Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки на Българи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимки на Българи


    Аз просто търся истината

    #2
    Снимката я намерих в един стар албум на село.На гърба и пише: "Медицински чинове предъ Одринъ".Питах баба ми кои са хората на нея-каза ми , че не знае-снимката я донесъл нейния баща.Слагам я тук защото за мен това са истински българи-които просто са изпълнили дълга си.

    Comment


      #3
      Айде юруш на маслините-пардон юруш на великите бугари...опса пак пардон "истинските",ако трябва да съм точен-
      без пищове,без мустаци,без бради,без патетика и ръждясал национализъм изваден от скрина изпод миндера-




      Примерни личности,попаднали ми случайно и нямащи нищо общо помежду си...Жалко че така се случи че рулетката не уцели никой от Своге,но следващия път ще се пробвам.
      Last edited by Imperial; 24-12-2007, 02:57.

      Comment


        #4
        Ето един и от мене.
        Last edited by Imperial; 24-12-2007, 02:56.
        Кръвта из нашите гърди
        не е съвсем изляна!
        Народе, цял стани! Иди!
        Че Македония въстана.

        Comment


          #5
          снимките са много важни и ако им бяхте обърнали повече внимание можеше да напишете нещо за това как се е променяло оръжието използвано от нашите революционери през 19в. има и няколко малко известни снимки.
          Примерно Петър Берковски е интересна личност, а има ли и 2 реда във форума за него? http://www.library.haskovo.net/?mod=news&newsid=16
          В предсмъртния си час той успява да напише върху къс хартия последните си думи : „Жал ми е само, че не дочаках решението за съдбата на мила България".
          ех сега как очаквам някои да подхвърли "жалка патетика"...
          а въпросът за военно - медицинското обслужване в нашата армия е много бедно проучен. така че всяка снимка или друго свидетелство е важно. примерно знаете ли че почити всички ветеринарни доктори мобилизирани по време сръбско - българската воина се изявяват като полеви хирурзи?
          Last edited by Imperial; 24-12-2007, 02:57.
          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

          Comment


            #6
            Тонев, за задачите, с които им се е налагало да се справят, квалификацията им не е ли била достатъчна ?
            Quae fuerant vitia, mores sunt.

            Comment


              #7
              Не сме кръчма, не сме място за скандиране на лозунги, пеене на хайдушки песни с пяна на уста и прочее. Тук се дискутира история. В този смисъл тази тема дори така изчистена виси във въздуха. Каква е целта й и по какъв начин обогатява форума?
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Ах пак до кръчмата опрях :p :mhehe:

                Ето снимчици колкото да не сам съвсем спамер:




                Ех, не намерих на Ген. Колев. Ето три от любимите ми личности на царство България.
                Кръвта из нашите гърди
                не е съвсем изляна!
                Народе, цял стани! Иди!
                Че Македония въстана.

                Comment


                  #9
                  Imperial написа
                  Не сме кръчма, не сме място за скандиране на лозунги, пеене на хайдушки песни с пяна на уста и прочее. Тук се дискутира история. В този смисъл тази тема дори така изчистена виси във въздуха. Каква е целта й и по какъв начин обогатява форума?
                  Ние не знаем как са изглеждали нашите царе, можем само да предполагаме,
                  а за нашето така близко и героично минало когато се възстановява България като държава имаме и фотографски матерял, тези снимки забравени и известни само на малък кръг хора трябва да са достояние на всички Българи, за да разберат че това са били реално съществуващи хора а не някакви митологизирани герои.
                  Имам един въпрос, защо е променено заглавието на темата?

                  И още нещо ако някой може да качи снимка на портрета рисуван от една сръбска художничка на баш кнезът Иван Ангелов Кулин ще му бъда много благодарен.Зная че този портрет се съхранява в някой исторически музей но нямам време да обикалям за да го намеря
                  Аз просто търся истината

                  Comment


                    #10
                    Заглавието на темата е променено най-вероятно заради липсата на аргументация за премахнатото определение "истински". Логично, нали?
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Това патриотизмът е голямо нещо :mhehe:

                      Comment

                      Working...
                      X