Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плевен 2007

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Плевен 2007

    На 10 декември ще се проведе историческа възстановка по случай 130-тата годишнина от превземането на Плевен от руско-румънските войски през 1877 година.Във възстановката ще вземат участие и членовете на "6-и доробански полк" от Румъния-15 човека в исторически униформи (2 офицери и 13 ниски чинове), които ще представят 6-и доробански полк и 4-и артилерийски полк.
    Българските участници пристигат в Плевен на 09/12/2007г./неделя/ в 12,00часа и се настаняват в представителната база на ВВС в "Кайлъка".На следващия ден /понеделник/ дата 10/12/2007г. възстановката започва от 11,00 часа.
    Числото на българските участници е следното:
    1.В.Търново 14
    2.Шумен 12
    3.София 10
    4.Русе 4
    5.Копривщица 4
    6.СтЗагора 2
    7.Пловдив 4
    Събитието се организира от 18-ти пехотенъ Етърски на Негово Величество полкъ ,който има делегирани права за това от УС на Национално Дружество "Традиция"

    Всеки е добре дошъл на Възстановката. Нека повече хора да почетем паметта на тези, които със своята кръв донесоха Свободата на България!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Къде точно ще се проведе възстановката на 10 декемеври?

    Comment


      #3
      На площада.

      Comment


        #4
        По точно коя сцена ще видме аджаба, вероятно само случилото се на 10 декември? Както и да е аз лично Чакам с нетърпение да видя Гази Осман паша и неговте Гаази аскери
        Last edited by Imperial; 01-12-2007, 16:26.
        since 1453
        from İstanbul

        Comment


          #5
          Ще бъдат пресъздадени 3-те атаки, опитът за пробив на 10-и и капитулацията.

          Comment


            #6
            И в цялото това меле и боевете на румънската армия за Гривица.....

            Мястото е на площада пред костницата от 11 часа преди обяд. На 10 в понеделник.

            Comment


              #7
              miralayyunus написа
              По тоЧно коя сцена ште видме аджаба,вероятно само слуЧилото се на 10 декември? както и да е аз лиЧно Чакам с нетърпение да видя Гази Осман паша и неговте Гаази аскери
              Уважавам твоето мнение и стига под него да няма под текст, защо ли???
              Идеята е един начин по който искаме да отдадем почит на войните, ония "малките"/ нишите чинове/ от воюващи страни в името на каузата си. Но Плевен "падна" и е като идваща зора за Свободна България!

              Почит на събитие от преди 130 години!

              Квалификации/на отделни народи/ "гаази","богатири" и "братушки"- всеки носи в собственото си съзнание, независимо от националност и религия.
              Сега е друго - Време за изграждане на Единно бъдеще, бъдеще м/у хората от една теритириална единица в рамките на ЕС.
              Слава на воините!
              п.п. пускам за miralayyunus малко прикачени файлове от доблестни войни, боеви схаватки и карта от миналото!
              И да се срещнем на събитието в Плевен
              С уважение xr100
              Last edited by xr100; 30-11-2007, 12:58.

              Comment


                #8
                Благодарности приятелю за добирте Чувства,всЧико остана в исторята
                винаги казвам България заслужаваше незавсимостта си както заслужаваха другите Балкански народи,те направиха това което трябваше да се направи да извоюват свободата си
                Османската държава с армията си съшто направи това което трябваше да се направи да заштитават своята родина

                Аз не плакох никога Че загубихме в Плевен Че загубхме цяла Румелия,повярвайте ми и сега на никой турЧни не му пука Чее загубил
                Аз се гордея Че съм потомък на такава империя,аз се гордея с подвига за неЧуваната отбрана на Плевенските заштитнци,както трябва да се гордее с опълЧенцте на шипка всеки Българин
                Аз плаЧа за безжалостната жестока ненавист и злоба срешту Османската миперия,като гледам Болгарскте църкви най веЧе Рилскят манастир когото много обиЧам ,как тези османски варвари са дали разрешене да се строи сграда храм а да не говорим за българскте уЧлшта други
                Даже мога да кажа Че е била по толерантна от републка Турция

                Плевен колкото е зората на освобожденето на Българа толкова е родина на храбростта на зашттнците и на името Осман паша
                това не може да се отреЧе

                изивнявам се за отклонението
                since 1453
                from İstanbul

                Comment


                  #9
                  miralayyunus написа
                  Благодарности приятелю за .............
                  Искрено се радвам, че има разбиране. Всяка националност има своите герои!
                  Лично за мен е това , че се възхищавам на воина - от аскера до пашата и от войника до генерала.
                  Това да служиш на народа си е ВЕЛИКО ДЕЛО!!!
                  Но всеки със своят талант определя това - ВЕЛИКО ДЕЛО!

                  п.п. .... Имам чувство, че след събитието в Плевен пак ще драснем по някой ред,тук!
                  Пожелавам Ви успех и да съхраним паметта за воина, защото и той е част "този свят"!
                  И ако Ви интересува за "крепоста Шумен"/виж прикачен фаил 2 / през ония години имам много смимков материал ! Например, ето една снимка от "Беш тепе"/прикачен фаил 1/ !

                  Да не се отклонявам от темата за Плевен!
                  xr100
                  Last edited by xr100; 30-11-2007, 22:47.

                  Comment


                    #10
                    Плевен падна!
                    Осман Паша капитулира.
                    Ето снимки от Великия момент с коментари от самите участници.
                    Domain for Sale. Traditsia.com. Request Price. What Are the Advantages of a Super Premium .Com Domain? Increased Traffic. Search Engine Ranking. Brand Recognition. Immediate Presence. Higher Profits. Great Investment. #1 in Premium Domains. 300,000 of the World's Best .Com Domains.
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      Parabellum написа
                      Плевен падна!
                      Осман Паша капитулира.
                      Ето снимки от Великия момент с коментари от самите участници.
                      http://www.traditsia.com/forum/showt...3846#post33846
                      Снимка от вестник"Дума" и текст :
                      "Тържествата по повод 130-годишнината от Плевенската епопея започнаха с панихида за загиналите, след което дружество "Традиция" и киностудия "Бояна" направиха възстановка на боевете край града"
                      п.п.
                      Като участник, БЛАГОДАРЯ на организаторите за възможността за отразяване на събитието от преди 130 години!
                      .....................
                      Осман паша с наведена глава след кратко мълчание отговорил: «Дните не са еднакви. Ден след ден следва, но няма два сходни дни: един — щастлив, друг - - нещастен. . Напълно се подчинявам на вашето желание. . .»


                      xr100
                      Last edited by xr100; 11-12-2007, 19:40.

                      Comment


                        #12
                        xr100 написа
                        Снимка от вестник"Дума" и текст :
                        "Тържествата по повод 130-годишнината от Плевенската епопея започнаха с панихида за загиналите, след което дружество "Традиция" и киностудия "Бояна" направиха възстановка на боевете край града"
                        п.п.
                        Като участник, БЛАГОДАРЯ на организаторите за възможността за отразяване на събитието от преди 130 години!
                        .....................
                        Осман паша с наведена глава след кратко мълчание отговорил: «Дните не са еднакви. Ден след ден следва, но няма два сходни дни: един — щастлив, друг - - нещастен. . Напълно се подчинявам на вашето желание. . .»


                        xr100
                        А киноцентъра защо се споменава като организатор - те си взеха парите за командировка и наем на оръжието и патроните, а тази година униформите не са от центъра ,а участниците от клуба във Велико Търново ги ушиха?
                        Значи които дава интервюто нещо се е объркал или целево споменава и други организации , по някаква причина, която той си знае.

                        А и доколкото съм бил на почти всички възстановки на "Традиция" , досега не е имало цензура и невъзможност за отразяване на събитието - а това събитие го организираха членовете на "Традиция" / виж цитата по горе.../.
                        Last edited by svs; 11-12-2007, 22:47.

                        Comment


                          #13
                          svs написа
                          А киноцентъра защо се споменава като организатор - те си взеха парите за командировка и наем на оръжието и патроните, а тази година униформите не са от центъра ,а участниците от клуба във Велико Търново ги ушиха?
                          ....................

                          А и доколкото съм бил на почти всички възстановки на "Традиция" , досега не е имало цензура и невъзможност за отразяване на събитието - а това събитие го организираха членовете на "Традиция" / виж цитата по горе.../.
                          Това е така и аз се чудя, че отнова е старата система- "Един бие тъпана - друг обира парсата"!
                          п.п.
                          SVS, най добре да се радваме на всичко което стана в Плевен и то с многото усилия от твоя страна, на Веско и Бай Върбан!
                          xr100

                          Comment


                            #14
                            и на тия, които без мърморене се съгласиха, колкото и неприятно и да им беше да играят низама, но въпреки това си изпълниха задачите., и на тия които са по дивички , но влязоха в строя и набиваха крак по уставите от 1873 година..

                            нервите и кавгите ще се забравят

                            Comment

                            Working...
                            X