Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Discovery's "Top 10 Combat Rifles"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Discovery's "Top 10 Combat Rifles"

    :mhehe: :mhehe: :mhehe:

    Nr. 10 - М14
    you can see number 1-9 rifles by click my channelM14 is one of my favourite riflesand l got a bb version M14 but l think it's too long!


    Nr. 9 - Sturmgewer 44
    The number nine one was stg44,oh it was the assault rifle grandfather!


    Nr. 8 - M1903 Springfield
    1903, Springfield, WW2, rifle, sniper, mauser, silence, dead


    Nr. 7 - AUG


    Nr. 6 - Mauser 98K


    Nr. 5 - FN FAL


    Nr. 4 - M1 Garand
    other famous rifles like K98 in WW2,want to see more people comment!


    Nr. 3 - Lee Emfild SMLE


    Nr. 2 - M16
    l love that M16 because it has a good looking,although its not durable(always jam in Vietnam)but it also a good rifle


    Nr. 1 - AK
    you can see these number 2-10 top ten combat rifles by click my channelAK47,best of the best,it is also the most famous gun in the world,simple manipulate,si...
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    #2
    Хахахаха. Тези юнаци то Дискавъри трябва да им резнат ефирното време и каналът им да бъде спрян завинаги.
    Как може да се сравняват пушки и автомати от различни епохи?
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      1951 написа
      ..Nr. 3 - Lee Emfild SMLE..
      Lee EMFILD? Не бях чувал за такова оръжие досега :1087:
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #4
        Parabellum, какво толкова се възмущаваш? Най-обикновено развлекателно популярно филмче. Ако беше гледал някое от серията "Най..." (има за танкове, самолети, хеликоптери), щеше да знаеш каква е системата за оценяване (не че аз знам, само са ми останали някакви спомени). Естествено, наличието на система не означава, че филмчетата са сериозни. Просто средство за развлечение.

        Comment


          #5
          Да, и моето впечатление е такова - всички тези филми са правени с една едниствена цел - развлечение на публиката, а тъй като сред последната едва ли има и 0,05% оръжейни специалисти като вас (Парабелум и Nick), то тя се забавлява и то много, без да се натоварва особено. Впрочем, почти всички филмчета, вървящи по "Дискавъри" са създадени по същите приичини и съответно имат сходен комплекс от достойнстав и недостатъци.

          Comment


            #6
            Уф, типичната простотия на Дискавъри. Чудно ми е как М16 не е на първо място...направо не е за вярване. Режисьорът 100% ще бъде уволнен за долна протерористична пропаганда.
            Quae fuerant vitia, mores sunt.

            Comment


              #7
              [QUOTE]Режисьорът 100% ще бъде уволнен за долна протерористична пропаганда./QUOTE]
              Това много ме съмнява А филмчета на Дискавъри са супер, какво ги плюете? Някой да прави по-добри?
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #8
                Е как кой ? "Ударна сила" какво е ? Лично аз не виждам никаква разлика освен това, че руските са по-увлекателни и има повече пукотевица по тях. А такива филмчета само с това могат да зарадват...Ако чака някой нещо стойностно, има да си чака. Реклама :evil:
                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                Comment


                  #9
                  Ако чака някой нещо стойностно, има да си чака
                  Именно. Та какъв е смисълът да се плюе точно по Дискавъри, след като всички научнопопулярни филмчета са сходни? Явно толкова може в този формат.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #10
                    Нормално е, Dinain. Защото това е доста популярен канал и има прилична гледаемост и като се замисли човек колко подрастващи го гледат, ужасявам се от последствията. Не толкова от поднесената информация, колкото от метода на поднасяне- полусмляно по-по-най и т.н. Кофти, поне според мен.
                    А от научнопопулярен до научнопопулярен филм има разлика. За мен това е една своеобразна "чалга" в жанра.
                    Quae fuerant vitia, mores sunt.

                    Comment


                      #11
                      Дискъвъри имат много такива поредици както спонехте има най ,10те най (не като родното) и имаше още едно в което сравняваха долу-горе оръжия от една епоха.НО като цяло са по скоро средство за развлечение и да погледаш нещо което харесваш(оръжия,самолети,танкове) ,а не да направят строго научен експеримент.
                      Бтв тези 10те най нямат система за оценяване(поне не съм забелязал),но имаше едно друго което ги сравняваше по следните фактори(по памет):
                      1.огнева мощ
                      2.скорост
                      3.надежност
                      4.Служба (колко време се ползват)

                      Колко е правилно да се сравняват така е друг въпрос (познайте чий кораби бяха на 1во място )

                      The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                      The 2 minute war - FallOut

                      Comment


                        #12
                        Дискавъри и Ваясат не винаги/даже рядко!/ уважават фактите...факт. Не че не познават материята, или нямат ерудирани консултанти, просто целите им са други. Подобно на Божидар Димитров в България/ИМХО/.
                        Но за конкретното филмче, изобщо не разбрах къде беше смешното, или нелепото? По мое мнение, беше добре аргументирано и приятно изглеждащо, в една класация, в която аргументите винаги ще намерят контра-аргументи.
                        Поздравления за авторите. Дори бяха сложили АК на първо място, вместо на второ, което придава достоверност и обективност на цялата класация.

                        П.П: Много ми хареса аргументацията не експерта накрая:
                        "Ако трябва да взема оръжие на непозната планета, с непознати условия, би взел АК..." - това мисля изчерпва критериите за класацията и така погледнато АК съвсем естествено я печели.

                        П.П.П: При горните условия, аз лично би взел Барет 12.7х99...ако на непознатата планета евентуално има динозаври :mhehe:
                        Last edited by Amazon; 05-04-2007, 23:07.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #13
                          Как ще обясниш по какви показатели се сравняват оръжия от различен тип и от различна епоха ? Все едно да сравняваш револвер и мускет.

                          The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                          The 2 minute war - FallOut

                          Comment


                            #14
                            BulSoldier написа
                            Как ще обясниш по какви показатели се сравняват оръжия от различен тип и от различна епоха ? Все едно да сравняваш револвер и мускет.
                            Лесно! Револвера е по-съвършен от мускета по всички показатели, дори по ефективна далекобойност. Ама само до тук. Мускета е изиграл по-важна роля в историята/европейската/, следователно е победител. Та предполагам за това сравняват Ли-Емфилд със АК/М-16.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #15
                              Съгласен съм с Amazone - при желание е напълно възможно да се сравняват оръжия от различни епохи, стига да се прилага сравнителен подход. Т.е. сравнение на оръжието с други от неговата епоха и анализ на значението му (пак в неговата епоха). Ако това се направи за всяко отделно оръжие от различна епоха, което влиза в класацията, след това могат да се сравнят относителните показатели. Но важното е, да се избират оръжия от сходен клас или със сходно предназначение. Сравнението на револвер (оръжие за самозащита) с арбалет или копие (основно въоръжение) очевидно и при подобни методи, не би дало резултат.

                              Comment

                              Working...
                              X