Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отражение на Руско-Турската война върху обществено-политическото развитие на България

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Отражение на Руско-Турската война върху обществено-политическото развитие на България

    Отражение на Руско-Турската война върху обществено-политическото развитие на България
    Не видях такава тема и ми е интересно, как точно освободителната война (1877-1878) акцентира върху българския национален въпрос, значението на войната и последвалото проявяване на "привързаност" към Русия като цяло.
    Кръвта из нашите гърди
    не е съвсем изляна!
    Народе, цял стани! Иди!
    Че Македония въстана.

    #2
    shadowsong написа
    Отражение на Руско-Турската война върху обществено-политическото развитие на България
    Не видях такава тема и ми е интересно, как точно освободителната война (1877-1878) акцентира върху българския национален въпрос, значението на войната и последвалото проявяване на "привързаност" към Русия като цяло.
    За самата война не знам , няма как да няма вълна на радост . Факт е обаче че Русия придобива по-голяма популярност с прословутият договор от Сан Стефано . Добре се е знаело че няма как да бъде осъществен , но това е ловък ход определено !
    Това, че съм схванал някои неща, дължа на разклатеното си здраве.
    Да си болен, значи да разбираш.
    Без болестта не разбираме кое е най-важно. Но можем прекрасно да разберем всичко останало.

    (Емил-Мишел Чоран, "Тетрадки 1957-1972")

    Comment


      #3
      Мръсните руснаци пак са ни прецакали! Направили са се, че ни освобождават, за да предизвикат "вълна от радост" и след това са прикрили измамата с казионен популистки договор.
      Това обмислям, да си го сложа, като подпис:
      Факт е обаче че Русия придобива по-голяма популярност с прословутият договор от Сан Стефано
      - само ще коригирам пунктуацията.
      Съжалявам, че създавам работа на администраторите, с безмислено мнение в безмислена тема, но дали няма начин в процеса на регистрация, да се включи някакъв съвсем елемнтарен тест за интелигентност? Питам само.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        #4
        Няма как, а не е като да не са правени някакви опити
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Интересно какви ли биха били резултатите тогава?

          А за Сан - Стефано - имаме тайно споразумение с Австрия, което не допуска създаването на голяма държава на балканите.
          Не 7, а 77 пъти по 7...

          http://www.mathematicalanthropology.org/

          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

          Comment


            #6
            Darkas написа
            Интересно какви ли биха били резултатите тогава?

            А за Сан - Стефано - имаме тайно споразумение с Австрия, което не допуска създаването на голяма държава на балканите.
            Именно , всичко опира до популярност."Майка Русия" ни освободи , тя е наш закрилник!
            Един въпрос съм умника отгоре , кои е направил за нас повече от "мръсните руснаци"? Отговорете молим професор Вучков ?
            Това, че съм схванал някои неща, дължа на разклатеното си здраве.
            Да си болен, значи да разбираш.
            Без болестта не разбираме кое е най-важно. Но можем прекрасно да разберем всичко останало.

            (Емил-Мишел Чоран, "Тетрадки 1957-1972")

            Comment


              #7
              Айде стига толкоз, всичко си има граници. Малко повече мисъл преди да се пускат нови теми и преди да се отговаря на безмислици с други безмислици също.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment

              Working...
              X