Съобщение

Collapse
No announcement yet.

към теб от далечната синя планина...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    към теб от далечната синя планина...

    Привет на всички...

    Това е една много любима моя книжка - исторически роман..., която за съжаление от години се оиптвам да издиря безуспешно...

    Мноооооооого ще съм благодарен ако някой знае поне авторът или я има...да сподели...

    #2
    Имам я. Като бях малък ми беше мн. интересна. Освен да я сканирам не се сещам за друг вариант.
    btw мислил съм си - с известна преработка на сценария от тази книга би излязъл страхотен приключенски сериал (има потенциал и за мноого политическа коректност) а и доста прилична компютърна игра.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      :rock: ти ми оправи деня сканирането ще е много занимавка...аз разбира се ще си платя колкото струва... или може да ми я снимаш или аз да я взема и да я снимам... каквото кажеш... и колкото по-бързо толкова по-добре а кой е автора?
      иначе и аз съм си мислил за филм или сериал... би станало страхотно...

      Comment


        #4
        Някакъв дълбоко неизвестен. Не съм му запомнил името. Като изровя книжката ще видя. Пиши ЛС
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #5
          Искам и аз ако може един екземпляр от бъдещият скан. Въпросната книга я имах, но някой навремето ми я открадна.
          Книгата започва с битката при Маркели, където един византиец намира убитият си брат. Той решава да отмъсти за смъртта му и няколко месеца след това начело с флотилия от кораби напада славянско селище.по тово време в селището славяни ип ра-българи празнуват победата. На главният герой е убит баща му, а сестра му е отвлечена. Той бива осиновен от прабългарски боил и заедно с неговият син отрастват на граничната застава.........Следват много приключения, сприятеляват се с кан Крум и кавхан Исбул,превземат Средика, отиват в Константинопол като пленници и накрая романът завършва с рязването на Никифоровата глава.......Както казва Албирео, тази книжка с голям успех би се филмирала и ако режисьорът е кадърен би се получило нещо наистина хубаво.Тя беше от поредицата "Аз съм българче" От тази поредица е и книгата "Гладиаторът"-както се досещате разправя се за Спартак, но преди пленяването му от римляните.......
          Ако някой има още книги от тази поредица нека да сложи заглавията им тук за да ги издирим и прочетем. Понякога и най-невзрачните автори пишат много по-хубави неща от известните и прочути драскачи
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment

          Working...
          X