Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македонския и Българския полк в Русия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Македонския и Българския полк в Русия

    Някои може ли да пусне малко инфо за тези единици?
    поводът да попитам - http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...BE%D0%BB%D0%BA :sm113:
    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

    #2
    Македонският и Българският хусарски полкове са сформирани в южните губернии на Русия/сегашна Украйна/ през 1759г.През 1761г. са обединени в един полк,който се нарича Македонски,който е разформирован през 1763г.През същата година се създава отново Български лекокавалерийски/хусарски/ полк.Този полк влиза в състава на т.нар. "поселенные войска"-Унгарски,Молдавски,Сръбски,Грузински и т.н.,наричани още Екатеринославска конница.През 1784г. от сливането на Българският и Сръбският хусарски полкове е образуван Херсонският хусарски полк.
    СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

    Comment


      #3
      tonev написа Виж мнение
      Някои може ли да пусне малко инфо за тези единици?
      поводът да попитам - http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...BE%D0%BB%D0%BA :sm113:
      Абе този списък на "македонския" полк да не би да е правен на Exel или Word !? Не знаех, че офис пакета го е имало и през 18 век !?
      Иван Михайлов (26. VIII.1896 - 5. IX. 1990)
      "Нека утрешните поколения знаят, защото времето отминава, а нашата преходност е налице, че ние направихме ВМРО не за да правим две Българии, а защото нямаме една целокупна!"

      Comment


        #4
        Може да се прехвърля от един носител на друг. Интересно е как са описани като "македонска нация" през средата на 18 век, нацията като такава не се ли оформя малко по-късно?

        Ето цитат от руската Уикипедия:
        Впервые понятие нация в его политическом значении появилось именно в ходе Великой Французской революции, когда возникла необходимость сформировать некую общность взамен утраченного «подданства французской короны».

        Ранее 1750 года обнаружить зачатки национализма уже очень сложно, национализм — феномен Нового времени.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Дискусията за това що е нация е за отделна тема, а и е провеждана на форума, т.е. тема има. Разбира се, определени признаци се срещат и по-рано, става въпрос за процес, развивал се много дълго. А и нещата донякъде зависят от определението, което ще приемем. А и нациите и национализма в различните държави се развиват по различни начини и в различно време.

          Comment

          Working...
          X