Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Ултиматория постен" - официални новини от посредниците

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Ултиматория постен" - официални новини от посредниците



    Играта започва на 4 септември 2007 година от 12 00 часа българско време.

    Успех на участниците и малко и за посредниците!
    Last edited by von Danitz; 03-09-2007, 15:32.

    #2


    Съобщения и някои необходими уточнения

    1. ² ход в играта за вас приключва в петък, 7 септември, вечерта в 12 часа. До тогава от вас очаквам административните ви ходове, включващи какво строите на този ход. Тези неща ще са готови за използване в началото на ²² ход. резултатите от ² ход ще получите в неделя вечерта или понеделник сутинта. В понеделник сутринта ще дадем начало на ²² ход, който ще приключи отново в петък, 14 септември, вечерта, за да мога пак да обработвам два дни.

    2. Изпращането на експедиции е в ход, като гледам, всички са наясно на къде са отправили своите и какви са целите им. Това с ??? във формите, ще бъде отстранено, просто като в края сложа отправяне към друга страница. Но заповедите ви идват при мен. Напомням ви все пак , че според правилата имате право на две експедиции едновременно!

    3. Сайтът не е готов, не работи и на 50% процента. Надявам се, но това не е нищо повече от мое искрено желание, ще е в работно състояние в началото на ²²² ход.

    4. Изпращайте административни ходове и съображения на мейла на играта theseapower@yahoo.com, отговори ще получавате и от него в тхт формат, и от нов мейл ultimatoria@start.bg , който би трябвало да работи с кирилски знаци, на коректен български. На ариергард имам мейл сървър, но и той не бачка добре с нашите шрифтове, уви.
    Last edited by von Danitz; 06-09-2007, 09:23.

    Comment


      #3
      Излезе и първият брой на вестникът на моряшките съпруги, стожерът на свободната пиратска преса, тигърът на 7-те медии, 6-тата власт в петте кралства:

      Comment


        #4
        Даниц, а какво прави снимка на секретната ни експедиция в Далечния Север на първа страница? Правителството на Нордланд настоява вестника де бъде цензуриран!
        И никакви прасета не пречат на навигацията! Просто се избавихме от опозицията!
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5

          Comment


            #6
            Моля моля , това не е нордландската експедиция. На снимката ясни си личи присъствието на фарландска половингърба демиполярна камила. (тази дето е най-отпред на снимката) Така че най-вероятно това е една от естландските експедиции във Фарланд.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              Моля моля , това не е нордландската експедиция. На снимката ясни си личи присъствието на фарландска половингърба демиполярна камила. (тази дето е най-отпред на снимката) Така че най-вероятно това е една от естландските експедиции във Фарланд.
              Крилов, за да не се караме, предлагам да отстъпиш половин Фарланд за да може наши учени независимо от твоите да установят този факт
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #8
                Аз предлагам да не се караме и кракътк ви да не стъпва във Фарланд от своя страна ви оставям северните морета с острова
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #9
                  Аз предлагам да не се караме и кракътк ви да не стъпва във Фарланд от своя страна ви оставям северните морета с острова
                  Приемам, нека единствените ни конфликти бъдат по ски пистите и около шишета водка!

                  Имате къде да си пишете, тук е за официални съобщения!
                  Last edited by von Danitz; 08-09-2007, 08:25.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #10
                    1. Изпратих на отборите и кралете паспортите за втори ход. Началото му е утре. Има два отбора, които не изпратиха административни ходове. Нордланд го замени с 10-тина писма, а Зюдланд- Уарлорд, не се е обаждал от няколко дни. За следващия ход това е неприемливо!

                    2. Към днешна дата и петте държави трябва да са получили резултатите си.

                    3. Започвам да изпращам шифровките от експедиции с новите резултати.

                    Comment


                      #11
                      Брои ли се за експедиция:
                      - прекарването с транспорт или скаут, на пари, специалисти, радиостанция или военни части, от едно "познато/открито" място до друго?
                      - патрула на един или няколко кораба в даден район;
                      И в двата случая не се брои. Експедиции са пътуванията на скаути и/ или пътешествията на пионери-изследователи

                      2. Може ли корабите да се натоварят с повече гориво - например разходва 100 гориво за 3000 км - може ли да се натовари с 300 и да измине 9000 км без спиране за презареждане?
                      Не, това което е заложено е максимума. това е реалността в игровия свят

                      3. Ще може ли в градовете на новооткритите земи да се поръчват специалисти, радиостанции и кораби, ако има налични пари и материали там?
                      Да, това е една от най-важните им функции,градът си е от твои поданици. За целта е хубаво да е снабден с всичко. Ако си има колония наоколо ще може и свои парички да си има. Не да му мъкнеш.

                      4. Ще може ли да укажеш какъв е добива на ресурси (изключваме парите от данъци), за да може да се планира по лесно строежите
                      Добив не съм указвал. Ресурсите са големи. Суровините са ограничени от транспортните възможности. В кралствата обаче, освен скромните ви резерви, добив няма.
                      Което ми напомня, че сухопътните доставки трява да са по-скъпи от морските. Ще погледна.

                      Comment


                        #12
                        Излезе и ултрагъзарския, мегакултов, таблоиден касоразбивач Ултиматория постен, брой ¹2. Цяла страница интервюта с короновани особи!

                        Comment


                          #13
                          Кралят е Неотилиус

                          Преди години за такива неща режеха глави, но разбираме главния редактор и отдаваме грешката на вълнението му от получения наскоро благороднически сан
                          Dulce et decorum est pro patria mori

                          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                          Comment


                            #14
                            Нов брой

                            Comment


                              #15
                              Едва ли е необходимо, но все пак напомням, ²² административен ход завършва за играчите утре, петък, 14 септември в 24 часа,(12 през ноща)

                              Очакваме административните ви ходове. На Неоникс вече е получен. Моля за пригледност. Все още се случва във вторник или сряда да получаваме неща от типа:"правя двама пионери и веднага ги качвам, на кораба дето не го знам къде е."

                              При мен всичко е пригледно подредено в таблици, приканвам ви към същото. Мисля че механиката и общата рамка на играта вече ви се изяхниха. Административен ход е финасово-строителната фаза, заповедите през седмицата са до наличните единици. Там време и вятър, определят скоростта ви

                              Успех, славни мореплаватели!

                              Comment

                              Working...
                              X