Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японски бомби над Америка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Японски бомби над Америка

    Хайде и аз една тема шаш
    Значи вчера стада дума за нещо интересно, дето не бях го чувал досега. По време на войната (може и преди нея да е било) японците откриват така наречените Jet streams в горните слоеве на атмосферата и използват един от тези потоци да пускат въздушни балони със закачени бомби на тях, които носени от течението преминават Пасифика и се тропват в САЩ. Ефекта е никакъв де, 6 души май, загинали докато си играят с намерена такава бомба. Обаче ми стана доста любопитно - някой чувал ли е за такъв номер?
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    #2
    Да. Обаче са си без ефект наистина. Само така - като куриоз, като японската атомна програма (според това, което съм чел - по-напреднала от останалите, но все пак - безперспективна). А инак въпросните бомби в по-голямата си част май падат в ненаселени райони.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Достатъчно известен факт е. Както и бомбардировката с минисамолет излетял от подводница.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #4
        Е много ясно, че в ненаселени райони - те пак добре, че континента са уцелили Ама това беше нещо ново за мен
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          В "Тихоокеанская премыера" се споменаваше за тях. Паднали из Орегон и предизвикали горски пожари.

          Comment


            #6
            И в книгата на Мутицура Хашимото се споменаваше, че имало специални операции по придизвикване на пожари (май в Калифорния). За целта са използвали I-14 или ²-15 а бомбите били специално конструирани. Имаше и за някакви бомби пресичали с балони Пасифика. Но те май вземат 3 жертви и то след войната. На някакъв пикник американско семейство намира една неизбухнала бомба. А какъв е бил ефекта върху американското общество след пожарите. Американците дали са разбрали, че са бомбардирани или са взели всичко за летен пожар?
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Бомби над Америка Японците са хвърляли със самолет. Само две бомби по 20кг всяка.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                Oт ноември 1944 до април 1945 са пуснати над 9000 балона с водород срещу Северна Америка, като от 300 до 1000 достигат до континента - резултатите са минимални и се ограничават в малки горски пожари и шестима убити на 5 май 1945 г (пет от тях деца). Просто на някакъв пикник намират закачен балон на дърво и се опитват да го свалят от там.
                Интересно е, че такива балони достигат до Тексас и даже Мексико.
                Интересното е, че японците спират да пускат балоните не поради края на войната (от април до август има доста време), а просто благодарение на успешната американска контаразузнавателна операция. Някак си успяват да не допуснат информация, че успяват балоните достигат до САЩ. Японците се подлъгват, че ефекта е никакъв (то не е и далеч от изтината това) и спират пускането на балони.
                Няколко балона са и свалени от изтребители.
                Самите балони са били досат интересни като конструкция - диаметър около 10 m, обем 540м3 и са носели към 900 kg оборудване. Реалният бомбен товар се е състоял или от 15-kg осколочно-фугасна бомба или 12-kg запалителна. Имало е и вариант за носене на 4х5-kg запалителни бомби. Имали са проста система за да се държат на определена височина (между 9000 и 11000 метра) и са били "програмирани" да летят три дни. Тогава се е предполагало, че са вече на Северна америка и бомбите са били пускани, а балона се е самоунищожавал. На теория така е трябвало да става. Балоните са пускани от основният японски остров Хонсю
                Въобще интересна работа.
                По-интересно е, че през 50-те НАТО използва подобна концепция за събиране на разузнавателни данни от страните на източният блок.

                Колкото до бомбрадировката от водосамолети пуснати от подводница - само една е тази атака и се състои на 9 септември 1942 г., когато водосамолет Yokosuka E14Y пуска две 80-kg запалителни бомби над Орегонските гори. Ефекта е нулев.
                Има и два случая в които японски подводници изплуват и обстрелват канадски фар и някакво американско градче.
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #9
                  А като стана дума за атака на континента, нямаше ли някакви специално разработени подводници-самолетоносачи, които носят по 1 самолет. Целта е била с 3-4 такива да се ударят шлюзовете на Панамският канал, езерото отгоре да изтече към морето и така да се спре преминаването на кораби за поне няколко месеца?
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #10
                    Пилот написа
                    А като стана дума за атака на континента, нямаше ли някакви специално разработени подводници-самолетоносачи, които носят по 1 самолет. Целта е била с 3-4 такива да се ударят шлюзовете на Панамският канал, езерото отгоре да изтече към морето и така да се спре преминаването на кораби за поне няколко месеца?
                    Така де, точно тия подводници бомбардират орегонските гори
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #11
                      Иде реч за японската подводница клас Sen Toku.
                      Трябвало е да се построят 18 такива, но в крайна сметка поръчката е намалена до пет, като само три (I-400/401/402) са готови до края на войната. Всяка подводница е могла да носи два - три самолета Aichi M6A Seiran, което пък от своя страна са носели до 800 kg бомби.

                      Плана е бил идеен, но е нямало време за него.

                      Sailor_Malan написа
                      Така де, точно тия подводници бомбардират орегонските гори
                      В орегонският случай са замесена по-малка подводница - тип B-1 или нещо такова. Японеца атакувал на 9 септември 1942 излита от I-25.
                      Last edited by 1951; 25-02-2007, 17:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        #12
                        Мерси за доуточнението, явно аз съм се объркал.
                        Впрочем едната от трите големи(само не си спомням I-400 ли беше) буквално шашва доколкото си спомням екипажа на американски ескадрен миноносец с размерите си когато изплава да се предаде
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #13
                          А и едно доуточнение и от мен към мен :1087: .
                          Тази история с балоните е британско изобретение. Оказва се, че между март 1942 и септември 1944 са пуснати 99,142 балони срещу Германия. Предназначението им е да създават пожари и да късат електродалекопроводи.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #14
                            А какъв е ефекта от тези близо 100 хиляди балона ?

                            Comment


                              #15
                              Не мога да повярвам,че японците са се занимавали с подобни начинания 0_o

                              Comment

                              Working...
                              X