Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Куриозни оръжия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Куриозни оръжия

    Като навсякъде и в оръжейното дело е имало, и има издънки - недомислици разни... Пишете по темата и ако може качвайте повече илюстрации.

    Един жокер от мен: японците са НОМЕР 1 в това отношение. Така че търсете материали по темата!
    Last edited by ; 08-12-2007, 09:01. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

    #2
    shushpanzer_ru - the new blog in LiveJournal. There should be new interesting records soon.




    ru_wunderluft - the new blog in LiveJournal. There should be new interesting records soon.
    Last edited by Thorn; 07-12-2007, 17:14. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #3
      Има някои добри попадения, да

      Comment


        #4
        AYB написа
        Един жокер от мен: японците са НОМЕР 1 в това отношение...
        И защо мислиш така?
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          Има много примери, но това е един от любимите ми (качвал съм го и друг път) :mhehe:






          Comment


            #6
            Предлагам да се махне думичката "смешни" в заглавието на темата. Горният пример с ръчното противотанково оръжие според мен трудно може да се нарече смешен. И за повечето оръжия, ако поне малко отговарят на определението за оръжие, важи същото.

            Comment


              #7
              bsb написа
              Предлагам да се махне думичката "смешни" в заглавието на темата. Горният пример с ръчното противотанково оръжие според мен трудно може да се нарече смешен. И за повечето оръжия, ако поне малко отговарят на определението за оръжие, важи същото.
              Буди смях начина по който се използва. Е, не е ли смешно?

              Comment


                #8
                AYB написа
                Буди смях начина по който се използва. Е, не е ли смешно?
                Не, поне на мен не ми е смешно. Може би интерпретацията на автора на рисунката е малко нелепа.

                Подобна идея (експлозив на прът) е използвана многократно през 19 век от много нации. Известни случаи са тези от руско-турската война (катери с прътови мини) и гражданската война в САЩ (подводницата "Hunley"). Нито един от тях не е смешен.

                Също така не ми е смешна употребата на кучета в СССР като носители на противотанкови мини (обучавани са да се мушкат под танка).
                Last edited by Nick; 08-12-2007, 01:06.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Щом толкова настоявате, махаме от заглавието "смешни".

                  Темата беше пусната с идеята да създаде малко настроение в раздела, но щом не ви е интересна...
                  Last edited by ; 08-12-2007, 09:06. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #10
                    В линковете, които е дал Thorn, открих този "бисер" :mhehe:


                    Comment


                      #11
                      На генерал Кастър, едно такова щеше да му свърши добра работа при Литъл-Биг Хорн :mhehe:
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #12
                        AYB написа
                        Щом толкова настоявате, махаме от заглавието "смешни".

                        Темата беше пусната с идеята да създаде малко настроение в раздела, но щом не ви е интересна...
                        Бъркаш "интересно" със "смешно" - май трябва да си преразгледаш моралния кодекс.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          На Кастър му е трябвал най-вече акъл в главата, но общо-взето си е получил заслуженото, както и главорезите му.

                          По темата - преди години в историческия музей в Дрезден дълго се дивих на десетките кремъчни пистолети с дръжка във вид на брадва или някакъв вид нож. По-късно видях, че така изглежда и съветското полифункционално средство за оцеляване на космонавти в тайгата:



                          нарича се ТП-82 (и още - СОНАЗ - Стрелковое оружие носимого аварийного запаса) и включва една нарезна цев и под нея - гладкоцевна двуцевка. в дръжката-приклад е скрито мачете. боеприпасите са специални, херметични
                          и включват усилени патрони, патрони със съчми и сигнални ракети. Произведени са между 30 и 100 бройки до края на 80-те, срокът на спецбоеприпасите вече е изтекъл...

                          Comment


                            #14
                            Сега разбирам, какво би се случило, ако групичка лоши извънземни, се бяха опитали да завземат на абордаж станцията МИР! Последното, което биха регистрирали сетивата им, щеше да бъде дъх на водка и звук от сваляне на предпазител! :mhehe:
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #15
                              Определено трябва да са доста пияни тия космонавти за да стрелят с огнестрелно оръжие в такова малко херметично затворено пространство. :kill_myse
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X