Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заточване на нож

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Заточване на нож

    така момчета имам едно питане-преди време си купих щик за АК-74-с такива служехме в жандармерията.Обаче тва чудо така е направено че никак не е остро.Знам че идеята му е савсем друга-да пробожда и евентуално да реже тел...тра питането ми е-може ли да се наточи така че да се използва за рязане и на други неща..а и стоманата от която е направен е много интересна-сива на цвят...
    Какъв съвет бихте ми дали?
    Състраданието е слабост...

    #2
    Да потърсиш из Интернет за съответния форум. Преди време бях попаднал на български такъв, специално за ножове, но не си спомням къде беше. Не мисля, че беше клуб "Оръжие" в dir.bg, но пък там вероятно ще знаят накъде да те насочат.

    Comment


      #3
      Преди година-две ми се наложи да работя с ножове от второ поколение - тези дето стават на ножица за тел. Сле неколкократни опити стигнах до гениалния извод че в бита са чудесни за вадене на моркови :sm113:
      А първите - руски вариант, щикове , дядото си ползваше един за колене на прасето :tdown - това си беше направо ритуален нож - наточен от върха до дръжката на обикновен речен камък (от тия - крачните "шмиргели", дето ги има във всеки селски двор). Е технологията е ясна - поливат ти с вода докато го точиш и никаква термо обработка или съвременен електрически шмиргел - просто убиваш стоманата!!! След това обираш усенъците с точене по стоманен ръб и накрая финиш - на "ремък"!

      Следва... :sm229:
      "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

      Comment


        #4
        Доколкото разбирам става дума за нож като този на снимката (горния). Не мисля че точенето е добра идея. Имам още един, на който е опадало хромираното покритие и е доста ръждясал, така че ако го остриш, приеми че ще ръждяса, освен ако не си играеш редовно да го смазваш и т.н.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Ахам,ама самото точене как става-с острието напред предполагам...И под какав ъгъл да го държа?
          Динаин-подобен е на горниа,само че с черна пластмасова ръкохватка и канията също е покрита с такава пластмаса.И маи е маалко по дълъг от този...
          Състраданието е слабост...

          Comment


            #6


            Може да питаш и в този форум...

            Comment


              #7
              фон Цеков написа
              Ахам,ама самото точене как става-с острието напред предполагам...И под какав ъгъл да го държа?
              Динаин-подобен е на горниа,само че с черна пластмасова ръкохватка и канията също е покрита с такава пластмаса.И маи е маалко по дълъг от този...
              Щик-Ножа, на снимката на Динаин е за румънски АКМ. Ако твоят е с право острие, гумена дръжка и кания от черна пластмаса значи е български за АК74. На ръкохватката трябва да има клеймо "10" - знака на завод "Арсенал".

              Comment


                #8
                Sturmpionier написа
                Щик-Ножа, на снимката на Динаин е за румънски АКМ. Ако твоят е с право острие, гумена дръжка и кания от черна пластмаса значи е български за АК74. На ръкохватката трябва да има клеймо "10" - знака на завод "Арсенал".
                Точно! Само дето сега и дръжките са от пластмаса - същия материал като на черните пластмасови пълнители. Острието се точи на ръка от опитен работник на обикновен шмиргел с приставка за ъгъла и май самата стомана е нещо от рода на неръждавейката - много "мазна" и неподходяща за острие тип "бръснач". Можеш да се пробваш по линията на фабричното заточване със заточен камък на ръка.По технология след заточването няма никакво покритие май! :sm186: Доколкото знам е балансиран (за хвърляне), а ако си достатъчно втасал, можеш и за трион да го ползваш :1087:
                Впрочем Bojilov е дал много полезен линк - там има точно такава тема - правилно заточване и т.н. Направо няма смисъл да продължаваме тука!
                Със здраве! :tup:
                "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                Comment

                Working...
                X