Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Завода за тежка вода

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Завода за тежка вода

    Искам да намереря информация за операцията на английските спец служби ,които унищоват завод за тежка вода в Норвегия ,а след това потопяват и кораб с контейнери (варели) пълсни с така наречената тежка вода .

    Разрових се доста ,но не можех да намеря почти нищо за тази операция . Единствено намерих що е туй тежка вода но и за нея мненията бяха малко противоречащи .

    За тази операция съм гледал единствено филм по "Дискавъри" ,но не можах да намеря никаква литература.
    Ако някой знае нещо за тази операция ще се радвам да го сподели :tup:

    #2
    Ето в тази тема се засяга донякъде въпроса, като прескочиш традиционните отклонения насам и натам
    http://forum.boinaslava.net/showthre...EB%E5%EC%E0%E3
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #3
      Ами Sir Gray благодаряти за усилията ,но тази тема я прегледах доста обстойно преди да пусна темата и за мое съжаление няма почти нищо за операцията :vb_sad: айде за тежката вода мога и от там да сглобя нещо...

      Comment


        #4
        Бързо търсене в гугъла ми намери това
        http://www.webtek.no/freshman/
        Някой хубав ден може и да го преведем като статия, разбира се от норвежки
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Ще чакам този ден с нетърпение единственото , за което се надявам да е скоро
          И много благодаря за усилията и резултатите :nworthy:

          Comment


            #6
            Пробвай това:

            и виж дали някоя страница не съдържа полезна информация. Аз не съм се задълбочавал, така че не знам...

            Comment


              #7
              Имаше едно филмче полувинчасово по Discovery което разказваше за тази операция - "Великите Рейдове на Втората Световна Война", ако си го намериш там предполагам можеш да видиш/научиш много по темата.
              Имало едно време...

              The only thing that ever really frightened me durring the war was the U-boat peril.
              - W.S.Churchill, The Second World War

              Comment


                #8
                Дисковери е доволно далеч от това, което бихме нарекли "източник за информация: Всъщност ще сме далеч по-точни ако го наречем "източник на дезинформация"
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #9
                  Ми аз точно от "Дискавъри" видях за тази операция и се заинтересувах да прочета нещо ,което сигурно не е споменато във филма .
                  За съжаление английският не ми е много добър и не мога да разбера цялата статия . Но ще изчакам като я преведете да и се насладя .

                  Comment


                    #10
                    Eichmann написа
                    Ми аз точно от "Дискавъри" видях за тази операция и се заинтересувах да прочета нещо ,което сигурно не е споменато във филма .
                    За съжаление английският не ми е много добър и не мога да разбера цялата статия . Но ще изчакам като я преведете да и се насладя .
                    аз го гледах филма по тази тема по Канал 1 пред 2 години

                    Comment


                      #11
                      Леко да дигна темата.
                      Който иска да научи повече има два филма единият е игрален - Heroes of Telemark и представлява възтановка на действията от тогава и вторият - The real heroes of Telemark който представлява поредица от три части на Ray Mears където разказва за това как са оцеляли английските спец. части в Норвегия.
                      Имало едно време...

                      The only thing that ever really frightened me durring the war was the U-boat peril.
                      - W.S.Churchill, The Second World War

                      Comment

                      Working...
                      X