Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Необичайно и екзотично оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Необичайно и екзотично оръжие

    Тази тема така или иначе, вече сме я засягали частично при коментарите си, но си мисля, че съвсем не сме я изчерпали Затова, каквото знаете по въпроса го споделете! Ще бъде интересно

    Да започнем с нещо старичко, но любопитно! :o

    #2
    Екзотично оръжие нямам, но имам екзотични патрони.

    Ето първия:



    Ето втория:

    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      Тия патрони са с предно зареждане доколкото знам - затова имат фланец отпред. Вярно е че са екзотични.
      Стрелял ли си с оръжия използващи показаните патрони? Сигурно е голям кеф...

      Comment


        #4
        AYB написа
        ...Стрелял ли си с оръжия използващи показаните патрони? Сигурно е голям кеф...
        Стрелбата с такива патрони е неразумна по физически причини (възраст на заряда над 140 години), както и по финансови причини (всеки от тях чини $40).
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          Сега ще покажа някои неща в стил Джеймс Бонд

          Comment


            #6
            И още...

            Comment


              #7
              В музея на МВР имаше един пистолет, предназначен за ръкавица - "спусъкът" се задействаше с натискане с цяла длан. Само че не знам как да го търся из Интернет.

              Comment


                #8
                AYB, тези чудесии, имали ли са някакво реално приложение?
                На мен ми изглеждат повече екзотични, отколкото практични.
                Междо другото, скоро по Ваясат Хистори, ще има предаване за "Българският Чадър".
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #9
                  Amazon написа
                  AYB, тези чудесии, имали ли са някакво реално приложение?
                  На мен ми изглеждат повече екзотични, отколкото практични.
                  Междо другото, скоро по Ваясат Хистори, ще има предаване за "Българският Чадър".
                  Заглавието на темата е ясно формулирано - екзотичност и практичност нещо не се връзват! Някои от оръжията са били реално създадени и ограничено използвани, а други - не (останали са само като идеи).

                  Продължавам по-нататък...

                  Comment


                    #10
                    Още картинки по темата...

                    Comment


                      #11
                      bsb написа
                      В музея на МВР имаше един пистолет, предназначен за ръкавица - "спусъкът" се задействаше с натискане с цяла длан. Само че не знам как да го търся из Интернет.
                      Казва се "протектор" - съответно на латиница

                      Comment


                        #12
                        Amazon написа
                        AYB, тези чудесии, имали ли са някакво реално приложение?
                        На мен ми изглеждат повече екзотични, отколкото практични.
                        Междо другото, скоро по Ваясат Хистори, ще има предаване за "Българският Чадър".
                        Американския президент Маккинли е бил убит с подобно пищовче през 1901.

                        Comment


                          #13
                          Да, този тип оръжия се употребяват предимно от агенти на тайните служби, разузнавачи, диверсанти и др. Тези оръжия са любопитни, не толкова от гледна точка на ефективност, колкото от идеите и похватите заложени в тях за изненада, и надхитряне на врага.

                          Ето още любопитни оръжия от този вид:
                          Last edited by ; 02-05-2007, 22:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            #14
                            Други видове...

                            Тука му е мястото да споменеме и за творенията на известния български оръжейник-изобретател Виктор Стаев.

                            Това е популярния газ-сигнален ключодържател "Оса" с монтирани муфи за изстрелване на сигнални ракети:




                            А това е наследникът на "Оса" - запалка стреляща с газови патрони:

                            Last edited by ; 02-05-2007, 23:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #15
                              Хайде малко екзотика и от мен. Хем истинска, не от популярна книжка или аксесоар на Джеймс Бонд.

                              Както знаете, при системите с отвод на газовете буталото е или над цевта, или под нея, или в някои по-редки случаи е встрани от цевта. При показаната по-долу система, обаче, буталото е около цевта. Снимките показват газовата система в работно положение и разглобена (буталният прът е изваден, буталото е придвижено назад, пружината и задвижващата втулка са придвижени напред за нагледност). Кой ще назове оръжието?
                              Last edited by Nick; 03-05-2007, 07:45.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment

                              Working...
                              X