Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-сетне доживяхте курсова работа за милиони

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Най-сетне доживяхте курсова работа за милиони

    без повече майтап.
    днес ми мина изпита и е момента да пусна она¤ ку сова абота, за ко¤то ви надух главите п еди н¤колко години ;p
    ае

    #2
    международно публично или наказателно право? ПО-скоро наказателно.Добре като изключим някои дребни грешки. Ама добър превод ...Все пак Лорънс не е президент, а председателстващ съда
    Наистина е от полза

    Comment


      #3
      отп
      има някои грешки, то остава всичко наготово направо да ви дам тема, на чиято първа страница да има точки там където трябва да напишеше факултетен номер, курс, група и така нататък.

      Comment


        #4
        Прехвърлих набързо работата. Хареса ми, с изключение на някои стилови грешчици тук-там (предимно чуждици). Но като цяло е добра.

        ПП Между другото, мисля чи че Уикипедия и Ансърс.ком не стоят много добре като източници. Но може и да е субективна оценка
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          когато имаш 15 дни, за да напишеш нещо не по-дълго от 15 страници са едни от най-добрите възможности. нещата, които ми трябваха ги намерих там. не можех да си играя да чета стотиците страници документи от нюрнберг. би било малоумие. така че това е то както казва един американски писател /това беше обидно/

          Comment


            #6
            Странно. Аз бях останал с впечатлението че я пишеш тази работа от години
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              Док Холидей написа
              когато имаш 15 дни, за да напишеш нещо не по-дълго от 15 страници са едни от най-добрите възможности. нещата, които ми трябваха ги намерих там. не можех да си играя да чета стотиците страници документи от нюрнберг. би било малоумие. така че това е то както казва един американски писател /това беше обидно/

              Ами тогава изобщо да не си правя труда да отварям файла?

              :p :lol:
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Ами аз го прочетох, хареса ми изложението, но трябва да се има предвид, че нищо не разбирам от юридическата тематика. Съгласен съм с Динайн - тук-таме има стилистични грешки, но това е нормално.

                Comment


                  #9
                  Аз също смятам ,че има твърде много чуждици, правят четенето твърде тромаво.
                  Като се намали количеството ще се изчисти стила на изписване , което ще направи работата много по- елегантна. И ще бъде по-смилаема.
                  До тук чудесно.
                  Conto

                  Comment


                    #10
                    всички споменахте чуждиците може ли да пейстнете някои моменти, защото аз смятам, че дори да има те са били там по необходимост. текстът трябваше да бъде концентриран и това не му пречеше да бъде смилаем )))

                    империал, ти наистина можеш да минеш и без да отваряш файла. аз на никого не съм опрял нож в гръцмуля /ето няма чуждици/, за да я види.

                    Comment


                      #11
                      "Инвазия"
                      - Нахлуване, нападение, агресия
                      "Материали, освободени от секретност на 1 януари 2006 г. от б"
                      - разсекретени
                      "Той заявява, че военнопрестъпниците трябва да платят за престъпленията си"
                      - деянията си, делата си, стореното от тях
                      "предлага план за пълна денацификация на Германия"
                      - каква е тая дума?

                      и т.н.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #12
                        да, това за разсекретяването просто не можех да се сетя за този вариант, който наистина е по-коректен и несъзнателно съм използвал по-дългия вариант.
                        нахлуване тц
                        нападение тц
                        по-скоро агресия.
                        ако не агресия - инвазия.
                        денацификация е стриктен термин трябва да потърся как да го обясня.
                        ае

                        Comment


                          #13
                          "Invasion" не е "нахлуване"?
                          Тази дума не ми харесва защото е прекалено "нова" чуждица - не че агресия не е. Но има думи в българския от същия корен: агресия-агресивен-агресивност, нахлуване-нахлувам, нападение-нападам, инвазия-инвизирам? инвидирам?
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #14
                            възприемам нахлуване като самия акт на преминаване на границите и нарушаване на суверенността на държавата. аз лично усещам някаква тънка разлика между инвазия и нахлуване /дори като мащабност/ в полза на "инвазия". може би не съм прав, но това е мнението ми.

                            Comment


                              #15
                              Денацификация наистина е приет термин.

                              Думата инвазия аз лично бих избегнал.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X