Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доста необичайно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Доста необичайно оръжие

    Всякакви модификации на системата "бул-пап" бях срещал, но тази вече е достойна за Междузвездни войни. Оръжието е обозначено като ТКБ-022ПМ и е нестандартно отвсякъде. За повече подробности вижте този линк:

    В 08 номере Оружие за 2007 год мелькнула небольшая информация по интересующему многих ТКБ022ПМ. Габаритная длина автомата ТКБ-022ПМ практически равна






    #2
    Готино е , обаче не разбрах защо не е приет на въоръжение при тези впечатляващи ТТХ.

    Comment


      #3
      има още доста работа по него както виждам.
      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

      Comment


        #4
        Пише, че годината на разработка е 1962. Явно проекта отдавна е изоставен, не знам защо.

        tonev написа
        има още доста работа по него както виждам.
        Какво трябва още да се подобри?
        Last edited by ; 22-09-2007, 23:03. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          #5
          на прима виста - местоположение и захват на пълнителя, достъп до системите, мерни прибори, калибър???
          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

          Comment


            #6
            не изглежда лошо машинката, а и добре е стреляла. не виждам какъв е проблемът с магазина, "достъпа" до системите (кои????), мерната линия е напълно достатъчна за тези размери (мушката и мерникът са почти стандартни и се ползват във вариантите на АК и досега), а калибърът очевидно е 7,62 - за какво да се променя? все пак не патронът се прави за оръжието, а оръжието - за патрона, най-много двете да се правят заедно като система, но принципът е ясен.

            Comment


              #7
              Оригинално е разположен превключвателя за вида на стрелбата - отляво на ложата, малко над спусъка. Явно превключването се прави с палеца на лявата ръка, която едновременно придържа и ложата. Много читаво конструкторско решение бих казал...

              Comment


                #8
                Явно превключването се прави с палеца на лявата ръка, която едновременно придържа и ложата.
                май може и с палеца на дясната ръка

                Comment


                  #9
                  Някои от причините да не се приеме, са очевадни.
                  Представете си как се стреля с този автомат в положение лежешком.
                  Не съм сигурен до колко е възможно.
                  Конструкцията му е подходяща само за стрелба в прикладно състояние. Прекалено близкото положение на ложите за ръцете го правят негоден за неприкладна стрелба. Според мен ще има и голям проблем с постоянната дебалансировка, при тегло от 2,5 кг, промяната от половин килограм е единия край (пълен- празен пълнител) няма да е приятна
                  Може би ако пълнителят се смени с прав и за е по малко патрони може нещо да стане
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    #10
                    ValBo написа
                    Някои от причините да не се приеме, са очевадни.
                    Представете си как се стреля с този автомат в положение лежешком.
                    Не съм сигурен до колко е възможно.
                    Конструкцията му е подходяща само за стрелба в прикладно състояние. Прекалено близкото положение на ложите за ръцете го правят негоден за неприкладна стрелба. Според мен ще има и голям проблем с постоянната дебалансировка, при тегло от 2,5 кг, промяната от половин килограм е единия край (пълен- празен пълнител) няма да е приятна
                    Може би ако пълнителят се смени с прав и за е по малко патрони може нещо да стане
                    Това е валидно за системата "бул-пап" въобще.

                    Comment


                      #11
                      Тц, не съм съгласен
                      Бул-пап- страда от тези болести, но в една или друг степен, са победени при повечето системим на въоръжение.
                      даже в линка койт е даден, има сравнения и снимки.
                      На прима виста ще кажа, че това е може би единственият автомат с толкова назад разположен пълнител, който е и доста голям.
                      Честно казано, нямам идея защо всички руски разработчици, правещи нови оръжия на базата на АК, се стремят да използват неговия пълнител.
                      Толкова ли е сложно да се щамповат две ламарини в подходящ за целта пълнител?
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #12
                        Тц, и аз не съм съгласен
                        Забележи годината на разработка (1962) и дай да го сравняваме с неговите връсници.
                        Стремежа за използване на пълнителя на АК е пределно ясен - унификация.

                        Comment


                          #13
                          Представете си как се стреля с този автомат в положение лежешком.
                          Не съм сигурен до колко е възможно.

                          че що, на АК е със същия пълнител, демек - нужно е да се държи на същото разстояние от земята...

                          Comment


                            #14
                            Пълнителят на АК е разположен доста по напред, а приклада е под ъгъл спрямо цевта.
                            За този автомат, прикада е съосен с цевта (което го прави по точен), а пълнителят е в края. Т.е за да прикладнеш добре, ще трябва да вдигнеш рамото си до височината на пълнителя
                            това хем те прави по добра мишена, хем е неудобно

                            Както и преди казах - като идея не е зле, и ако пълнителя беше по малък, щеше да е добро оръжие за спец части.

                            Относно унификацията на пълнителя.
                            Смяната на вида на пълнителя, при условие, че се сменят половината от частите на автомата, е най-малко затрудняващо. Както и преди писах, щамповането на две ламарини, нито е кой знае колко скъпо, нито пък е кой знае какво значение при логистиката. Всяка армия подържа няколко стандарта стрелково оръжие и изобщо не ги затруднява, да има пълнители за тях.
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              #15
                              ValBo написа
                              Според мен ще има и голям проблем с постоянната дебалансировка, при тегло от 2,5 кг, промяната от половин килограм е единия край (пълен- празен пълнител) няма да е приятна
                              Може би ако пълнителят се смени с прав и за е по малко патрони може нещо да стане
                              Не бих използвал прилагателното "голям" за този проблем. Преди около година, любителите на оръжия в този форум бяха разисквали този проблем в рамките на няколко страници. Мисля че темата беше за "българските конструктори". Общо взето извода беше, че този дисбаланс няма да играе съществена роля за точността на оръжието.
                              Освен това ако решиш да изпразниш целия пълнител за 3 секунди, така или иначе нищо няма да уцелиш и то не заради нарушеният баланс.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment

                              Working...
                              X