Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Съветите към сина" на Фердинанд

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Съветите към сина" на Фердинанд

    Днес през обедната отскочих до "Български книжици" и погледа ми се спря върху вече доста по-вехтялото издание на "Съветите към сина" на Фердинанд. Това книжле още навремето ме бе поразсмяло с наивно -глуповатото обяснение за създаването си - как историчара Йоцов бил допуснат от Царя в личния си архив, как необеспокояван преписал 130 архисекретни :secret: страници от френски на български- оригинала на които впрочем никой не е виждал и се хващам на бас за колекцията ми от книги на военноисторическа тематика, че никой няма и да види - пък как след 1945 изведнъж му хрумнало да ги предаде на Държавна сигурност - баш преди референдума - и прочие небивалици... Бях ги позабравил - но само като видях как на първа страница на книжлето "Фердинанд" говори за Дан Колов, така се изхилих, че книжаря ме погледна странно. Цар Фердинанд сравнява сина си с Дан Колов, смях, смях ти казвам.... :mhehe:

    А най-смешното е, че този фалшификат е официално издание на Университетското издателство. После се чудите що БД се води "професор".

    #2
    След 2-3 години може да се появи и "Съветите към внука". :sm113:
    Тогава ще се смееш повече. :mhehe:

    Comment


      #3
      Тук през 1861г първо мляко й засукал...

      Comment


        #4
        Todor Pavlov написа
        Тук през 1861г първо мляко й засукал...
        Всъщност тук май е починал през 1948 г. А иначе дворецът във Виена, където е роден, е разрушен през Втората Световна, ако се не лъжа.

        Comment


          #5
          1947


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            #6
            1948, при това 9 срещу 10 септември.

            Comment


              #7
              Абе сигурни ли сте, че е разрушен? Вчера минах покрай него и си беше съвсем на мястото си. Palais Coburg построен през 19в. върху Кафявия бастион...
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                #8
                albireo написа
                Абе сигурни ли сте, че е разрушен? Вчера минах покрай него и си беше съвсем на мястото си. Palais Coburg построен през 19в. върху Кафявия бастион...
                Айц, взех, че се изложих :1087:
                Така е, искрено се извинявам на Тодор Павлов за грешката. Като отдавна не съм отварял Кьонигсльов и Констант, на сега.

                Comment


                  #9
                  Роден е в Ебентал.

                  Comment


                    #10
                    Така
                    Ако ви трябва номера на някоя камериерка - и това може да се уреди


                    p.s. едва сега забелязах, че може да ме прикачвате на файлове. има ме във форматите. моля, не се възползвайте.

                    Comment


                      #11
                      Хотел? Гъррррррррррррррр

                      Comment

                      Working...
                      X