Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сборник за Македоно - Одринското опълчение

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сборник за Македоно - Одринското опълчение

    Кажете откъде мога да намеря книгата за Македоно Одринското опълчение на военното издателство, за което говорят в Памет Българска?

    #2
    Какво точно говорят? Не всеки гледа това предаване.
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      значи, става дума за пълен опис на състава, командването и структурата на опълчението по архивни данни от военните архиви в търново. сори не запомних точното име

      Comment


        #4
        Ако не е от т.нар. Вътрешни издания - вероятно може да бъде намерено в книжарницата на Военното издателство в София на ул Иван Вазов.
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          #5
          Тая книга има доста ограничен тираж-200 бройки.Ще е малко трудно да се сдобиеш с нея.
          "Последните думи в живота на мнозина някогашни владетели са били: „Не можеш да ме убиеш, защото имам магическа... Аааргх!“"

          Comment


            #6
            Пак ли е Вътрешно издание, от типа дето залежават по нечии рафтове
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              #7
              Може да е 200 бройки, ама ако човек е напорист и отиде в правилната книжарница, получава книгата срещу 20 лв. Има шанс да има още бройки Книгата е справочник, като структура напомня телефонен указател - Фамилия, Име, родно място, къде е служил, ранявания, награди, от кога до кога е бил в състава на опълчението...

              Страхотна е. Просто не мога да спра да я разглеждам. Информацията трябва да се качи в база данни с достъп до интернет

              Comment


                #8
                Не, тиража не е двеста бройки, а доста повече. Книгата я има в повечето книжарници.

                Comment


                  #9
                  Николай написа
                  Не, тиража не е двеста бройки, а доста повече. Книгата я има в повечето книжарници.
                  А точното заглавие и автор да знаеш?
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #10
                    "Македоно-Одринското опълчение. Личен състав" - сива на цвят, около 850 страници, от поредицата на архивите. Онзи ден я имаше в голямата книжарница на ъгъла на Патриарх Евтимий и Витошка. Имам спомен, че я видях и в Български книжици на Кристал.Със сигурност я има и в другите...

                    Comment


                      #11
                      Мерси:
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        #12
                        Поръчах книгата от www.pe-bg.com , чаках цяла седмица, но в крайна сметка днес пристигна

                        Comment


                          #13
                          Абе вие не лежте на тая кълка

                          Не лежте на тая кълка, че я има навсякъде.. тиражът е нищожен и това го знам от разговор с издателите.. Който я иска да тича да си я купи..

                          Comment


                            #14
                            А издателите какво си очаквал да ти кажат? Нали трябва спеч за клиентите, иначе ще залежи стоката...
                            Сборникът сигурно е интересен, но поне засега трудно ще се вмести в бюджета ми, пък и поне за мен щеше да е по-интересно да видя преиздадена "История на Македоно-одринското опълчение" на Дървингов.

                            Comment

                            Working...
                            X