...





          После и Терминалния експеримент
          Останах някакси с лош вкус в устата (метафорично казано) след изчитането на споменатите две книги. Но не можах да определя какво точно не е наред.

          Comment


            От мен Хиперион на Дан Сиймънс, Фондациите, роботските разкази, книгите за Трантор на Азимов; Станислав Лем и братята Стругацки - колосално впечатление ми направиха.
            Има една книжка - Планетата на ветровете на Мартин - много ми хареса.
            Лицето над водата - Силвърбърг;
            И разбира се - Рей Бредбъри. Няма такава тъга, каквато има в неговите книги. - Марсиански хроники, Гробище за лунатици, От прахта родени и т.н., особено "Смъртта е занимание самотно", но тя не е фантастика.

            Comment


              Питър Уотс ще идва в България
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Трилогията за Артур на Корнуел е просто най-добрата книга на всички времена, в който и жанр да я сложиш. Иначе препоръчвам двете книги на Паоло Бачигалупи (тоя дали е с албански произход?), издадени на български, свежа, макар и малко неодялана смес между екологична фантастика и киберпънк или поне аз за себе си така я определям. Има хляб в този автор, макар и, може би странно, да продължавам да харесвам повече Гибсън и Небесните господари. Нещо новите фантастики, па и фентъзита повечето съкс
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Extra Credits почна серия за научната фантастика:

                  Comment


                    Изглежда интересно, благодаря, ще се гледа
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Гледах Annihilation - добър. Препоръчвам ревюто на книжната трилогия в Shadow Dance - особено речника на втората страница - представя добър обзор на мисловните посоки в областта на философия и екология - но (няма как) има доста спойлери. (Замъглените участъци с цитати се четат, като кликнете с мишката върху текста - и после оставите курсора й там.)
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        "Черновик" ми хареса.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          не знам дали е коментиран преди, но ако някой го е пропуснал сериозно препоръчвам да обърне внимание на Чарлз Строс. До този момент съм видял преведени само четири негови книги. Една техно фентъзи поредица за британската администрация (във втората книга от поредицата пародира Бонд франчайза), от която на български са излезли само две книги "досиетата на Боб" и "зло от дълбините". До колкото знам, частта свързана с администрацията е сравнително автентично написана.
                          Другата негова поредица (поредицата за есхатона) разглежда въпросите за развитието на човечеството след технологичната сингулярност. Хареса ми описанието на анархичната земя, както и на това как се е завъртяло развитието на други човешки общности избрали друг път на развитие.
                          И двете поредици си струват да бъдат прочетени.

                          Comment

                          Working...
                          X