Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвременни руски пистолети

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    съвременни руски пистолети

    В бр.11/07г. на вестник "Всичко за оръжието" има статия посветена на 200 годишнината на "Ижмаш". Дадени са и новите автоматични пистолети , които се произвеждат там , а именно МР-443"Грач", МР-444"Багира", МР-445"Варяг", МР-446"Викинг" и МР-448"Скиф".
    Аз имам известни лични впечатления само от Викинг, затова моля да споделите някаква информация или лични наблюдения от тези оръжия.

    #2
    Погледни тук: http://talks.guns.ru/forummessage/36/214336.html Братята показват сканове от техни списания (откъдето "Всичко за..." преписват).
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      То е ясно , че са преписвали. Въпроса ми е имали някой лични впечатления от новите руски пистолети или от руския калибър 9х21.

      Comment


        #4
        Съжалявам, не мога да имам впечатления от никакви нови руски оръжия. На времето САЩ и Русия подписаха договор за "доброволно" ограничение на вноса на оръжия тук. Руските оръжия, които се внасят в САЩ, идват от други страни, където трябва да са били не по-малко от 5 години.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          За лични впечатления немога да говоря, но четох, че споменатите боеприпаси били бая по-ефективни от 9mm Para. Даже споменават, че успешно пробивали бронежилетки.

          Ето една снимка на пистолета "Викинг":



          А отдолу съм прикачил една изрезка за боеприпасите му
          Last edited by ; 29-05-2007, 21:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #6
            Пишеше за жилетки клас 2 - 2бр. титанови пластини и 30 слоя кевлар, обаче не видях от какво разстояние. До колкото знам в Б-я титанови пластини не се ползват , а балистични плочи от керамика + 30 слоя кевлар, обаче по нашата система това е 4-ти клас защита , т.е. мининум 7.62х39 , 5.45х39 или .223 Рем.
            Не знам как пистолетен патрон с 9мм куршум и нач. ск.420-450 м/с би могъл да преодолее такава защита, пък било то и с бронебоен СР-6.
            Ха - мненията са се застъпили!

            Comment


              #7
              В изрезката, която качих, пише как е постигнато това - чрез оголен в предната част на куршума сърдечник от волфрамов карбид. От същия материал (освен обеднен уран) се изработват и сърцевините на противотанковите подкалибрени снаряди. Е, ясно е вече за какво става дума...

              Comment


                #8
                В изреската пише за жилетки клас 3 т.е. без балистична плоча. Тези жилетки спокойно се пробиват от ПСМ , ТТ , 9х19 с усилен заряд и куршум FMJ или .357 Магнум с купшум FMJ от Пара. Въпросът е , че в руските списания /погледни сайта даден от Ник/ пише , че жилетките имали и титанови пластини, а това би трябвало да ги поставя в 4-ти клас на защита.

                Comment


                  #9
                  Стрелял съм с "Викинг" и не съм във възторг,а по руските форуми го сочат като най-доброто от гамата на "Ижмаш".
                  СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                  Comment


                    #10
                    Аз също съм стрелял с Викинг. Сравнително удобен е и балансиран. Отката и точността му са приемливи , обаче при разглобяването останах потресен. Никога не бях виждал по-немарливо изработен пистолет. Военновременните ТТ-та имат по-добър финиш. По всички метални части ясно личаха "деругите" на машините , а по външната стена на патронника неправо е напасвано с шмиргела при това не съм убеден , че работника е бил съвсем трезвен. След това разглобявах още два Викинга - отвътре и те бяха същите.

                    Comment


                      #11
                      Узи,направих си майтап с един горд притежател на "Викинг",че може да издържи изстрел под вода.Оня после ми се оплака,че целият се е изпръскал.Пистолета обаче издържал и досега си гърми с него когато отиде на риба.
                      С две думи - не се шегувай за щяло и не щяло с руската мериална част!

                      Comment


                        #12
                        Аз не се шегувам - просто констатирах че изработката на Викинг е отвратителна.
                        Никога не съм казвал подобно нещо за Макаров или Стечкин , при това ПМ и досега е от любимите ми оръжия.

                        Comment


                          #13
                          Ами отвратителна е изработката.Те братята така ги правят нещата.На моят ПМ,служебният се наложи лично да му престъргвам на блока една бобунка за да може да действува затворната задръжка.Беше производство 68-ма година на тулските заводи, а го получих през 83-та година - доволно употребяван.Моят баща пък беше ведомствена на времето и до 84-85г.носеха службата със "Шпаген".Към края на службата беше открил парченце шлака от заварката на кожуха на цевта от долу.
                          Представяш ли си каво щеше да бъде,ако оръжието на руснаците беше перфектно във всяко отношение.То всичко щеше да им е наред и тогава щеше да е страшно! Най малкото в момента щяхме да изпълняваме мисии по охрана на общественият ред на космическите станции оттатък Млечният път.

                          Comment


                            #14
                            Напълно съм съгласен с теб. При руснаците перфектни са само хубавите жени и водката /имам предвид скъпата маркова водка/.

                            Comment


                              #15
                              съвременни руски пистолети

                              Имам впечатления от Викинг , модела който прилича на НК , този дето е като берета , за него нямам мннение. Страшно авангарден , перфектна ергономика , има възможност за слагане на лазерен прицел. Един не лош пистолет с много възможности , но трябва да имате раце на великан.

                              Comment

                              Working...
                              X