Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-слаби военни филми - лична класация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Най-слаби военни филми - лична класация

    Има пуснати теми за любими военни филми и си помислих - защо да не направя някоя, в която всеки си казва отрицателното мнение за неговите "нелюбими". Имам само една молба към желаещите да споделят: казвайте си мнението за следните главни неща - актьорска игра, реализъм на действието и специални ефекти. Ако искате ги подреждайте по азбучен ред и пишете оценка от 1 до 10 пред всяко, няма проблем ако имате само едно конкретно мнение за някое, като например "мен специалните ефекти никога не са ме вълнували" и т.н. Просто смятам за добре ако на всеки филм бъде казвно по нещо за тези три неща.

    Аз със сигурност ще си спомня някой "военен" бълвоч, достоен да бъде прибавен към нашата тема-класация, но точно сега трябва изкочи нещо и трябва да напускам.
    Last edited by ndragostinov; 25-10-2006, 14:29.
    Truth will save the world

    #2
    В момента по "D-2" върви едно приятно филмче..:"Делта Форс-²V" ,очевидно снимано в България , и там български актьори /забелязах Ицко Финци и Христо Шопов/ играят сръбски паравоенни части.С български летни униформи.Обаче действието се развива през зимата , затова под ризките са си турили дебели фанелки и мязат на мишелинчета...Мъчеха се и да говорят на сърбохърватски...
    Американските спасители пък бяха въоръжени до един с калашници със заглушители ,от чиято стрелба излизаха искри дори и от гредите на плевнята със заложници.Снайпериста им прикладваше нормално/на дясното си рамо/ но се целеше с лявото си око...използваше "Мосин" без шомпол.
    Когато действието се пренесе в Туркменистан , колите бяха със софийски номера и пак валеше сняг...В трамвая се возеха пияни войници с калашници и пееха "Ставай страна агромная"...
    После Т-72 беше взривен от запалена бутилка ракия пъхната в дулото на оръдието му . Имаше и изстрел с РПГ от хеликоптер...В основата на всичко беше луд кубински професор , който правеше ракета с плутоний...
    Като изключим това , филмът ми хареса.
    Last edited by Todor Pavlov; 21-10-2006, 23:44.

    Comment


      #3
      "Behind the enemy lines"

      Мнооого нереален и мнoooого дразнещо американски.

      Comment


        #4
        Ами ,,На всеки километър,, министъра на културата в една от серийте зачисти 3 камиона с немци в Испания, а една циганка му подаваше лентата на картечницата......ех времена.
        Или пък ,,Златният век,, Ханко даваше царевица на коня си-явно византийците са имали търговия с Америка тогава и тн.....
        здз

        Comment


          #5
          Хан Аспарух - и по специално втората серия.Излизаше че българите са изминали разстоняието от Фанагория до делтата на Дунав за 10 години.А разстоянието е не повече от 300 - 350 километра.......

          Comment


            #6
            "Личный номер" - толкова наивен и зле направен, че чак да се зачудиш, дали пък не е някаква тънка сатира. Но за съжаление - не е. Малко по-зле от "9-та рота", макар и да са доста подобни.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              messire Woland написа
              "Личный номер" - толкова наивен и зле направен, че чак да се зачудиш, дали пък не е някаква тънка сатира. Но за съжаление - не е. Малко по-зле от "9-та рота", макар и да са доста подобни.
              Абе аз туй чудо не съм го гледал, но хвърлих един поглед за що иде реч. Оставам с впечатлението за треторазряден екшън. Изобщо руските военни филми от последните няколко години бележат връх на кретенизма в седмото изкуство. Като се започне от пропагандата "Чистилище", заснет уж интересно, всъщност некадърно, мине се през "Звезда", реинкарнация на най-лошото от съветското кино, гарнирано с най-лошото то Холивуд и се стигне до упоменатата "9-та рота" и клонинга и "6-та рота"(май се казва "Честь имею"), смехотворни произведения на самозабравили се снимачи(определянето на младия Бондарчук като режисьор е безобразна обида за всеки такъв). Впрочем темата на последния е много популярна, защото е конкурирана от съвършено бездарният "Прорыв" и донякъде поносимият(ако не се приема сериозно, разбира се) "Грозовые ворота".
              Но въпреки тази инвазия на руското кино на небосклона на филмовата некадърност, аз оставам върл привърженик на "Патриота" като най-бездарен сред бездарните военни филми.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                #8
                А, "Звезда" е също ужасно наивен, даже ... и аз не знам, може би наивен не е точно. По-скоро спазва най-лошите традиции от едновремешните съветски филми, плюс слаба актьорска игра.
                За "Личния номер" - едно, че е наивен, второ, в него има елемент на "руснаците спасяват света", което е разбираемо, явно националното самочувствие има нужда от напомпване, но сюжета не е изпипан и се получава нещо, което даже не е и смешно. За съжаление. Слаб е даже на фона на слабите американски филми от същия тип. За съжаление, руснаците имат много да наваксват доста, за да стигнат нивото на добрите филми, пак от там.
                "Патриотът" не съм го заглеждал, но омразата на Мел Гибсън към англичаните, е разбираемо защо филма е такъв.
                Сега си спомних за още два мижави филма, точно като за тая колекция:
                Sahara (1995), американски, (http://www.imdb.com/title/tt0114324/), с Джеймс Белуши в главната роля, за ВСВ, войната в пустинята. Отвъд тази фраза няма нищо общо с реалните исторически събития
                И другия: El Alamein (2002), италиански, (http://www.imdb.com/title/tt0329042/). Забавно е да се гледа италианския поглед към битката, също - никаква прилика с историческите събития. Поне имаше едно забавно нещо - униформата на италианските офицери, с един розов помпон върху каската
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Незаглеждането на "Патриота" е най-правилното отношение към него, същото може да се приложи и към "Смело сърце", който също не се отличава с особени достойнства, но недостатъците му не са толкова значителни/извън историческата некоректност, към която нямам особени претенции/. Сахара е пример как не трябва да се снимат филми, подобен филм трябва да бъде придружен с предупреждение, че гледането му води до трайни физически увреждания, ефекта и върху психиката не може да бъде проследен поради отсъствието на пациент способен да понесе шока и да запази физическа цялост.
                  Италианското чудо не съм го виждал, но предполгам, че е правено със същите добродетели позволили славното представяне на въпросната нация в последните воини. Впрочем розовото нещо е сравнително малък недостатък, можеха да имат... пера.

                  Лично аз в тази класация бързам да посоча Взвод, оня филм, пак на Смел Гипсов, дето е за Хал Мур. Не бива да забравяме и "Windtalkers", а и "Пърл Харбър". Да не помисли някой, че само руските филми не харесвам.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    #10
                    А, да, Пърл Харбър (тоя, новия) - той не е военен филм, аз го разглеждах само като любовна история - тогава става, просто е слаб романтичен филм - и толкова. End of the Story
                    А колкото до народността ... да, няма страна без слаб военен филм

                    Още малко за италианското творение - беше ми попадал на видео, заедно с другия, американския. Имаше го в кварталната видеотека и го взех да го гледам - все пак италиански филм по темата не е за изпускане
                    Е, беше каквото се очакваше да бъде - претенциозен, вината се хвърляше изцяло върху немците (тия страхливи копелета, дето само оставят италианците да отбиват английските атаки). А англичаните бяха също представени като страхливци, но такива едни, подли, само чакаха да им паднат италиански пленници в ръцете, за да ги разстрелят
                    Върхът на филма беше как няколко италиански войника спряха 20-тина английски танка (неразпознаваем модел, но несъмнено - внушителни) и прикриваха отстъплението на немците. Героична комедия
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Woland, "Ел Аламейн" е доста по-стар филм, отколкото си посочил -1966 г. и преди няколко месеца съм го глеадл, даже писах за него тук. Продукцията е италианско-френска. Общо взето съм съгласен с мнението ти, като ще добавя (и това съм писал) че филма разкри тайното оръжие на британците - като плъзнаха едни боядисани М113 из пустинята и се шашнах
                      Сахара e сниман 1991 г. и пуснат за ТВ през 1995 г. Иначе американците и французите бяха подранили с участието си май поне с 6 месеца Не виждам нужда да се преувеличава толкова, че да се говори за физически увреждания - според мен филмът си е стандартна бозичка тип "европейците са се посрали срещу немците, докато дойде якия американски батко и ги научи как се бият bad guys", с амалгама от персонажи, подходяща за Fellowship of the ring, The league of extraordinary gentlemen или The Avengers. Такива неща просто не стават.

                      Ханс, филма, за който говориш е "We were soldiers", и аз се замислях да го номинирам, но има много по-лоши все пак.

                      ПП Като говорите за народности и за филмите на Мел Гибсън, имате предвид австралийски филми, нали?
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #12
                        Да, май съм с е объркал, истинският трябва да е този:
                        Battaglia di El Alamein, La (1969) (http://www.imdb.com/title/tt0062714/)
                        Така става, като съм го гледал отдавна, а няма снимки, по които да се ориентирам
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          всички Рамбо-вци ... Командо
                          ония индианци в битка с японците през Втората световна, безмислена тъпота от Джон Ву...
                          Хан Аспарух ... абе, български филм с военна тематика- смех отсекъде...
                          Версенжеторикс- ахахахахахаха
                          Спартак с Горан Вишнич
                          Спартак- на Кубрик
                          Атила
                          разни италиански и френски продукции
                          Трол по списък.

                          Comment


                            #14
                            не бих сложил Рамбо 1 в подобна класация, най-малкото защото трудно може да бъде определен като "военен"...

                            Comment


                              #15
                              тъй ли, не бил военен ... а какво е ... разказ, за изгубеното поколение, американски войници били се във Виетнам :sm113:

                              пълна тъпотевина- особенно с отварящия кадър как вади от ножа си игла и конец и почва да прави шев и кройка... една барета, срещу
                              1. полиция
                              2. наборна армия
                              3. професионална армия...

                              дееба :mhehe:
                              Трол по списък.

                              Comment

                              Working...
                              X