Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АК-47 с кръгъл пълнител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    АК-47 с кръгъл пълнител

    Неотдавна гледайки за втори път "Афганский излом" забелязах, че главният герой носи, Калашников с кръгъл пълнител, какъвто не бях забелязвал досега. Разрових се, но почти нищо не открих за тази модефикация, освен една страница, която обаче ми излизаше само на въпросителни и смяна на кодировката не помогна. Не съм много добре с английския особено когато става дума за техника, та може и да има информация за него но дори не мога да разбера какъв модел се води.



    Онзи от филма беше с дървен приклад и не помня дали имаше на ложата ръкохватка.
    Някой може ли да каже нещо за този тип пълнители? Четох, че събират 3000 патрона, което е много впечетляващо, макар да не ми е ясно къде се събират, а може и да съм прочел грешно.
    Last edited by Flanker; 27-08-2007, 17:27.

    #2
    Защо ли имам чувството че пълнителят е от РПК? предвид че картечницат може д аползва автоматни, обратното също е логично, а във филма спокойно може да е била тя, основната разлика е в по-дългат аи тежка цев, има и сгъваема двунога, прикладър също е с малко по-различна форма.

    Comment


      #3
      Най- вероятно не е Калашников, а РПД


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #4
        Не помня добре, тези белези, особено на приклада не съм обърнал внимание, но за двунога съм почти сигурен, че нямаше. Трябва да гледам пак филма и да направя някой скрийншот.

        Comment


          #5
          E че тя двуногата е сгъваема, може и да не я видиш. А дегтяров бая много се различава, ето ти да си гледаш самичък:


          Comment


            #6
            Ами тогава може и да е РПК с кръгъл


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #7
              E ачик де, аз за това обяснявах че малко се различават.
              впрочем онова на снимката в началото е голяма простотия, с такъв пълнител приклада не може да се разгъне.

              Comment


                #8
                Във всеки случай 3000 патрона няма да побере. Максимум 150-200
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #9
                  не кръгъл, а дисков - произвеждат се серийно такива за РПК - както за 7,62, така и за 5,45мм боеприпаси. Това на снимката е АКС, във филма май беше с АКМС или нормален АКМ с дървен приклад. Не беше с РПК. Пълнителят събира 75 патрона. Нищо не пречи дисков пълнител да се ползва на всички модификации на АК, само дето доста натежава...

                  Comment


                    #10
                    кало написа
                    не кръгъл, а дисков - произвеждат се серийно такива за РПК - както за 7,62, така и за 5,45мм боеприпаси. Това на снимката е АКС, във филма май беше с АКМС или нормален АКМ с дървен приклад. Не беше с РПК. Пълнителят събира 75 патрона. Нищо не пречи дисков пълнител да се ползва на всички модификации на АК, само дето доста натежава...
                    ...и е страшно неудобен при движение пълзешком. Абе проблема с този пълнител си стои още от времето когато Сталин го налага на ППШ щото финландците му го нацакват яко с техния Суоми или както му беше името... :1087:
                    "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                    Comment


                      #11
                      Незнам дали пречи и тежи, но вързани с тиксо два пълнителя тежат не по-малко и пречат повече.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        #12
                        кало написа
                        Нищо не пречи дисков пълнител да се ползва на всички модификации на АК, само дето доста натежава...
                        Пречи това че не можеш да си рагънеш приклада без да свалиш пълнителя. Нече не може да се ползва (писах вече че са унифицирани) но е глупава така както е на картинката.

                        Comment


                          #13
                          ето тук, четох нещо по темата

                          Comment


                            #14
                            Хубаво ама това е маркер за стракйбол..или както там се казваше пукането с малки пластмасови топчета.

                            Comment


                              #15
                              :kill_myse
                              лошо е човек да не знае добре чужди езици

                              Comment

                              Working...
                              X