Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Walther P38

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Walther P38

    Тъйкато ми предстои закупуване на лично оръжие съм се спрял на Walther P38.Бихте ли дали някой мнения за това оръжие.

    #2
    Мисля че ще намериш повече информация тук

    Domain for Sale. Traditsia.com. Request Price. What Are the Advantages of a Super Premium .Com Domain? Increased Traffic. Search Engine Ranking. Brand Recognition. Immediate Presence. Higher Profits. Great Investment. #1 in Premium Domains. 300,000 of the World's Best .Com Domains.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      МАТРОС написа
      Тъйкато ми предстои закупуване на лично оръжие съм се спрял на Walther P38.Бихте ли дали някой мнения за това оръжие.
      Това е отличен пистолет по мое мнение, но е малко тежък и голям за носене от цивилен. Става идеално, но за фронта
      По начало по-малкото оръжие се носи по-удобно, а пък върши почти същата работа. Например Валтер Р 5 , не съм сигурен имаше ли вариант "Компакт". Има и вариант на П38 - П-4, същия е като класическия, но е малко по-умален и олекотен.
      Минуси - само 8 заряден е. Има други модели, с по 12-15 патрона.

      Ако не държиш на 9 пара калибър, може да вземеш някой "9 къс", например малка Берета.

      Макар че, в цялата тая работа "на вкус и цвет товарищ нет". Наистина е много индивидуално.

      Каквото ти хареса, това е.

      За повече - в "Традиция" има истински познавачи.

      Comment


        #4
        Колега, П-38 не се произвежда - оригинален такъв- от края на ВСВ. След войната немците започват да го произвеждат под името П-1-с олекотена алуминиева рама. Също така французите го произвеждат- фирмата Манурин. През 80-те години на миналия век, сред колекционерите на Запад е забелязан повишен интерес към всичко немско и въз основа на това фирмата Маузер пуска реплика- под реплика разбирай стрелящо животно под 9х19, но произведено както едно време без сплави и тем подобни-под името Маузер П-38.
        Та сега е момента да попитам ти кой от тези всичките модели ще купуваш? Питам те, защото ако купуваш оригинален П-38 от войната, той определено е сдал багажа-износена цев, луфтове и прочие- не става дори да плашиш кокошките, ако купуваш някои от следвоенното производство добре, но първо ги огледай да не се окажат сол ташак- много фирми в България напоследък внесоха употребявано оружие, което след кратък процес на разкрасяване изнесоха на пазара на атрактивни цени.
        Трябва да вземеш със себе си човек който разбира.
        И накрая да те попитам - за какво ти е точно този модел? Ако си колекционер, да си го купиш. Ако искаш да се похвалиш пред някой скинчета - разбирам го. Но при положение, че едва ли не за същата цена ще си вземеш някой звяр с 15+1, не си струва точно този пистолет да купуваш. Но, това си е мое лично мнение.Ако си истински маниак вземи го - пистолета е добре балансиран. Стреля отлично и не е капризен към замърсяване и смазки.
        Ти сам си решаваш!!!!
        Успех! :tup:
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Пистолета е много добър,зависи в какво състояние ще го намериш.Продава се предимно като колекционно оръжие.Големшък е за скрито ежедневно носене,но пък си е 9пара, има си самовзвод и механиката му е надеждна.Преценявай с оглед габаритите си и ръката си.Ако това ще ти е единственото оръжие и не мислиш да си вземаш и друго КНО, по-добре вземи нещо по-ново.Поздрави.
          СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

          Comment


            #6
            При условие, че има съвременни пистолети като Глок, Зиг-Зауер, Берета...да даваш пари за вехтории не смятам, че е разумно. Но ти си знаеш...

            Comment


              #7
              Пистолета е ОК ! Стига да не ти пречат габаритите , ако е в добро състояние - вземай го . И аз си падам по ретро.

              Comment


                #8
                Parabellum написа
                ..След войната немците започват да го произвеждат под името П-1-с олекотена алуминиева рама. Също така французите го произвеждат- фирмата Манурин. .
                Успех! :tup:
                Рамите от алуминиева сплав при модела Р-1 се оказват слаби в участъка на заключващия клин, където се пукат. Почти всички, които съм виждал имат усилващ шестостенен нагел в този участък.

                Имам оригинален Р-38 и го познавам доста добре. Никога не бих го носил като лично оръжие.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Не си заслужава да се купува П 38, той е военновременно производство и сега цялата му механика е остаряла( стареене на стоманата), така че е подходящ само за колекционни цели. При употреба е възможно чупене на пружини. Аз също мислех върху този вариант и предпочетох да си купя Валтер Р 99. Перфектно оръжие което напулно може да се счита за наследник на Р 38.

                  Comment


                    #10
                    Зравейте приятели Понеже и аз съм фен на старите немски системи пистолети(Р-08 и Р-38) съм се насочил към закупуване на нещо подобно Не храня илюзии,че бих носил подобно оръжие за самозащита в града Не успях да събера за нов ЛЮГЕР и се спрях на Валтер Р-1 в един столичен магазин Относно проблема със слабите алуминиеви рами знам,че Р-1 произведени след 1976 наистина са усилени с шестостенен нагел Този,на когото се спрях е от 1979(наборче),прослужил в Бундесвера Притеснява ме не-малкия луфт между затвора и рамата Дайте съвет моля
                    "С НАМИ БОГ"

                    Comment


                      #11
                      petresko написа
                      .. Притеснява ме не-малкия луфт между затвора и рамата. Дайте съвет моля
                      Номерата съвпадащи ли са? Ако всички съвпадат, няма проблем. По принцип хлабините (в определени граници, разбира се) повишават надеждността при работа в замърсена среда. Критична е хлабината между чашката на затвора и задния край на патронника, която се проверява със специален калибър; обърни се към оръжейник по този въпрос, ако имаш съмнения.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #12
                        Благодаря за съвета,частите са от едно оръжие,категорично За луфтовете бях чел твоята теория някъде из форума и напълно я приемам Понеже спомена,че имаш Р-38,благородно ти завиждам,по принцип не съм очарован от "халюмина"като матерял за оръжепроизводство О
                        "С НАМИ БОГ"

                        Comment


                          #13
                          ''Халюмина'' е глината, а майсторлъка е от грънчаря (конструктора).

                          Comment


                            #14
                            Глината също е важна,ако си фен на еднодневките е друг въпрос Поздрави
                            "С НАМИ БОГ"

                            Comment


                              #15
                              :kill_myse Преди години ми беше попаднал един Валтер Р-38, ама толкова измарукан, че имах чувството, че ще се разпадне тутакси. Даже беше хромиран или нещо подобно, за да се скрият малко язвите и ръждите! На стрелбището в Столник го пробвахме, цяла сюрия, все ченгета, все майстори стрелци! Гърмеше си безотказно и много точно. А луфтовете му бяха, да си пъхнеш пръста под блока!
                              :rock: След това намерих един Валтер-НР ! Дойде в оригиналната мукавена кутия - розовичка и отгоре нарисуван пистолета със златничко. Абе супер! Предвоенно производство! И луфтове много-много нямаше и оксидацията му оригиналничка. Пак на Столник, един друг корифей - Арлин Антонов, гръмна с него по една мишена. И като изскочи пластината отгоре и като го тресна по веждата - мани мани! Да, ама после иди го сглоби. Всичките му чаркове се изсипаха из тревата, та докато ги намеря падна голямо пълзене.
                              :sm186: Оказва се, че тази пластина отгоре е слабото място на този пистолет. Тя е стоманизирана и отдолу има 4 ушички, с които се захваща за блока. Ако речеш малко да я напънеш се троши най-ненадейно и иди търси такава нова! Като падне пластината, пада и мерника, а след него още два чарка - едни щифтчета и две пружинки! И няма намиране! За някой! :1087:
                              :38: Всъщност за колекционни цели пистолета е разкош! Ама за купуване, като оръжие за работа, самозащита, и пр., вече е безнадеждно остарял!!! :wo-oh:
                              За такива нужди има цял куп нови пистолети, които могат да задоволят всеки вкус!!!
                              А Валтер Р-38 оставете на нас колекционерите! :tup:

                              :fahr39:
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment

                              Working...
                              X