Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Europa Universalis 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз оглеждам за възможностите за модификация, но не от историческа гледна точка
    Сигурно ще направя един мод с България - там 1-3 провинции, зависи от това, как ще дойдат нещата. Пък да видим. Като начало, видях, че организацията на файловете с данните е съвсем различна.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #17
      Добре е измислено в играта попълването на полковете и възможността да си ъпгрейдвате единиците - за 3Д-то няма да коментирам - голяма излагация.
      А за България не е нужен мод - просто се логвате с османците и предлагате мир на някоя държава който мир включва освобождението на България - след това сейф- лоуд и при лоуда избирате БГ и хайде цар Тодор I идва на хоризонта - ако оцелеете следващите 10 години всичко е ок ( Власите почти винаги ви нападат) ама аз ги отупах и анексирах барабар с Трансилвания и икономиката потръгна. И се дръжте приятелски с османлиите ако играете с България, че не е истина колко армия имат- и да се мъчите няма как да се изравните с тях в близко бъдеще така че забравете освобождение на тракия и македония.

      П.С. Много гнусно са премахнали възможността от двойката да не включваш в някоя война съюзниците си - тук много често обявяване на война ти прецаква добре измислените съюзи ако някой предателски не пожелае да се включи в боя на твоя страна
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #18
        А откъде може да се изтегли само саундракът на ЕУ 2? Музиката беше невероятна.
        Луд на шарено се радва - цивилен блог

        Comment


          #19
          От някой със инсталирана игра - саундтрака беще под формата на директория с мр3-ки.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #20
            Мда , аз от там съм си издърпал няколко барокови парчета които си ги слушам с удоволствие
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #21
              Става модифицирането
              Ето и резултатите след една бърза игра:

              Всъщност, аз модифицирах 5 файла, за да създам Българското царство, така че то да стартира с 3 провинции. За една голяма война (съюзници ми бяха разни рицарски ордени, някоя и друга Балканска страна и т.н.) аз присъединих двете провинции.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                ММм, колко хубаво звучи този рапорт Ще се появят ли тези 5 модифицирани файлове някъде, да не трябва другите простосмъртни да правим магийки с Високата порта?
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #23
                  кви са тия Naxonia ?
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #24
                    Това са "Naxos", които първи ми предложиха съюз. След като набрах още някакви съюзници, пак тия обявиха война на Високата порта. След двугодишна война нещата се оправиха.
                    Обаче има още неща, които не съм видял откъде се модифицират.

                    За файловете - утре ще гледам да ги дооформя. И после ще ги кача някъде, така че да са достъпни.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #25
                      добре а Наксос какво е - както знаете не съм много запознат с историята на Средновековието и със всичките там хиляди държави империи и волни образования покрай кръстоносните походи
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #26
                        Наксос са май някакви гърци. Но като гледам, кралете им са с италиански имена. В края на войната те взеха една провинция от османците, аз - две. Кой още какво взе не видях, понеже честно казано не вярвах, че ще се съгласят на мир и не бях огледал внимателно преди това кой какво има (освен мен ).
                        Не съм намерил файла, в който са записани войските и разположението им. Във всеки случай старта на България беше малко странен - имах доста армия (бивша турска явно), а една от провинциите беше спорна с още някого, докато не вкарах армията там.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #27
                          измислени държави - довечера ще се пусна с "Матушка Русь" и ще направим напишем "Анти-Наполеон" ще вървим все на запад докато не умрем от препотяване поради тежкото лято на Фриенската и Испанската ревиера
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #28
                            Ех, княже, да не стане само Москва полска провинция - ако се пуснеш на хард от най-ранната дата с московците доста ще се попотиш още преди да станеш матушка Рус
                            Речпосполита появи ли се доста ще се зориш поне век.
                            Kerls, wollt ihr ewig leben?

                            Comment


                              #29
                              Наксос трябва да е островче в Егейско море. В случая - може би и провинция в играта.
                              Луд на шарено се радва - цивилен блог

                              Comment


                                #30
                                xopxe написа
                                Ех, княже, да не стане само Москва полска провинция - ако се пуснеш на хард от най-ранната дата с московците доста ще се попотиш още преди да станеш матушка Рус
                                Речпосполита появи ли се доста ще се зориш поне век.

                                ха ха намерил кого да плашиш - аз съм профи бе
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X