Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от 7-ма пл.стрелкова дивизия SS "Prinz Eugen"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимки от 7-ма пл.стрелкова дивизия SS "Prinz Eugen"

    Пускам няколко интересни снимки на 7-ма планинско-стрелкова дивизия SS "Prinz Eugen". Онези, които ще пишат материала за дивизията могат да ги използват евентуално. По принцип в нета трудно се снимков материал за дивизията.
    They march in full battle dress
    With faces grim and pale
    Tattered banners and bloody flags
    Rusty spears and blades...

    #2
    в forum.axishistory.com има тема от 20 страници пълна само със снимки на дивизията. навремето май си играх да ги свалям. вероятно аз ще пиша материала ако някой друг не се навие )))

    Comment


      #3
      А ето тук хърватски партизани пленени от есесовци на дивизията в очакване да бъдат разстреляни. На втората снимка са показани отново партизани пленени в сръбско село. Войниците от дивизията наред с тези от "Skenderbeg" и "Handschar" май наистина водят рекорда по извършени военни престъпления.
      Док пробвах да влезна във форума на акси-то, но има някакъв проблем. Дали е от скоро?
      They march in full battle dress
      With faces grim and pale
      Tattered banners and bloody flags
      Rusty spears and blades...

      Comment


        #4
        Пов ъпроса за военните престъпления, извършени от СС и Вафен-СС /Вафла-СС/ може да се спори, тъй като мнозина са се надпреварвали в бруталността си. Въпросът за befehl ist befehl е много субективен. Нюрнбергският трибунал отхвърля защитата, че всичко лошо е по заповед на горестоящия. Това е правилно, но и грешно донякъде. Според мен трябва да се преценява във всеки отделен случай. А и правосъдие за много е въздадено още преди да открият трибунала. Раздадено е още на бойното поле и на хиляди километри от съдебната палата.


        видях, че са качили нови неща. особено интересн са снимките на Артур Флепс за мен.
        Най-важните СС дивизии, на които ще отделя внимание са първите 11 с определен превес към 1, 2, 3, 5, 7 и 9
        Last edited by Док Холидей; 12-05-2007, 17:01.

        Comment


          #5
          За военните престъпления съм съгласен с казаното от теб. Всичко трябва да се решава съобразно конкретния казус, а не да се преписват обвинения, или да се правят погрешни оправдания. Големи благодарности за линка! Снимките са добри.

          Да наистина. Ще си позволя да кача няколко Има и една много брутална с обезглавяването на пленник, но няма да си правя труда да я качавам. :o

          А иначе Ото Кум е излезнал жестоко на снимката :mhehe:
          Last edited by viking heart; 12-05-2007, 17:44. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          They march in full battle dress
          With faces grim and pale
          Tattered banners and bloody flags
          Rusty spears and blades...

          Comment


            #6
            Срещу войските от СС дивизията "Принц Ойген" се е сражавала българската армия при влизането й в активните бойни действия на страната на СССР във войната и защо си мисля, че май беше 12-та дивизия, а не 7-ма, ама не споря.

            Comment


              #7
              Това са сраженията при Ниш в края на септември 1944г., когато срещу 7-ма доброволна планинско-стрелкова дивизия SS "Prinz Eugen" се сражават руснаци и българи. Късно през ноща на 11-ти срещу 12.10.1944г. основните сили на "Prinz Eugen" са обкръжени. След огромни усилия от обкръжението при Кралево успели да се спасят около 3 000 есесовци от дивизията. Съдбата на останалите не била радостна.
              Ако имаш предвид номерата на SS дивизиите, със сто процентна сигурност ти заявявам, че е 7-ма. По това време 12-та танкова дивизия SS "Hitlerjugend" воюва на Западния фронт срещу войските на съюзниците.
              They march in full battle dress
              With faces grim and pale
              Tattered banners and bloody flags
              Rusty spears and blades...

              Comment


                #8
                Един лаишки въпрос, ще за бракма е това на втората снимка, пред която се е строил екипажа ?
                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                Comment


                  #9
                  Не разбирам много от танкова техника, но ми се струва, че е италианска машина. Нека дадем думата на по-запознатите.

                  Между другото дивизията е изпитвала сериозен недостиг от бронирана и артилерийска техника. До голяма степен липсите са се запълвали с пленено въоръжение от разоръжените италиански войски, разположени по крайбрежието на Адриатическо море след падане режима на Мусолини. За това си мисля, че е възможно танка да е италиански, въпреки, че нямам идея от италианската танкова продукция през ВСВ. :o
                  Last edited by viking heart; 12-05-2007, 18:50. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  They march in full battle dress
                  With faces grim and pale
                  Tattered banners and bloody flags
                  Rusty spears and blades...

                  Comment


                    #10
                    SS-mann написа
                    Това са сраженията при Ниш в края на септември 1944г., когато срещу 7-ма доброволна планинско-стрелкова дивизия SS "Prinz Eugen" се сражават руснаци и българи. Късно през ноща на 11-ти срещу 12.10.1944г. основните сили на "Prinz Eugen" са обкръжени. След огромни усилия от обкръжението при Кралево успели да се спасят около 3 000 есесовци от дивизията. Съдбата на останалите не била радостна.
                    Ако имаш предвид номерата на SS дивизиите, със сто процентна сигурност ти заявявам, че е 7-ма. По това време 12-та танкова дивизия SS "Hitlerjugend" воюва на Западния фронт срещу войските на съюзниците.
                    ОК :tup: , да за номера на дивизията се колебаех, ама в момента съм затънал в темата за операции и взех да се омотвам , та забравих и командира й, но Док Холидей обеща да изрови и напише материал за нея

                    Comment


                      #11
                      Ето още малко

                      Дивизията има няколко командири:
                      Артур Флепс /01.03.1942 до 21.06.1943г./
                      Карл Райхсритер фон Оберкамп /юни 1943 до януари 1944г.
                      Ото Кум /януари 1944 до януари 1945г.
                      Август Шмидтхубер /ануари до май 1945г./
                      Last edited by viking heart; 12-05-2007, 19:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      They march in full battle dress
                      With faces grim and pale
                      Tattered banners and bloody flags
                      Rusty spears and blades...

                      Comment


                        #12
                        така и така сме отворили темата




                        Ако се интересуваш от снимки на Ото Кум имам към 30 снимки. Мога да ги кача тук. Райхсритер фон Оберкамп и Шмидтхубер - трябва биота да се направят по-нататък. Моето предложение към ssgrail е да не се занимава с операциите, защото шеленберг така и така се е хванал с тях. а и те ще си останат във форума и няма да се качват на сайта. вместо това е по-добре да поеме нещо друго, което да качим. но решението в крайна сметка си е негово.

                        SS-Mann ако не си видял темата за награждаването на войници от Дас Райх в Харков някъде тук из форума, намери я и я прегледай. Има уникални снимки.

                        На снимката с танкистите и машината ми прави впечатление, че са без всякакви декорации и ужасно нисък чин. Май че са Ротенфюрери всички.

                        Снимката от предния пост на ss mann е доста любопитна. вижда се артур флепс и други офицери от дивизията. не съм я виждал досега. явно съм я пропуснал в темата.

                        Comment


                          #13
                          Моето предложение към ssgrail е да не се занимава с операциите, защото шеленберг така и така се е хванал с тях. а и те ще си останат във форума и няма да се качват на сайта. вместо това е по-добре да поеме нещо друго, което да качим. но решението в крайна сметка си е негово.

                          ОК.Казваш какво е необходимо и може да се качи на сайта и действаме, аз нямам представа каква тема да започнем или допълним за сайта. :sm186:

                          Comment


                            #14
                            SS-mann написа
                            Има и една много брутална с обезглавяването на пленник, но няма да си правя труда да я качавам. :o
                            :
                            Малко се клали.
                            По време на воина винаги ще се намерят идиоти, които да свършат мръсната работа. Пък дали ще избухне граната и ще те разполови на две и ти докато гледаш краката си умираш в мъки или ще ти резнат кифлата защото си бил партизанин от Съпротивата-няма никакво значение.Накрая умираш. :kill_myse
                            Едно е ясно.Воината е гадно нещо.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #15
                              Ще видя какво мога да направя по въпроса за биографиите на Шмидтхубер и Оберкамп. Снимките от награждаването на есесовци от 2-ра танкова дивизия SS "Das Reich" съм си ги свалил отдавна на компа Уникални са :rock:

                              Що се отнася до Ото Кум свалил съм си една камара негови снимки и на още 40-50 висши офицери от SS Онзи ден изтеглих много интересни снимки, касаещи 3-та танкова дивизия SS "Totenkopf", 4-та полицейска дивизия, 5-та танкова дивизия SS "Wiking", 6-та пл.стрелкова дивизия SS "Nord" и на "Florian Geier". Някои от тях са от лични албуми на есесовци.
                              Last edited by viking heart; 13-05-2007, 08:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                              They march in full battle dress
                              With faces grim and pale
                              Tattered banners and bloody flags
                              Rusty spears and blades...

                              Comment

                              Working...
                              X