Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно 6 юни 1944 година

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпрос относно 6 юни 1944 година

    Искам да направя едно запитване. Интересува ме десантът в Нормандия. Кригсмарине /нали така се е казвал немският флот през Втората световна война/ ли е нямало кораби, за да предоврати десанта или такава е била стратегията на немските генерали - да разгромят Съюзниците на брега. Или е имало някакви бойни действия по море, които не са ми известни.

    #2
    Ако не се лъжа във форума има сигурно 5-6 теми около десанта в Нормандия. както и да е - Криегсмарине никога не е имала достатъчно сили да се противопостави дори на британския флот, какво остава срещу събрания съюзен флот - по това време тя разполага само с незначителни леки сили. Като се има предвид какво количество флотски и авиационни сили съюзниците струпват за тази операция, никакъв немски кораб не би оцелял. Та в този смисъл, немското командавне въобще не може да отрази десанта в морето - просот няма с какво да му въздейства сериозно нито по море, нито по въздух и може (принудено е) да разчита еднистевно на "Атлантическия вал" - т.е. линията защитни укрепления и на сухопътните си сили. Но вероятността реално да отрази десанта на сушата е била мизерна, според мен (дори и да бяха разгадали точно къде и кога ще е десанта, пак си остава проблема с маневреността на силите, както и със снабдяването на вече вкараните вбой сили).
    Десантът е много добре подготвена и напълно успешан операция, и това не е случаен резултат .

    Comment


      #3
      темата е дъвкана и предъвкана - просто do a forum search

      Comment


        #4
        Извинявайте. Прави сте. Трябваше да потърся с търсачката.

        Comment


          #5
          Има атака с 18 подводници от Лориан, на шнорхел, но защитата е толкова силна, че половината са потопени веднага. Има и удари с С-буутове от Норманските острови. Потапят един разрушител. Това е. Флотът е бил слаб, а и да не е бил при смазващото въздушно господство на съюзниците, пак е щял само да гълта вода.

          Comment

          Working...
          X