Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трайчо Костов

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Трайчо Костов

    Попадна ми този интересен разказ (на руски) на червено-армеец, командирован като охрана в България по време на процеса. В коментарите има линк и мнение, че Трайчо Костов е отстоявал икономическите интереси на България в противоречие със Сталин. Някой знае ли нещо повече?
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    #2
    Мнението си е официална гледна точка.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #3
      По мое лично мнение, Трайчо Костов става жертва на партийните интриги в БКП. Бях чел в едно от изследванията на професор Николай Поппетров, че Георги Димитров е готвил Костов за свой бъдещ наследник като генерален секретар на партията, което никак не се е харесало на Васил Коларов. Освен това има и сведения, че самият Костов се е държал надменно с Коларов и до толкова се е самозабравил, че до последно е вярвал, че ще му се размине...
      Иначе Трайчо Костов и Георги Димитров са основните двигатели на т.нар. "Народен съд", изпълнявайки чинно указанията на "другарят" Сталин за изкореняване на опозицията, така, че не бих "поснал" една сълза за нито един от двамата. Съвсем отделен е въпросът, дали изобщо България можеше да се размине без "Народен съд"...

      Comment

      Working...
      X