Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Децата на поп Кръстьо

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Децата на поп Кръстьо

    Някой знае ли каква е съдбата на децата на поп Кръстьо. Има съсвсем малко откъслечни сведения по тази тема в книгата на Димитър Панчовски "Последните дни на Васил Левски" но други данни не успях да намеря.Ще съм благодарен ако някой може да ми даде някакви сведения
    Аз просто търся истината

    #2
    Каква е целта на таз тема? Аз знам две три книжки, но тук има далеч по-информирани. Затова нищо няма да поствам, нека те (информираните - не не е ирония, а искрено уважение) да те насочат. НО надявам се не е някакъв лов на вещици, нали?

    Comment


      #3
      Няма лов на вещици.Просто ми е интересно, тяхното мнение относно обвиненията срещу баща им, както и отношението на обществото към тях след освобождението, и вобще интересува ме съдбата на потомците , не само синове но и внуци и правнуци, на по Кръстьо.
      Аз просто търся истината

      Comment


        #4
        Никой ли нищо не знае?!!!!
        Аз просто търся истината

        Comment


          #5
          В семейната книга на махала Вароша в Ловеч (родният град на поп Кръстьо) с дата 3 януари 1879 г. е записано:

          Поп Кръстю – 40 години
          Мария поп Кръстева – 35 години
          Христо поп Кръстев – 5 години
          Тотю поп Кръстев – 2 години
          Даца поп Кръстева – 9 години

          Децата на поп Кръстьо умират от туберкулоза.

          Виж bg.wikipedia.org
          Comment is free, but facts are sacred.

          Comment


            #6
            Би трябвало да е записано някъде и кога са умрели. От туберкулоза? През 1901г д-р Параскев Стоянов се среща със сина му Христо" който с похвална обич към баща си ми даде ръкописа му."
            Аз просто търся истината

            Comment


              #7






              През 1862 г. Кръстю Никифоров работи като учител във Враца, където се оженва през 1864 г. Първото дете се ражда след година и половина, но умира още малко. Второто /момиче/ умира през 1880 г. 11 годишно.
              Last edited by Panzerjaeger; 13-12-2007, 21:35.
              Comment is free, but facts are sacred.

              Comment


                #8
                Остават двете момчета. Какво става с тях?
                Аз просто търся истината

                Comment

                Working...
                X