Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Окупацията на България след 1918

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Окупацията на България след 1918

    Здравейте,

    След Солунското примирие в България влизат съглашенски окупационни части. Доколкото знам българското правителство макар и трудно, но успява да договори да не участват сръбски и гръцки войски, но в страната се настаняват италиански и френски /в частност сенегалци/ части. Можете ли да ми кажете нещо повече за състава и разположението на окупационните сили, за взаимоотношенията им с населението и най-вече за това кога и как се изтеглят?


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    На "прима виста" мога да кажа, че в Добруджа, след изтегляне на Трета българска армия в старите предели на Царството се настаняват окупационни части на Антантата - английски и италиански части. В Добрич са били настанени италиански части, които са оставили много добри впечатления у добруджанци. Виждал съм снимка от ония години, която може да се озаглави: "Италиански войници и добрички девойки на излет в околностите на Добрич". На това му се вика окупация. Не знам дали след оттеглянето си обичаните от добричката общественост италиански войници са оставили " ...само спомена и още нещото..." ( както пееха НЛО ). :mhehe:
    SEMPER AGRESSUS

    Comment


      #3
      Малко гуъгъл и се оказа, че темата вече обсъждана тук преди 2 години. Обаче пак няма почти нищо



      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment

      Working...
      X