Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно евакуацията при Дюнкерк

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпрос относно евакуацията при Дюнкерк

    Знам, че тази тема много пъти е обсъждана. Но искам да попитам нещо. В момента пиша художествена книга, та затова ме интересува следното. Водила ли се е битка при Дюнкерк и ако това е така какво е станало със съюзническите военнопленници - убити ли са или изпратени по лагери?

    #2
    Мне - Дебелият успява да убеди Хитлер да изпрати към Дюнкерк Луфтвафе, вместо танковете на Гудериан, но в крайна сметка англичаните и францизите успяват да се авкуират, изоставяйки цялото си тежко въоръжение.
    Last edited by Sturmpionier; 01-08-2006, 11:57.

    Comment


      #3
      Значи няма битка? Защото аз гледах по Discovery, че е имало малка битка, но все пак съюзниците са се изтеглили.

      Comment


        #4
        Възможно е да е имало някакво стълкновение между ариергардът на съюзниците и предните части на Гудериан но сражение между основните сили на двете страни до колкото знам не е имало.

        Comment


          #5
          Имало е сражения, даже не никак малки. Наизуст обаче не мога много да помогна, трябва консултация с книжките (или интернет ). Само за пленниците ми се въртят към 40 хил, неуспели да се евакуират последната нощ.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            А на Дискавъри недей да вярваш . Нищо чудно това да е само опит да се изкари дори самата евакуация като героично дело. Пристрастеността на Дискавъри е известна.

            Comment


              #7
              Момчета, благодаря ви! Sir Gray, моля те погледни, ако имаш желание естествено, за тези цифри. Понеже, както писах в началото аз пиша една книга, свързана именно с тези събития.

              Comment


                #8
                аз съм гледал фим на BBC, в който казаха че има няколко дневни сражения за да се забавят немците и някои от военно пленниците са избити от немците. това беше подкрепено със свидетелства на все още живи участници. мисля че го има в арената.
                allah e velik :nworthy: :nworthy:

                Comment


                  #9
                  chewbaca, благодаря. Можеш ли да ми кажеш как се казва този филм?

                  Comment


                    #10
                    sori za latinizata. miii ne si spopmnqm mnogo ima go ili v kolibka.com ili v arenabg.com iam6e diukerk v zaglavieto ma pove4e ne se se6tam
                    allah e velik :nworthy: :nworthy:

                    Comment


                      #11
                      Ще се опитам да си го намеря.

                      Нещо обаче го няма този филм в kolibka.com
                      Last edited by plamen_starbov; 02-08-2006, 23:33. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        #12
                        А на Дискавъри недей да вярваш . Нищо чудно това да е само опит да се изкари дори самата евакуация като героично дело. Пристрастеността на Дискавъри е известна.
                        Какъв феномен само! Двете изречения са толкова точни... А пък мнението за нищо не става.

                        Чудя се на какво ли се дължи това явление. Дали не е зашото ми напомня на речите на Мобуто срещу диктатурата.
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          #13
                          Има неочаквана и доста успешна британска танкова контраатака, която донякъде стъписва и дори уплашва фон Рундщедт, който разпорежда танковете да се държат на разстояние от участъка. Това е военното обяснение за "чудото при Дюнкерк" - успешната евакуация на британския експедиционен корпус.
                          Оостаналите обяснения са от сферата на политическите съображения...
                          Si vis pacem - para bellum!

                          Comment

                          Working...
                          X