Съобщение

Collapse
No announcement yet.

оптика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    оптика

    веднъж на лов приятел дойде с оптика която имаше увеличение 0-6 мисля.
    беше Svarovski и беше много удобна за стрелба по движещи се цели - просто прекрасна.
    Има ли и други фирми производители , и как се казва или какви са инициалите на тези оптики.
    Благодаря ви.

    #2
    Не мога да съм ти полезен много, не съм ловец, даже съм малко против лова, защото обичам животните, но все пак ето нещо:

    Comment


      #3
      Три фирми са най- големите /и качествени/ производителки на такива аксесоари-"Шмид и Бендер" , "Сваровски" и "Карл Цайс".Цените на оптическите им мерници , обаче са съизмерими с тези на оръжията.

      Comment


        #4
        Бушнел, Таско /оригиналните, а не китайските копия/ както и чешките Армарис също имат много прилични модели на напълно достъпни цени. Руснаците правят добри оптики, но само фиксирани /вариото нещо не им се отдава/. Фиксираните български оптики също не са за изхвърляне. Ако те интересува нещо повече - питай.

        Comment


          #5
          Благодаря на всички които се отзовахте.
          Искам само да разкажа каква беше тази оптика.
          Вариото беше от 0- до 6 мисля и имаше бътон с който се превключваше , променяха се визиите вътре. целта беше да може да се стреля по бързо движещи се цели а когато вариото беше на 0 тогава целта попада във кръгчето и визията си е съвсем нормална не е необходимо да я търсиш както пти увеличение няколко пъти да речем.
          На мен много ми хареса и бих искал да си купя само че на Сваровски нещата дори и употребявани са над 1500 дол. а ми е пределно ясно че в повечето случай името е само данък обществено мнение. Убеден съм че има и поносими цени които да си вършат работата а и няма да зависи от това живота ми все пак е за ходене на лов и то за разтоварване.
          Та ако знаете как се казват или какви са наимениованията приети за този вид оптики ще ви бъда благодарен а и може да се постреля един ден.

          Comment


            #6
            Оптико-механичния завод в София прави много добри оптики.С метален корпус и качествени лещи,голям избор скали.От близо две години работят поръчки на "К.Цайс".Ако не робуваш на марки, това е съвсем приличен избор,а ако поговориш с конструкторите може да ти направят и нещо уникално срещу скромно заплащане.
            СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

            Comment


              #7
              Ванюш , мисля си , че си нов в занаята ,затова , може би ще е по добре да си вземеш нещо не толкова претенциозно-"Бушнел" или "Таско" /както ти предлага Узи/-варио са от порядъка на стотина лева .Всъщност на каква пушка смяташ да я монтираш?

              Comment


                #8
                Ванюш, уточни с какво оръжие разполагаш и при какви условия ловуваш.
                Ако имаш гладкоцевна пушка ти е напълно достатъчен бързомерец. Ползвай тобулаторен /на Ред Пойнт са с цени ок.100лв, чешките са по около 200лв Бушнел имат вариянти до 500лв./ или холограмен /аз най харесвам Бушнел но цената му в Б-я е около 800лв - в Щатите струва към 150 долара/. Не налитай на прожекционните - те са китайски имитации на холограмни, струват 20-30лв и вършат работа само при флоберка, защото при големите калибри се разцентроват непрекъснато /понякога дори се разпадат - корпусите им са от евтина пластмаса/
                Ако имаш карабина и нямаш опит в стрелбата с оптика започни с фиксирана - 4х32 или 6х40-42 и след като свикнеш тогава премини на варио /напр за лов на дива свиня подходяща е Меопта 1,5-6х42 с подсвет и червена точка в режим бързомерец/. Имай предвид че оптиката трябва да я съобразиш с условията при които ловуваш, дивеча , а и собствения ти опит.

                Comment


                  #9
                  Ами май трябва да разкажа малко за себе си, Ловец съм от 20 години и то предимно на едър лов , имам множество успехи и в местата където ловувах всички все още ме познават и канят на лов. Само че от доста години не мога да ловувам а много ми се иска и ще стане след година две, сега трябва да се обурудвам и освен глаткоцевката ще си взена и карабина . Миналата зима бях на лов и както споделих един приятел беше с карабина и оптика вътре в обектива се виждаше кръгче и кръста разбира се само че беше с батерия мисля и аз стрелях няколко пъти беше невероятно да простреляш прасе на 150 метра както бяга ???За мен беше невероятно преди това само съм ги гледал как си заминават. Затова искам да имам това. Сега съм в чужбина и мога да си взема нещо такова но щом Стич казва че в БГ правят нещо такова аз напълно се доверявам на българските възможности защото българина е много изобретателен и наистина което го умее го умее.
                  Иначе проверих и наистина имам много от Хон Конг и Китай.
                  А и наверно ще си купя карабината в БГ и там на место ще видя каква ще е.
                  Ако разбира се не ми препоръчате нещо още сега. Говорих за производството което бяха пуснали в БГ "Блазер-Балкан" "Иваело" но ми казаха че понякога цевите не са в добро състояние и трябва да се прострелва проверява с калибър и така нататък.
                  Както разбирате от писанията ми не съм специалист и нямам необходимите знания но мога добре да стрелям и знам че оръжието си е много важно каквото и да говорят за затилното устройство. Винаги съм стрелял със силно шокови пушки даже по едно време ходих на лов със трапов "Меркел" и знам какво предимство е да имаш още 10 метра плюс в растоянието.
                  Обикновенно ловувах в хълмисти но не планински месности и пресечена месност. Има добри места за стрелба понякога до 200 метра а и при положение че вариото е на 1 или 1,5 дори от блиско разсояние е удобно. Проблема е че много трябва да се внимава на кое место си в пусията и къде са другите колеги, мисля че в това направление няма да имам проблеми, доста инструктажи съм провел преди откриване на ловния ден .
                  А тези "Бушел" и в Щатите не са евтини а Таско има доста разнообразни но повечето са Азиатски а може и всички да са /търговия/
                  Пожелавам на всички успехи през този сезон и ако някой се разпише при прасетата го пздравявам и малко завиждам.
                  На слука .

                  Comment

                  Working...
                  X