Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bulgarian uniforms WW1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Bulgarian uniforms WW1

    I found some interesting pictures of WW1 Bulgarian uniforms and equipments here:

    http://p205.ezboard.com/faustrohunga...cID=1868.topic

    The only probles is that I have found the captions for identifying every item.

    #2
    Thank you, Marco! Looks like pictures from a Bulgarian book whose title escapes me at the moment.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      Yup....I know these - they are from an old 1996 book by Alexander Vachkov on the Balkan war. Here is the related topic:

      And here is the cover page:
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        #4
        My little contribution from Die Armeen der Balkan-Staaten III. Rumänien u. Bulgarien, Leipzig 1915

        Comment


          #5
          MCP, please send me those pictures with higher resolution!!!!!!!! Alexander Vachkov
          Last edited by dibo; 28-09-2006, 13:39. Причина: Spelling

          Comment


            #6
            Ще опитам да пусна една картинка от новата ми книга за българските униформи в периода 1877-1945 г. Това е войник от ПСВ в стандартна униформа М 1915 г (зап ¹ 193) Дано да мине!!!

            Мьй стана!!!

            I'll try to attach a drawing from my new book on the Bulgarian uniforms in the period 1877-1945. This is a soldier from WW1 in standard M 1915 Uniform (зап ¹ 193).
            Last edited by dibo; 29-09-2006, 13:12. Причина: Translation

            Comment


              #7
              Mr. Vachkov, do you speak aobut the third volume of your books or is this a completely new book? When it will be published?

              Г-н Въчков, за третия том на Вашата поредица ли говорите или това ще е друга нова Ваша книга? Кога ще бъде издадена?
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                #8
                Maybe the question is funny, but what is the reason for altering the Bulgarian uniforms between 1912 and 1915?

                Meaning, why should there be a difference in such a short period of time?
                Last edited by Dinain; 29-09-2006, 13:43. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #9
                  Не е третата книга от поредицата "Войните за обединение на България"! Това е книга само за униформите на българската армия в периода 1877-1945 г. Първоначално беше предвидено да е до 1950 г. когато окончателно се прекъсват традициите в облеклото, но от издателството съкратиха последната глава без да ме питат. Аз пък дадох "свободно"!!! Книгата ще бъде на Военно издателство-същия формат, обем (240 стр.) и качество като тази за ордените на Тодор Петров. Ще има почти 1000 илюстрации със съответните пояснения и отделно 120 стандартни страници текст за развитието на униформите през периода. Около 80 от илюстрациите са мои рисунки, като тази която виждате. Това са основно възстановки на образци за които няма качествени снимки. Другите илюстрации са архивни снимки, рисунки от съхранени приложения към заповедите за облеклото и елементи ( цветни) от униформи основно от Военния музей и от частни сбирки. Относно срока за издаване-планира се да излезе за коледният панаир на книгата, но не ми се вярва. Много са назад с предпечата, а и аз постоянно правя допълнения. За съжаление цената и вероятно ще е соленичка-не по-малко от 80 лв, че и нагоре!!! Но какво да се прави,качествените неща винаги са скъпи!

                  The reason was very big losses in Bulgarian armi during Balkan wars!
                  Last edited by Гвардейски полковник; 29-09-2006, 14:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #10
                    Г-н Въчков,

                    Изпратих Ви съобщение по ел. поща относно Вашата книга. Моля, пишете ми, ако не получите e-mail от мен.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      #11
                      Nick,за сега не съм получил съобщението. Пробвайте в "личен контакт"!

                      Comment


                        #12
                        ЛС изпратено. Също така, вижте отговора ми в "Традиция".
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment

                        Working...
                        X