Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой беше този филм?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кой беше този филм?

    Много се извинявам, ако не тук е мястото за запитването ми, но не се сетих за друго по-подходящо. Търся филм, и не линк към него, а само името му, или поне на някои от актьорите. Филмът е за ВСВ, мисля, че говореха на английски, но не помня дали е щатски или британски...Дори не помня кога съм го гледал (поне 6-7 години има), нито къде. Но това което си спомням, е:
    Американски войник е получил амнезия (май при военен сблъсък), и се лекува в клиника. Тя е немска, на немска територия, но инсценировката е, че все едно той си в Щатите, войната е свършила,Съюзниците са спечелили, около него има ветерани, лекуващи се като него, с перфектен американски, персоналът говори също перфектен американски. Само дето реалното действие е преди D-Day, и немците нямат точна информация точно кога и къде ще е десанта. За това е и цялата инсценировка, за да "помогнат" на американския войник да си спомни нещо от войната, и кога точно е щял да бъде десанта (мисля, че му бяха казали, че Германия губи не заради очаквания десант, а поради друга причина).
    Само това си спомням, а, да, американеца се усещаше и успяваше да избяга...другото вече си е стереотипно с хепиенд.
    Та, въпросът ми е: някой сеща ли се кой е филма. Адски много ще съм благодарен.

    #2
    Спомням си го този филм, на за съжаление и аз нямам представа как се казва Мога да добавя само че психолога който уж се опитваше да му върне паметта направо го караше да си "спомни" какво е правил по време на десанта, като разбира се целта беше войника да си спомни за тренировките. А накрая той си спомни, че се е порязал докато се е бръснал а пък раната още му стои и по това се усети
    Shut me down! Machines making machines! How perverse!

    Comment


      #3
      Прав си, наистина имаше някаква рана. Супер, че се сети. Надявам се все някой да си спомни кой е филма.

      Comment


        #4
        Спомням си,че даваха нещо такова по телевизията не помня кога.За жалост и аз не помня как се казваше.

        Comment


          #5
          Намерих го! Гледал съм този филм и си спомням, че в него играеше един актьор, когото съм гледал и в някакъв филм за наемници в Конго. Първо издирих наемническия филм, а после беше лесно
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #6
            Сега и ако някой даде линк за сваляне...

            ed2k://|file|-#.(MOVIE-WAR).-.36.Hours.(1965.-.James.Garner,.Eva.Marie.Saint,.Rod.Taylor).div5.2 .1.@dap-js.capt.avi|732493824|43D74AE3413C546C26ADEB0A07AB 3B1E|/
            ето за е-мулето,аз го почвам,пускайте и вие че да става по-бързо
            Last edited by aiwara; 05-12-2006, 11:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

            Comment


              #7
              хиляди благодарности на албирео!!! вече го свалям от мулето, подобно на айвара, но пътьом забелязах, че не мога да открия никъде субове на английски. Вие открихте ли нещо такова?

              Comment


                #8
                До два дни ще кача субовете на сайта на юнаците.

                Comment


                  #9
                  Ъъъ да отворя приказка и за още един филм,действието се развиваше по времето на ВСВ пак-за един немски шпиионин във Англия,който се опитваше да разгадае на къде ще е насочен десанта,откри там струпавне на бутафорни машини,на един остров му беше свръзката със немски кораб,който идваше да го пребере и да получи нужната информация.
                  "Шпионина" не помня кой артист беше-един русоляв с мустачки...
                  Това помня от филма-гледал съм го преди години и то го хванах откъслечно..

                  Comment

                  Working...
                  X