Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой какво колекционира?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кой какво колекционира?

    Нека да видим кой какво колекционира или би искал да колекционира. Аз колекционирам хладни оръжия, предимно такива от Азия и най-вече от близкия изток. За снимки и повече информицаия влезте във вечно незавършения ми сайт.

    #2
    Аз събирам каски от Първа и Втора световни войни, от цял свят. Е, имам и много кобури, колани, щикове, 2-3 полеви телефона, кутии за муниции и снаряди, манерки, газови маски... абе маниак
    Ето, сега ми е под ръка една снимка, последното попълнение - френска каска тип Адриан /по името на създателя/ М-1915, тази специално е от Руската армия /по цвета се познава/, ама царската още, пленена от нашите в Първата световна най-вероятно. За съжаление й липсва емблемата отпред /руския герб с двуглав орел/, ама никой не е съвършен, нали?
    На нож!

    Comment


      #3
      През последните няколко месеца "колекционирам" снимки и биографии на германски офицери като част от тях виждате в съответната тема Тепърва обаче ще има какво да гледате.
      Идеята е доста грандиозна и ще е специално за луди на тема биографии и снимки като мен. така че нищо чудно да я изтрият

      Comment


        #4
        ---

        Ето и моята последна придобивка: кинжал пеш кабз от Индия. Самият кинжал е най-вероятно от края на XIX в., може би началото на XX. Ножницата е била подменена по-късно и е сравнително скорошна. Дръжката е от някакъв вид рог, а върху острието има знаци от ковача или от оръжейната, в която нозжът е бил едно време. Е, острието не е от дамаска стомана, но както Капитанът отбеляза, нищо на този свят не е перфектно.

        Comment


          #5
          az kolekcioniram trofei ot pobedeni protivnici 6al4eta flanelki obeci ako ima sinsjir4eta ne6to koeto da mi ostane za spomen..
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            #6
            Мисля, че няма нужда да споменавам какво колекционирам.
            То си е очевадно. Всичко що са пушки и пищови до 1945-та ме интересуват.Саби и щикове също. Патрони-също, макар вече да съм събрал почити всички образци. Паласки кожени, ордени и медали
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              е... аз, ъъ, книги колекционирам
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Е чакай сега... то и аз колекционирам книги - даже и свидетели имам!

                Comment


                  #9
                  Сърп и Чук

                  Всичко което може да убива по спецялно от първата и втората световна война :twisted: По лесно се намират иначе и трофей и от Виетнам/Афганистан(М-16/АК-47) бих искал да имам

                  Comment


                    #10
                    Аз не бих казал, че сега колекционирам нещо, но тука ще постна разни банкноти, които съм събирал навремето.
                    Ето една, който познае какво е, да пише на ЛС:



                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      zdraveite az kolekcioniram dalgo orazie (no ne predno palneshto) ,shtikove za pushkite koito imam,patroni kato modeli i kato kleima,palaski,voenni karti i tova e maii
                      No one can guarantee success in war,but only deserve it.

                      Comment


                        #12
                        Добре дошъл Нгого, колкото повече колекционери се съберем тук, толкова по-добре.

                        Comment


                          #13
                          Добре дошъл и от мен. За патрончетата събирани по клейма можем да спретнем една темичка.
                          Имаш ли Маузер 9х25? Аз имам и ми се повтаря.
                          Впрочем какви патрони ти се повтарят?
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #14
                            Абе то и аз принципно се водя че колекционирам ножчета, ама то мойто не е баш колекционерство, просто обичам дълги остри нещица... та тука съм събрал еднин шкаф от тях, но само две-три са по стари, другите са просто добри ножове, аз малко съм пристрастен и като видя и си купувам... :roll: в оръжейния магазин вече са ми приятелчета...
                            <<..........>>

                            Comment


                              #15
                              За да е хубав един нож не е необходимо да е стар. За едни колекционери е важна историческата стойност на хладното оръжие, за други функционалността (въпреки че не ги ползват по предназначение), а за трети красотата. Ако можеш, пусни снимки на тези ножове, които най-много си харесваш, за да ги видим и ние.

                              Comment

                              Working...
                              X