Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика, търговия, война

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Политика, търговия, война

    Мястото за декларации, политически разговори и дипломация. Без спам , само вживяване :duel:
    Last edited by von Danitz; 11-09-2007, 11:18.

    #2
    Съжерявам за спама, но вм такъв случай е по-добре тази тема да е само за декларации - дипломацията се води по други канали, както и политическите разговори - иначе ще стане едно "канене на чай" на "харем" и т.н.
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #3
      Знам, че не ги обичаш, а си адепт на зли удари в тъмна доба, но все пак, известна декларативност не е излишна.

      Comment


        #4
        Именно декларативност - а не чат-рум на кралете наче незнам защо всички ме мислят за толкова голям почитател на подмолвните удари Как да е - ти ме разбра какво исках да кажа - може да почистиш темата от ТОЗИ спам
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #5
          Глашатаят написа
          Негово Величество, владетел и велик херцог на Естланд, господар на Меркатор, защитник на Вярата и Мира, Ависиан ²²² фон Гауф,

          По Божие навождение и Волята на народа си обявява закрилата си над варварските земи на Фарланд. Нека всеки подданик който има способности да не се скъпи на тях и да се включи в богоугодната мисия да разпространява плодовете на цивилизацията в суровите земи на Фарланд.

          Със силата на оръжието си и достиженията на цивилизацията стланд ще поеме под крилото си Фарланд и ще го пази от външни и вътрешни заплахи, дотогава, докато самият Естланд е свободен за избира пътя си.

          Нека знае това всеки подданик на Естланд и миропомазаните ни короновани братя от другите благословени от Бога държави.

          Да бъде!
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #6
            Съобщение от НордИнформБюро:
            Лорд Ветинари обявява, че по Божията воля и тази на крал Нортумер остров Фогланд преминава под властта на Нордланд. Това е началото на нова и светла епоха в историята на Нордланд, която ще донесе богатства и благоденствие за всеки нордланчанин. Да вдигнем тост за светлото бъдеще!
            Попитан как ще коментира знаменитото събитие, лорд Ветинари отговори:
            Обещаваме равноправие и свобода за белите мечки и ескимосите. Обмисля се и договор с великият херцог Ависиан ²²² фон Гауф за монополиране износа на лед за коктейли и сладолед за останалите три държави. Лично аз смятам да си направя вила и ски писта в тази прекрасна и дива земя!
            От името на Нордланд лорд Ветинари кани всички държави от Стария свят да се присъединят към договор за помощ на бедстващи кораби. По силата на договора, всяка държава ще спасява чужди кораби, изпаднали в тежко положение, като помогне на кораба или екипажа да стигне до най-близкото пристанище.
            По този начин ще бъдат спасени човешки животи, кораби и ценна информация.
            Надяваме се договорът да спомогне за мира и разбирателството между нашите пет велики кралства!
            Last edited by Пилот; 04-09-2007, 22:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Обявяваме двустранен отбранителен и търговски пакт между Мидланд и Зюдланд. Договора предвижда премахване на търговските мита и взаимопомощ при нападение от трета страна, както и оказване на помощ при бедстващо положение на съюзническа флотилия.
              "Спартанците не питат колко са враговете им, а къде се намират......"

              Comment


                #8
                Пилот написа
                От името на Нордланд лорд Ветинари кани всички държави от Стария свят да се присъединят към договор за помощ на бедстващи кораби. По силата на договора, всяка държава ще спасява чужди кораби, изпаднали в тежко положение, като помогне на кораба или екипажа да стигне до най-близкото пристанище.
                По този начин ще бъдат спасени човешки животи, кораби и ценна информация.
                Надяваме се договорът да спомогне за мира и разбирателството между нашите пет велики кралства!
                Негово величество Неотилиус V, е склонен да подкрепи подобна спогодба и очаква да види официалният текст на проектодоговора, преди да реши да положи държавния печат под него.
                Dulce et decorum est pro patria mori

                ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                Comment


                  #9
                  Прочетох за Лорд Ветинари. Никой ли не е почитател на добрия стар Самюел Ваймс?
                  Не 7, а 77 пъти по 7...

                  http://www.mathematicalanthropology.org/

                  Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                  Comment


                    #10
                    Прочетох за Лорд Ветинари. Никой ли не е почитател на добрия стар Самюел Ваймс?
                    Има разбира се... Една моя съученичка направо е влюбена във Ваймс
                    Негово величество Неотилиус V, е склонен да подкрепи подобна спогодба и очаква да види официалният текст на проектодоговора, преди да реши да положи държавния печат под него.
                    Кралю, дипломатите на Нордланд работят по въпроса, скоро трябва да са готови (само малко да им мине махморлука).
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #11
                      Лорд Ветинари, приемам поканата ви за този договор, стига да уповестите точните условия и ще може да се оказва взаимопомощ в такива ситуации.
                      Last edited by Warlord; 11-09-2007, 11:48.
                      (\_/)
                      (°_°)
                      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                      Comment


                        #12
                        Крал Нордтумер ще направи договора, понеже моя милост трябва да се разхожда на тойфел.
                        Last edited by von Danitz; 11-09-2007, 11:20. Причина: многословие
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #13
                          Моя милост, Аласдейр, крал на Мидланд и на разни други местенца по картата отхвърля вашата Спогодба от Тордесилиас ( това някъде съм го чувал... :sm186: :tongue5: ) и заявява че ше ходи къдет си иска. Да не говориме че Меридиана минава през Моята Столица, а никой нищо не ме е питал дали ви го давам за злите ви цели. Така че, вие двамата си делете картата като намерите за добре, а аз ще си взема каквото ми е от Бога и моето пораво, както е казал един колега преди време...
                          Last edited by von Danitz; 11-09-2007, 11:21. Причина: многословие
                          "Спартанците не питат колко са враговете им, а къде се намират......"

                          Comment


                            #14
                            А пък нашите теолози казват: "Светът е такъв, какъвно Великия Херцог твърди." Самият Херцог засега е решил мъдро да остави мчислите си за себе си

                            Естланд уважава желанието на двете кралства - Зюдланд и Вестланд - да уредят мирно своите зони на интереси помежду си, но самият Естланд не се счита ангажиран по какъвто хи да е начин с този договор който е сключен без знанието на Великия херцог и без никакви предварителни преговори с представителите на Естланд.
                            Last edited by княз Крылов; 10-09-2007, 23:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #15
                              Това е просто договорка между двете кралства, шегувах се разбира се за другото
                              Last edited by Warlord; 11-09-2007, 11:50.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment

                              Working...
                              X