Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко заптиета е имало в Ловеч при залавянето на Левски

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Колко заптиета е имало в Ловеч при залавянето на Левски

    Казват че за залавянето на Левски са изпратени малко заптиета "само 15-16" а колко са били всички заптиета в Ловеч? При арестуването на Димитър Пъшков участват едва три заптиета -. виж спомените му.
    Аз просто търся истината

    #2
    isvev, форумът е пълен с подобни твои въпроси. :o Накъде биеш? :sm186: Да не стане: "Питам аз и отговор не искам"? :mike:
    Прави нещо, докато мислиш какво да правиш!

    Comment


      #3
      Isvev ако смяташ че поп Кръстьо е предал Левски не е лошо да извадиш малко доказателства или разсъждения.Или първо можеш да докажеш че Левски е бил въобще предаден а не е заловен случайно след онази прословута среща с заптието на Пазимост.От риторични въпроси / и то обособени в цяла нова тема/ полза няма.

      Comment


        #4
        От известно време се интересувам от личноста на Левски, както всеки, който се е докоснал до неговия образ, така и аз стигнах до момента на залавянето му и реших да прочета всички гледни точки и да си записвам въпроси които са възникнали в мен докато съм се запознавал с различните изследвания и мнения по въпроса. През последните години поне според моето скромно мнение са излезли само само три по задълбочени изследвания на този въпрос:

        "Последните дни на Васил Левски" - Димитър Панчовски
        "Предателите на Васил Левски" - Димитър Панчовски
        "Поп Кръстьо Никифоров и Васил Левски пътят на едно предателство" - Крумка Шарова

        Не искам да изказвам засега моето мнение по въпроса, все още не е съвсем оформено, но не може да не ми направи впечатление кампанията по оневиняване на поп Кръстьо.
        Моите въпроси се нуждаят от отговори? Аз все още нямам отговори на тях надявам се да намеря.
        Аз просто търся истината

        Comment

        Working...
        X