Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Васил Радославов

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Васил Радославов

    Искам да попитам дали някой може да ми помогне с информация относно книга посветенеа на известния ни политик д-р Васил Радославов. Благодаря ви предварително.

    #2
    Книги не съм виждал, но сигурно има.
    Само се сещам, че през 1903 е осъден на 8 месеца затвор, но отървава кожата. После обаче не му се разминава. Интересна личност. Не я познавам добре. Това, коеето знам е от главата за министерската отговорност.

    Comment


      #3
      Ако това ти помогне, мога да ти кажа, че той е избягал заедно с цар Фердинанд в Германия след абдикацията.

      Comment


        #4
        В народната библиотека потърси например: "Обвинителен акт против бившите министри от кабинета на д-р В. Радославов през 1913-1918 години" София, държавна печатница 1921, солиден том от 830 стр. или Петър Пешев "Моите спомени", преиздавани и след 1989 година, фототипно, той е министърът на просветата по времето на Радославов и близък негов приятел

        Comment


          #5
          Пешев не е ли бил министър на правосъдието по-рано?

          Хм това първото за обвинителния акт трябва да е интересно.

          Comment


            #6
            Издавани са дневниците на Васил Радославов:
            Радославов, В. Дневни бележки 1914-1916. София, 1993, Унив. изд. Св. Климент Охридски.

            Comment


              #7
              ..........

              Comment


                #8
                ...............

                Comment


                  #9
                  plamen_starbov написа
                  Ако това ти помогне, мога да ти кажа, че той е избягал заедно с цар Фердинанд в Германия след абдикацията.
                  Аз биографията в общи линии му я знам. Искам да намеря по-задълбочен труд за този противоречив политик.

                  Док Холидей написа
                  Пешев не е ли бил министър на правосъдието по-рано?

                  Хм това първото за обвинителния акт трябва да е интересно.
                  Toва е Петър Пешев, ти кой имаш предивд?
                  Last edited by CHK; 24-08-2006, 00:49. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #10
                    Това че знаеш, не означава, че всички знаем и не трябва да пишем за него. Аз много много не знам за него. Ако някой има интересни(или не до там) истории и желанието да ги сподели, няма да бъде лошо.
                    "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                    Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                    Comment


                      #11
                      Не съм казал да не се пише за него, а че Пламен не ми казва нищо ново в случая.

                      Comment

                      Working...
                      X