Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новият Ruger SR 9

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Новият Ruger SR 9

    Отлично постижение на известната американска фирма. Какво друго да кажа... :tup:






    #2
    Абе, не са ли попрекалили малко с размера на мерните прибори?

    Comment


      #3
      Според мен не. Това е мерник за бързо мерене, изключително подходящ за водене на бърза, динамична стрелба. Освен това много добре се слива с общия дизайн на пистолета.
      За отбелязване е, че американските производители последните години пускат доста забележителни конструкции на автоматични пистолети. По-рано нямаха кой-знае какви постижения.
      Last edited by ; 25-10-2007, 12:47.

      Comment


        #4
        Не мога само да разбера какво му е забележителното на този пистолет нищо ново под слънцето.
        А колкото до американските постижения в оръжепроизводството, те и преди и сега са си били на ниво като започнеш от Колт Патерсън през далечната 1836 година и стигнеш до сега, ще видиш, че постиженията им са доста.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Ограничих коментара си до автоматичните пистолети, но както и да е.

          Comment


            #6
            Бе нещо ми се вижда дръжката му доста хилава, а може и така да ми се струва само. На живо си е друго да се види. Не е анатомично оформена, но тука си е въпрос на вкус- на някои хора това не им понася например.
            Quae fuerant vitia, mores sunt.

            Comment


              #7
              Дръжката е супер! Много добре е оформена, а също така има сменяеми накладки.

              Comment


                #8
                Преди 15 г., един наш конструктор предложи на собственика на фирмата подобрен вариант на Ругерите, които тогава бяха накупили някой наши фирми и служби. Той твърдеше, че от 50-тината Ругера в НСО, малко могат да изстрелят цял пълнител, темпово и без засечка!!!
                Аз много му се чудех на твърденията, обаче той след известно време ми донесе модернизиран от него Ругер с над 25 подобрения!!!
                Първо бе свалил от общата дебелина на блока и рамата около 2 мм! После беше монтирал нов ударно-спускателен механизъм, заимстван от руското ТТ! Твърдеше, че това е слабото място на пистолета. Имаше подобрения в мерните прибори! После беше изтънил лъжицата на пълнителя и той поместваше още 3 патрона! Накрая беше направил механичен указател, който след изстрелването на предпоследния патрон и вкарването на последния в цевъта, те бодва в ръката. Така стрелеца може да извади празния пълнител и да тури нов, като има 1 патрон в цевта и още 18 отдолу, и ако се наложи да държи на мушка някой или да гърми моментално, да може да го направи и да си стрелка на воля!!! Такова устройство до сега не съм чувал някой производител да е пускал на някоя система пистоледи!
                От фирмата обаче не отговориха на нашия човек и подобрения модел така си остана някъде из НСО-то! А фирмата Ругер пуска нов модел! :rock:

                :fahr39:
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment

                Working...
                X