Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими книги

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Любими книги

    Извинявам се, ако повтарям темата, но все пак. Предлагам, който иска разбира се, да сподели коя му е любимата книга.

    #2
    Властелинът на пръстените на Дж. Р. Р. Толкин
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #3
      Не обичам да опростявам така грубо нещата, предпочитам да имам по-богат избор.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Много са, а и има още доста които трябва да прочета и от тях ще излезе някоя любима. Но следващия път поне може да посоча 3-4 от любимите си до сега.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #5
          "Пътеводител на галактическия стопаджия" - Дъглас Адамс
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #6
            Сред любимите ми книги са и ценните книги, които служат като законно платежно средство в британската колония в Северна Америка.
            SEMPER AGRESSUS

            Comment


              #7
              Хм в такъв случай може би това ми е любимата книга

              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8

                ...
                Редактирано от модератор.


                Искам да попитам само до художествена литература ли трябва да се ограничим или може и научна? Щото аз предимно наблягам на втората?
                Все пак едно от любимите ми художествени творби е "Гаргантюа и Пантагрюел" на Рабле. По- натътк ще се изброя и още като се сетя просто.

                Това второто заглавие на Диманов някаква шега ли е с Дан Браун, праодийка или нещо такова? Кажи какво е?

                Бих казал, без да съм я чел, че е пълен боклук, но е възможно и да греша(все пак не съм я чел). - моде...
                Last edited by модератор; 30-07-2006, 23:46.

                THE LABARUM


                sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                ,sevogorob eht erew ysmim llA
                .ebargtuo shtar emom eht dnA

                Бе сгладне и честлинните комбурси
                тарляха се и сврецваха във плите;
                съвсем окласни бяха тук щурпите
                и отма равапсатваха прасурси.

                Comment


                  #9
                  byzantiner написа
                  Hans Delbruck написа
                  "Шифърът на Леонардо" от Дан Браун
                  Абе, Ханс, ти сериозно ли......???? :nut: :aaa: :sm186:
                  Аз точно преди седмица-две я прочетох тази книжка. Екшън, криминале, мистика, хубава млада жена и малко изчанчан секс - всичко, което е необходимо на една книга, за да се продава добре, формулата е измислена чного преди Дан Браун, той само я прилага (при това не чак много сръчно). Уважавам добрите криминалета, както и добрите екшъни, това са хубави текстове - ако са хубави и ако са криминалета. Това е криминале с претенция за философско откровение. Но книгата е много добре пазарно ориентирана. Дори авторът като се е ориентирал, че основната му аудитория ще е женска, е наблъскал доста изкуствен и пришит с бели конци феминизъм: за ролята на Мария Магдалена и равнопоставеността й с Христос и изобщо за пренебрегването на женското начало от християнството. Най-смешното в цялата книга беше аналогията между Мики Маус и Мария Магдалена Затова най-ревностните му фенове са ученичките на 16(комбинация от Мики Маус и феминизъм), така че който се интересува от 16-годишни - да бяга да чете Дан Браун

                  Веднага след Шифърът прочетох (ако съм честна, попрехвърлих) една книга за Леонардо и установих (не че не беше ясно и без допълнителна информация), че Дан Браун черпи сведенията си за Леонардо от някоя научно-популярна книжка или в най-добрия случай от някоя енциклопедия. Леонардо не се е занимавал с кодиране, той просто е записвал някои неща огледално или отзад напред, за да не бъдат разбрани от конкуренцията. Освен това животът му и написаното от него би могло така добре да бъде използвано в подобна книга - стига да си го чел.

                  Comment


                    #10
                    Да, разбира се Хана е доловила, точно това, което и аз, когато четях книгата......

                    Все пак един от най- дразнещите ме лично елементи в този боклук е добре предприетата пазарно- ориентирана практика да се критикува по някакъв начин Църквата - а в случая директно абсолютно всичките и устои- БИНГО!!! Очакваната реакция е заклеймяване от страна на Папството преди всичко, а след това поотделно и от главите на различните православни църкви и т.н. ....а всичко това е равно на една безценна реклама, носеща невъобразими печалби. Това нещо ме дразни изключително много!!!! Някой лешпер натрупва за няколко месеца пари на гъбра на вековна организация, а в случая и по- лошо - на гърба на духовният източник на цяла една цивилизация - Християнската, при това подривайки един основните и фундаменти в очите и представите на милиони неграмотни, малограмотни и полуграмотни потребители на всякаква развлекателна индустрия - от книгата до компютърните игри. Няма какво да коментирам самата книга евтино романче, достъпно за четене за всякаква аудитория....абе комерси, повече продукт, отколкото нещо с художествени стойности. В самата идея един средноинтелигентен човек може да познае, че авторът не е никакъв спец нито по Леонардо да Винчи (ако някой проявява желание мога да пусна статия на една жена- специалист по изкуство, обясняваща защо онова вдясно на Христос е апостол Йоан, а не а Мария Магдалена), нито история на религията, нито по каквото и да било друго....
                    Какво да говориме пък за намесването на конспиративната организация, известна като "Ордена на Сион", която вдействителност съществува във Франция и твърди напрактика същото, което се твърди и то Дан Браун - за граала- наследник на Христос, че в тоя орден са членували Нютон, Да Винчи, Юго и не знам си кой още....хъхъ Пълни глупости. Първите податки, които сериозната наука има за тази организация датират от края на 50- те години на миналия век (ХХ век) във Франция, когато трима или четирима (не помня ) френски идиотина решават да пуснат тая въпросната простотия за живия наследник на Христос през рода на Меровингите, та чак до съвременна Франция. Разбира се за повечко авторитет се казва, че членове на този Орден са били Нютон, Да Винчи, Юго и т.н.....всичките тези планове за измишльотината могат да бъдат проследени в тяхната лична кореспонденция.

                    Та вбесявам се аз на тия малумщини, дето пълнят главата на милиони неграмотници.....
                    :x :x :x :x :twak: :twak: :twak: :aaa: :aaa: :aaa:

                    Но още по- дразнещото е, че тоя печалбар Дан Браун е намесил и феминистическа нотка, с което просто печалбите му са неизбежни......поради захласващия се поглед на милиони простодушни, неграмотни, малограмни и т.н. женици по целия свят.
                    :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :shocking: :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

                    П.П. Абе питам се като е тобкоз прагматик човек, що просто не си е пробвал късмета на Уолстрийт в Ню Йорк :sm186:, така де той с писателски талант особен не е надарен, може поне да излезе добър брокер от него. Ама то пък е по- лесно и сугроно по този начин да печелиш пари.....

                    THE LABARUM


                    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                    ,sevogorob eht erew ysmim llA
                    .ebargtuo shtar emom eht dnA

                    Бе сгладне и честлинните комбурси
                    тарляха се и сврецваха във плите;
                    съвсем окласни бяха тук щурпите
                    и отма равапсатваха прасурси.

                    Comment


                      #11
                      byzantiner, няма значение. Имам предвид книга по принцип.

                      Comment


                        #12
                        Чудя се откъде тези емоции у byzantiner, та това е просто книга -ако искаш я четеш, ако искаш -не. Или може би се ядосва, че я е прочел цялата (за изгубеното време де). Всичко това ми прилича на реакцията на някои среди и срещу филма. Недейте бе хора ХХ² век е!!! И щом съществуват полуграмотни читатели, ще има и автори за тях.
                        Аз книгата я прочетох. Криминалният сюжет може да фокусира на моменти вниминието ти, което те кара да я прочетеш до край. Но в никакъв случай захласнато и на един дъх.
                        Иначе има доста книги, които харесвам. "Сътворението" на Гор Видал, "Аз Клавдий" на Робърт Грейвс, "Цар Плъх" на Джеймс Клавел...
                        http://mamkamu.blog.bg/
                        http://gledam.blogspot.bg/

                        Comment


                          #13
                          Византиеца верно много се е разпенявил за нищо. Неща от тоя сорт си ги има от край време, напоследък Дан Браун набра повече известност използвайки тези методи, това е единственото по-особено при него. Не съм чел тази книга, голямото количество противоречиви мнения, повечето положителни оценки ме карат да я прочета за обща култура, но ще видим.

                          "Сътворението" и "Цар Плъх" и аз съм ги чел. Действително тези имена се нареждат сред най-добрите книги, които съм чел досега.
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #14
                            Има нещо много дразнещо в това да подходиш към писането на книга като към продажба на ароматизатор за тоалетни: прагматично, добър маркетинг, ясни таргет групи, планирана печалба и т.н. И всичко това на повърхността, поне да се беше опитал да го завоалира малко.

                            Comment


                              #15
                              Хана написа
                              Има нещо много дразнещо в това да подходиш към писането на книга като към продажба на ароматизатор за тоалетни: прагматично, добър маркетинг, ясни таргет групи, планирана печалба и т.н. И всичко това на повърхността, поне да се беше опитал да го завоалира малко.
                              :tup:

                              Или може би се ядосва, че я е прочел цялата (за изгубеното време де).
                              Еми честно казоно не я изтърпях по едно време и я дочетох докрая през ред- през два, но наистина си изгубих излишно време. Иначе, който иска да се запознае с книгата, да не си прави труда да я чете, а просто да гледа още по - тъпия филм, кайто, както останах с впечетление е кажи речи почти едно към едно по нея ( какво да ви кажа едни приятели ме изнудиха да отида с тях дса го гледам на кино....е, те ми платиха билета, разбира се , а пък после зца капак една приятелка дойде да го гледа у нас на компа. Бях го изтеглил обаче с дублаж на руски, та се наложи, чак и нещо като директен превод да и правя :icon_ohmy :kill_myse , щото "не се разбирало".....ако Хана ме беше видяла, сигурно щеше да се хили два дена Абе, е**ти простотията..........цели три пъти се наложи да се сблъскам с това!!!!!!!!!!! :grrr: :grrr: :kill_myse )

                              Не съм чел тази книга, голямото количество противоречиви мнения, повечето положителни оценки ме карат да я прочета за обща култура, но ще видим
                              НЕДЕЙ!!!! Чисто приятелски съвет!!!!!


                              П.П. И на мен ми хареса "Сътворението" на Видал

                              THE LABARUM


                              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                              ,sevogorob eht erew ysmim llA
                              .ebargtuo shtar emom eht dnA

                              Бе сгладне и честлинните комбурси
                              тарляха се и сврецваха във плите;
                              съвсем окласни бяха тук щурпите
                              и отма равапсатваха прасурси.

                              Comment

                              Working...
                              X