Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

    Доста противоречиви мнения слушам и чета напоследък.Темата е за оптималният калибър - ефективност, брой патрони, калибър...
    А именно 9x19 , 45ACP... сравнително новите калибри 357SIG, 40S&W, 10AUTO...

    #2
    Fil написа
    Доста противоречиви мнения слушам и чета напоследък.Темата е за оптималният калибър - ефективност, брой патрони, калибър...
    А именно 9x19 , 45ACP... сравнително новите калибри 357SIG, 40S&W, 10AUTO...
    Mи тоя въпрос май има толкова отговори, колкото и стрелци
    Зависи от какво имаш нужда, как ще го носиш и т.н. Що изтърва 9х18 btw? Ako не ти се налага да носиш мощен многозаряден пистолет, няма по-добро от Валтер РРК(не пада по-долу от кой да е 9х19 пистолет като мощност, но е малък и удобен за носене)
    Last edited by Sailor_Malan; 05-11-2007, 22:26.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #3
      Sailor_Malan написа
      Mи тоя въпрос май има толкова отговори, колкото и стрелци
      Зависи от какво имаш нужда, как ще го носиш и т.н. Що изтърва 9х18 btw? Ako не ти се налага да носиш мощен многозаряден пистолет, няма по-добро от Валтер РРК(не пада по-долу от кой да е 9х19 пистолет като мощност, но е малък и удобен за носене)
      Е хайде сега...нека да подходим по-сериозно. Имаш нужда от ефективност! Чул съм - слух е (не мога да посоча източника), но има оплаквания от американските боици в Ирак въоръжени с щатната армейска берета 92F в калибър 9x19 за недобрият стоп ефект на този калибър с обикновен FMJ куршум.
      От друга страна високопоставени лица ги охраняват със Зигзауери P229 в 357SIG.
      9x18 предлагам да го забравим...
      А валтерчето в калибър .32 (7.65мм) е по-скоро метателно отколкото огнестрелно оръжие (мога да посоча тестове с този калибър - резултата е плачевен).
      п.п.Все пак нека взимат отношение по темата хора с минимален опит...
      Last edited by Fil; 05-11-2007, 22:49.

      Comment


        #4
        Понеже не слушаш какво ти говори "човека" и явно залиташ към разни топове, ще ти дам един много прост и практичен съвет-отиди в някое стрелбище (препоръчително голямо та да имат голям набор пистолети) приготви си няколко стотака и пукай наред с всичко, може пък да ти кефне да си купиш Дизърт Ийгъл в 50AE,
        Аз лично бих си взел нещо точно в 9х18, да кажем нещото Макаров, защото е евтино и върши работа, ако ми е кеф да се глезя бих си взел споменатият Валтер.
        Това за пистолет, револвер-S&W с 2" цев в .38 спешъл.
        Това са практичните съвети.
        Сега ако искаш да се правиш на бабит, на каубой или там каквото е модерно вече си е твоя работа.
        Аз лично съм мног много едно животно, но бойни пистолети от сорта на 92-та берета са ми неудобни за носене, отделно дето се иска доста въображения за да може да направиш "скрито носене".
        За "VIP" лицатя, тях ги охраняват специалисти, при това от съвсем други заплахи.
        П.С. ако си от Шопистан или в близост бих могъл да ти препоръчам стрелбище където да си пробваш какво ти харесва и ти е удобно, имат си хората дори споменатият Ийгъл.

        Comment


          #5
          Gaden Gogi написа
          Понеже не слушаш какво ти говори "човека" и явно залиташ към разни топове, ще ти дам един много прост и практичен съвет-отиди в някое стрелбище (препоръчително голямо та да имат голям набор пистолети) приготви си няколко стотака и пукай наред с всичко, може пък да ти кефне да си купиш Дизърт Ийгъл в 50AE,
          Аз лично бих си взел нещо точно в 9х18, да кажем нещото Макаров, защото е евтино и върши работа, ако ми е кеф да се глезя бих си взел споменатият Валтер.
          Това за пистолет, револвер-S&W с 2" цев в .38 спешъл.
          Това са практичните съвети.
          Сега ако искаш да се правиш на бабит, на каубой или там каквото е модерно вече си е твоя работа.
          Аз лично съм мног много едно животно, но бойни пистолети от сорта на 92-та берета са ми неудобни за носене, отделно дето се иска доста въображения за да може да направиш "скрито носене".
          За "VIP" лицатя, тях ги охраняват специалисти, при това от съвсем други заплахи.
          П.С. ако си от Шопистан или в близост бих могъл да ти препоръчам стрелбище където да си пробваш какво ти харесва и ти е удобно, имат си хората дори споменатият Ийгъл.
          Помолих да взимат отношение по тази тема хора поне с минимален опит...
          Откъде съм и резултати по хартиени мишени, като и калибрите 38spesial и 9x18 НЯМАТ значение по темата ОПТИМАЛЕН калибър.
          За ефтин калибър и за кеф ше направим отделна тема.
          За Валтер PPK, за глезене и за жени ше говорим на маса...
          п.п.Иначе личното ми оръжие е глок в 9x19.

          Comment


            #6
            "По-дълга цев е по-добре!", казал снайперистът.

            "По-къса цев е по-добре!", казал ловецът.
            Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

            Comment


              #7
              Еми, някой хора взеха отношение, но очевидно ти не вдеваш. И тъй като по изключение съм доста разбрам- бъди така добър да форумулираш за каква самозащите ти трябва, по-точно от каквъ същества, знае ли човек, може да си гледал последният Резидент Ийвъл и да те тресе шубето:mhehe:.
              Също така на какви дистанции смяташ да се пазиш.
              Иначе за кеф по мишени се стреля с .22
              .......
              Пу сега почвам да разбирам защо Германците за загубили ВСв, пусто смотаните им Шмайзери (иде реч за МП-41, което е Шмайзер) са били с кекавият калибър 9х19, пък на детето на природата а.к.а. руснак то не му влияе:1087:

              Comment


                #8
                9x18 предлагам да го забравим...
                А валтерчето в калибър .32 (7.65мм) е по-скоро метателно отколкото огнестрелно оръжие (мога да посоча тестове с този калибър - резултата е плачевен).
                Aма ти сигурен ли си, че си стрелял с РРК? Щото аз имам ситничък опит с РРК дето си беше 9х18. Та викам да не го забравяме 9х18 и РРК щото ми се е случвало да си играйкам и с него и с GLOK-17 и спокойно мога да кажа, че 1000 пъти предпочитам Валтера и десетина часа повече практика, от нещо дето въплащава в миниатюра концепцията за автоматичен гранатомет.
                А и другия интересен въпрос е за какво ти е пистолета? Американските войници в Ирак са поставени при едни условия дето не ти трябва да попадаш в тях с каквото и да си въоръжен и при тях Беретата е последното средство. Иначе ти само излез с .357 срещу човек с М4, пък да видим кой кого
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #9
                  Мани го тоя, той за парлама иска нещо, пък ППК не "лови око", женско пльокало, ти сигурен ли си че твоето не е било 9х18 а не 9х17?
                  Иначе за "смотаният" .38 спешъл - я познай до средата на 80-те с какво е пльокала хамериканската полиция?

                  Comment


                    #10
                    Sailor_Malan написа
                    Aма ти сигурен ли си, че си стрелял с РРК? Щото аз имам ситничък опит с РРК дето си беше 9х18. Та викам да не го забравяме 9х18 и РРК щото ми се е случвало да си играйкам и с него и с GLOK-17 и спокойно мога да кажа, че 1000 пъти предпочитам Валтера и десетина часа повече практика, от нещо дето въплащава в миниатюра концепцията за автоматичен гранатомет.
                    А и другия интересен въпрос е за какво ти е пистолета? Американските войници в Ирак са поставени при едни условия дето не ти трябва да попадаш в тях с каквото и да си въоръжен и при тях Беретата е последното средство. Иначе ти само излез с .357 срещу човек с М4, пък да видим кой кого
                    Колега надявам се на сериозна дискусия Валтер в 9x18 НЯМА. И да сравняваш ВалтерППК с Г17 е перверзно просто!!!Това е абсурд само си представи огневата мощ на 17 патрона 9x19 и ги сравни с 7 келяви патрончета 7,65...за надежността и несравнимият им ресурс да не говорим...
                    Валтера PPK e в 9x17курц, в 7,65 в 6,35 , т.е. тези калибри стават достойно да се ликвидираш сам, но не и да спрат разярен дрогиран 120кг тип. И то да го спреш така, че да не отговори на огъня...А с такива мутанти се занимават полицейските органи...затова и пистолетните калибри се развиват...горе съм посочил малка част - два европейски и няколко американски калибъра...има и още...и затова именно ми е темата...
                    Стрелял съм с валтерче 7,65. Виж какво представлява и ти... http://www.pishtov.com/Walther/FrameSetWalther.htm

                    Comment


                      #11
                      Пу че и необразовано даже, ПП-то в името знеш ли какво означава? И вместо да говориш за перверзности отиди постреляй малко с двата пистолета пък после дрънкай..естественно винаги е по-добре да не разяряваш 120 кг типове
                      впрочем полицейските органи в БГ са въоръжени с Макаров.

                      Comment


                        #12
                        За мен е 357 маг., от известно време това и нося.Револвера ми позволява да съвместя високата степен на готовност с изискванията на българското законодателство.Боеприпаса е ефикасен, което не може да се каже за повечето патрони 9х19, които се продават в момента в България.Няма да правя сравнение на енергетиката на двата боеприпаси, всеки сам може да се намери данните, но човека е жилаво животно и не пада лесно. Шестте патрона в барабана са напълно достатъчни за решаване на неслужебни ситуации.
                        Принципа е да се носи най-големия калибър, който можеш да контролираш при стрелба.Но е ясно, че ред причини могат да наложат компромиси.Ако човек е решил да ходи с оръжие 24/7 е нормално да има няколко оръжия с различни габарити и калибри.Лично аз си държа и един ППК,защото има случаи, в които няма как да повлачиш комфортно пълноразмерен пистолет или револвер.
                        СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                        Comment


                          #13
                          но не и да спрат разярен дрогиран 120кг тип.
                          Понеже самия аз съм 100 килограмов тип, с който от едни известно време 120 килограмови типове не са смеели да се ебават(сега свикнах, ама като ученик ми беше голяма скука, много ми се искаше сина на една даскалица да се сбие с мене, ама пусто да е бях 39ти на опашката ), за тая цел не ми трябва пистолет. Стигат ми и 80 см. метална тръба или нещо от сорта, важното е да е твърдо и да знаеш къде да удряш(само недей срещу ставите, че чупенето е гарантирано). А дрогиран тип се спира простичко, да не кажа елегантно, с танцова стъпчица, в краааайна сметка и с някой 9 курц стоп патрон(ако е мнооггоооо напорист).
                          Твойто сравнение е все едно да се опитваш да убиеш носорог с АГС-30. От друга страна ако очакваш да участваш в продължителна престрелка има смисъл от многозарядно оръжие, но и то не те спасява със сигурност.

                          За мен е 357 маг., от известно време това и нося.
                          Това не тежи ли много кила? Доколкото си спомням класиката в жанра S&W модел 27 тежеше почти 2 кила, което си е половин калашников с пълнител.
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            #14
                            Стич написа
                            За мен е 357 маг., от известно време това и нося.Револвера ми позволява да съвместя високата степен на готовност с изискванията на българското законодателство.Боеприпаса е ефикасен, което не може да се каже за повечето патрони 9х19, които се продават в момента в България.Няма да правя сравнение на енергетиката на двата боеприпаси, всеки сам може да се намери данните, но човека е жилаво животно и не пада лесно. Шестте патрона в барабана са напълно достатъчни за решаване на неслужебни ситуации.
                            Принципа е да се носи най-големия калибър, който можеш да контролираш при стрелба.Но е ясно, че ред причини могат да наложат компромиси.Ако човек е решил да ходи с оръжие 24/7 е нормално да има няколко оръжия с различни габарити и калибри.Лично аз си държа и един ППК,защото има случаи, в които няма как да повлачиш комфортно пълноразмерен пистолет или револвер.
                            Да - може би за самоохрана късоцевен револвер в .357MAG /патрона е различен от 357SIG - казвам го понеже, като чета темата едва ли някои колеги правят разлика/ е оптимален.
                            Нямам опит с револвери, но е факт, че с нищожни изключения не се ползват за служебно оръжие ...
                            За готовността си абсолютно прав. В България автоматичен пистолет не може да се носи с патрон в цевта.

                            Comment


                              #15
                              Sailor_Malan написа
                              Това не тежи ли много кила? Доколкото си спомням класиката в жанра S&W модел 27 тежеше почти 2 кила, което си е половин калашников с пълнител.
                              Модел 65 с 3" цев е по-малко от килограм.В тоя калибър стрелбата с по-лек револвер е много дискомфортна,особено с тия с титановите рами.
                              СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                              Comment

                              Working...
                              X