Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кораб тип "шебека"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кораб тип "шебека"

    знаете ли нещо повече за този прочут средиземноморски кораб? Мисля че е бил арабски или турски но и другите флотилии са го използвали :sm199:

    #2
    Ксебек (или чебек) е малък остропостроен тримачтов кораб с криъгълни платна произхождащ от забадното Средеземноморие през 17-ти век. Те са използвани за крайбрежни плавания в Средиземноморието и по океанските брегове на Испания и Португалия, и са били често въоръжавани и използвани за рейдове срещу търговски кораби. За разлика от фелуца ксебек има и квадратни и триъгълни платна (???), докато фелуца само триъгълни. Най често ксебек е бил използван от алфирските пирати.
    ??? - поне на картинката не виждам квадратни платна, а и в началото на описанието такива не са споменати ..., но ето на тази картинка: http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._xebec.svg.png

    аде една картинка от мен
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #3
      аиде и от мен нещо вероятно саита ще ти е интересен виж и препратките.
      Last edited by tonev; 09-04-2007, 22:36.
      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

      Comment


        #4
        и аз да добавя нещо което сам съм направил, маетът е с големина около 10 см и е направен от фонокарти, хартия, клечки за зъби и конци

        Comment


          #5
          Корабът на български се нарича "шебека" (на руски-също, впрочем). Води началото си от бързоходните римски либурни. В началото е използвано за дозор и пренасяне на съобщения между ескадрите. В последстие си го харесват пиратите от Варвария поради неговата бързина, маневреност и способността му да плава под много остри курсови ъгли спрямо вятъра. По тази причина няма как да има шебека с прави ветрила (Княже, "квадратни ветрила" няма. Общо взето ветрилата са прави и коси. Правите имат геометрична форма на правоъгълник или трапец. Оставям на страна лиселите (допълнителни платна издигани, за да увеличат площта на основните ветрила) и стакселите - платната между бушприта и фок-мачтата. Шебеката има т. нар. "латински ветрила". Те са характерни за средиземноморието и се прославят именно с възможността която дават на корабите да плават срещу вятъра. В последствие се пренесени на корабите дау.
          В последствие шебеки строят испанския и френски флотове, но основно за борба с пиратите. По-късните френски шебеки загубват елегантния "галерен" форщевен и получават традиционен галюн с бушприт.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            ами аз незнам какво е корабно ветрило - в английския текст от който превеждах дословно беше посочено "квадратни" и "триъгълни" платна.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              Значи съм бил прав за произношението като "шебека", а ми изтриха мнението :vb_sad:

              М/у другото някой знае ли какво точно означава "шебек"? Винаги съм си го представял като нещо лукаво, закръглено и хлъзгаво
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                #8
                "Шебек" е маймуна, ако правилно си спомням . МИсля че произходът й е турски.

                Comment


                  #9
                  Днес случайно попаднах на едно обсъждане на корабен модел (галера) и се оказа, че на някои шебеки, строени 17-18 век са поставяни прави ветрила на грот-мачтата (или ако перефразирам вица за коловозите и релсите - средния кол). Така ветрилното стъкмяване с придобивало формулата - латински ветрила на фок- и бизан мачтата и прави ветрила на грота. Това, обаче вероятно не е било разпространена практика, защото подобни чертежи (реконструкции) или картини на такива шебеки не съм срещал. Арабите с 99% сигурност не са слагали, за испанците нищо не мога да кажа. Подобно ветрилно стъкмяване са имали френски шебеки.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    Е, може би вече сте намерили инфо за шебека Ето малко и от мен:

                    http://www.geocities.com/xebecinc/info.html

                    И малко за произхода на думата:

                    Main Entry: xe·bec
                    Pronunciation: 'zE-"bek, zi-'
                    Function: noun
                    Etymology: modification of French chebec, from Arabic shabbAk
                    : a usually 3-masted Mediterranean sailing ship with long overhanging bow and stern

                    Comment


                      #11
                      корабът се появява горе-долу през 1650 и се използва още 2 века. Дължината му варира от 25-35 метра, малкия Ксебек е въоръжен с 16, а големия с 24 оръдия.
                      Алжирски пирати стигат до Англия с такива кораби и осъществяват набези там.
                      Само че техните кораби имат и гребла.
                      Интересува ме дали Ксебекът е бил използван в Турската флота по онова време и какви други кораби са имали Отоманците

                      Comment

                      Working...
                      X