Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войните за независимост на Австралия.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Войните за независимост на Австралия.

    Преди доста години си спомням че даваха "Южният кръст" мисля че така се казваше филма и ставаше дума за точно този период от историята.Любопитно ми е дали някой знае нещо повече по тази тема и ако е така да сподели.

    #2
    Потърси в Гугъл за Eureka - за миньорския бунт, за Eureka Flag и т.н.
    Аз трудно бих нарекъл това нещо война. Австралия никога не е водила войни за независимост. Там процесът винаги е бил еволюционен. Ако те интерсува можеш да потърсиш и за австралийското републиканско движение (да се продънят в земята дано).
    Last edited by albireo; 07-06-2006, 10:57.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      Какво е това австралийско републиканско движение и защо да се продънва дано? Може ли да си изпрося едно компресирано резюме?
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        И аз се присъединявам към молбата - ще бъде наистина любопитно да получим едно кратко резюме по темата - пък после ще почерпим , разбира се...

        Comment


          #5
          Аз трудно бих нарекъл това нещо война. Австралия никога не е водила войни за независимост

          Приемам забележката,Темата ми наистина не беше формулирана правилно!

          Comment


            #6
            Всъщност е Eureka.

            Comment


              #7
              bsb написа
              Всъщност е Eureka.
              :1087: Всъщност наистина е. Моя глупава грешка от недоглеждане. Поправих я.

              Колкото до австралийско републиканско движение - изразих се погрешно или по-скоро непълно. Хубаво е да се разграничи "движение" в смисъл на политическа сила, а такива политически сили в Австралия има (и всъщност те да се продънят в земята дано - казвам го щото имам мнение и отношение към Австралия и ми харесва такава каквато е) и от друга страна движение като социокултурна нагласа през историята на Австралия. Второто определено е по-интересно (за първото можете да проверите в нета - напр. уикипедия) защото самият миньорски бунт в Юрика не е нищо особено сам по себе си. Много по-значим е образът му в историческото съзнание след това.
              Last edited by albireo; 07-06-2006, 12:31.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                #8
                На Австралийския континент май бойни действия никога не са се водили, като изключим някои японски нападения, най-мащабното от които е срещу Дарвин.

                Comment


                  #9
                  Албирео написа
                  Колкото до австралийско републиканско движение - изразих се погрешно или по-скоро непълно. Хубаво е да се разграничи "движение" в смисъл на политическа сила, а такива политически сили в Австралия има (и всъщност те да се продънят в земята дано - казвам го щото имам мнение и отношение към Австралия и ми харесва такава каквато е) и от друга страна движение като социокултурна нагласа през историята на Австралия. Второто определено е по-интересно (за първото можете да проверите в нета - напр. уикипедия) защото самият миньорски бунт в Юрика не е нищо особено сам по себе си. Много по-значим е образът му в историческото съзнание след това.
                  Мерси много за труда. Направо се счупи от работа! Да беше казал "мързи ме", щеше да ти излезе по-накратко.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #10
                    Dinain написа
                    Мерси много за труда. Направо се счупи от работа! Да беше казал "мързи ме", щеше да ти излезе по-накратко.
                    Е мен ме мързи с аргументация - няма какво да се дискутират съвременни политически сили тука - за тая работа си има гугъл.
                    Аз се надявах Чарли, да се включи по второто (републиканските сентименти като нагласа) ако има наблюдения, но той откакто се подвизава в татковината, няма много време да сяда пред компа.
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      #11
                      Поне очаквах да сложиш някаква дата на създаване, за да стане ясно че става дума за днешно време, а не за преди 100 години (отначало така си мислех) или какви въобще са целите на това движение и кои от тях е постигнало и т.н. ама както и да е...
                      Не чак така като в тая тема:

                      (Забележи пост#4 и особено последните 3-4 реда)

                      Но поне някаква основна информация. Явно няма да стане.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment

                      Working...
                      X