Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква форумна игра бихте предпочели?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Каква форумна игра бихте предпочели?

    Просто питам, нищо не обещавам.

    32
    ñòàíäàðòíèÿ òèï "ÂÑÂ"
    50.00%
    16
    êîñìè÷åñêà
    12.50%
    4
    ôåíòúçè
    12.50%
    4
    äðóã (îáÿñíåòå)
    25.00%
    8
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Аз бих предпочел да се развива през елинистическата епоха, диадохите след Александър, или въобще през античността.
    Впрочем като незапознат ще попитам какво е нужно за да се участва в такава игра?

    Comment


      #3
      Друга - империалистите (истинските, не агитката на Imperial) срещу войните на Аллах.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        Друго разделение би могло да бъде в зависимост от това, върху какво се фокусира играта - война (тактическа, стратегическа), икономика, модел на общество, дипломация и т.н. На мен, напр., войната не ми е интересна и дори да е в периода, който ми е най-интересен, едва ли бих участвал.
        По моя преценка съм обективен.

        Comment


          #5
          предпочитам игра с ясни и неоспорими правила
          казвам го не от гледна точка на познавач на ... как да се изразя... процесите ,сметките или там зависимостите които определят тези правила, а като редовен геймър който се нагажда към дадените условия без да ги оспорва стига да са достатъчно ясни. Знам че поне 5-6 човека ще скочат срещу мене като кажат че не може видиш ли да кажеш че при такива и такива условия винаги става това и това, защото има някакъв елемент на случайност...
          В реалноста да, може би е така, но вие сами наричате това форумна "игра" а една игра винаги има определени правила. Знам че може би е много крайно моето мнение но за мен една игра би трябвало да е като шаха, където не може да загубиш да речем офицер защото видите ли че този офицер го била гътнала маларията. Бих се съгласил ако в правилата на шаха пише, че да това е възможно ако той стои повече от три хода на да речем квадрат В2. Или пешката изведнъж да се разбунтува и да мине към противника .
          Просто визирам че както и при най-добрия игрови симулатор нещата не са същите както в реалността макар и с много голямо приближение и за да станеш добър виртуален пилот се нагаждаш към условностите на играта така и тука се нагаждаш към правилата на играта. И колкото тези условности са по твърдо и ясно изразени толкова по добра е играта. А и разбира се трябва да има мнооогоо ама мнооогоо твърд водещ, който да не се поддава на провокации и да не му пука за тях.


          Dark Galaxy ---> GoodKnight

          Comment


            #6
            Ами аз предпочитам да е ВСВ, най-интересно ще е и ще има най-много възможности и разнообразие от тактики, оръжия и тн. Не си падам по фантастика и фентъзи измишльотини

            Иначе, ако трябва да предложа нещо друго - на мен Средновековието ми допада, като тъмна епоха изпълнена с непрестанни войни. В момента даже разцъкваме една такава форумна игра, ама тя е още в пробен период и освен това макар да има правила и точни сметки за армия и икономика играта не може да върви, ако няма един Game Master, който и да е безпристрастен , за да определя някои неща, които не могат да се изчислят.

            Ето вижте тук - http://www.emirskatavlast.forumsplace.com/ Ако някой е заинтригуван от проекта за такава форумна ролева игра мисля, че може да се включи въпреки, че от доста време сме я започнали и вече са се заформили мелетата :twisted:
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              #7
              хм

              резултатът от анкетата не е окуражаващ за мен лично, понеже в момента ми се занимава с нещо по-измишльотинско.

              Може би нещо от сорта на фентъзи ВСВ ще е добър компромис
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Дааа, вече виждам пред очите си стоената пред Бъкингамския дворец за инспекция Имперска Гвардия на Короната, съставена от киборги. Или новата кавалерийска дивизия, с генетично модифицирани тиранозаври рекс вместо коне, разбира се облепени с бронирани плочи като противокуршумна защита...
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #9
                  Италия е спечелила войната през 43-та и група щвейцарски командоси тръгват да търсят Негуса Хайле Саласие, като последна надежда на цивилизацията, в секретна база на Сталин в Антарктида, където Жуков тренира пингвини за снайперисти, а Аржентина първа се е сдобила с ядрено оръжие и заплашва, че ще се самовзриви, ако италианците не се извинят за световната купа по футбол , спечелена от Уругвай
                  Last edited by von Danitz; 01-05-2006, 20:03.

                  Comment


                    #10
                    Dinain написа
                    Друга - империалистите (истинските, не агитката на Imperial) срещу войните на Аллах.
                    Добра идея, само дето доста трудно ще се балансира за да имат и двте страни някакви шансове........все пак под моето вещо ръководство отново ще върнем времената на правоверните халифи, и вси4ки народи от книгата (да не ви хрумнат разни аналогии с "килимените хора", няма нищо общо, това е дефиниция от исляма) ще заживеят щастливо (и разни други обещания каквито политиците обикновенно правят), останалите народи да мрат, и без това не са ми особенно лицеприятни (не 4е съм расист, просто съм есет).
                    А каква ще е позицията на страни които не се разбират едновременно и с кръстонозците и с войните на алаха?
                    Израел даи да има ЯО? все пак е правено с ЮАР-ски уран, а подобните неща имат срок на годност... наскоро четох че не е на 100% сигурно 4е още имат боеготовни заряди.

                    Comment


                      #11
                      Като си естет поне да си следеше правописа.

                      Една игра от типа дето Динайн предлага е нереализируема, понеже бихме боравили с трудно определими и мъгляви понятия. "Стандартната" игра има някакви силно стилизирани държави с няколко цифри които представляват икономиката й и разни фигурки за бойни части. Понеже съм участвал в разработката на повечето наши игри и разработката на какви ли не фантастично сложни социални модели, съм убеден, че не може да се направи обективна игрова система която да моделира такова противопоставяне.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Всъщност, ако ще си говорим за фентъзи игра, най-добрия пример, върху който може да се изгради е Dominions. Тя си е готова за форумна игра и така всъщност.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          Аз не съм я играл, можеш ли с две думи да разкажеш защо смяташ, че е най-подходяща?
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Ами, на първо място, самата игра, както е направена, е най-удобна за игра по пощата и би могла и така и да се играе. Ако някой се и нтересува и чете на руски, ето тук: http://forums.ag.ru/?board=fl_main&a...num=1071676804 (това е тема за играта и логове от проведени игри на един руски форум).
                            Информация за играта може да се прочете примерно тук: http://www.shrapnelgames.com/Illwinter/d2/1.htm
                            Какво представлява, съвсем накратко - походова фентъзи стратегия, върху карта, разделена на провинции. По време на всеки ход играчите определят какви армии накъде ще ходят, какви артефакти ще се изковават, какви магии ще се казват, къде ще се провеждат сражения. След като всеки си направи хода, реда преминава към хоста на играта и тогава се изпълняват всички заповеди (съвсем като при форумна игра). В началото на новия ход всеки играч може да проследи как са протекли сраженията и какви събития (включително и случайните) са станали.
                            Интересното е и как се определя как ще се проведат сраженията. При подготовката на армията се указва кой отряд каква позиция заема, какви заповеди да изпълни (отделно за отряда и отделно за командира му), възможностите са доста широки и много зависи от това как са подредени армиите и какви са заповедите на двете страни в боя. Отделно се задава какви магии трябва да бъдат казани (или принципно или конкретни), като при това трябва да се има предвид, че в играта има 8 вида манна и 500 магии, разделени в няколко школи (май бяха 9). Всъщност, ето още малко информация, от сайта на създателите на играта (които са само двама души ):

                            Features:
                            * 1-17 Players. Play single player or with up to 16 friends (hotseat, PbEM, TCP/IP).
                            * More than 1000 different units.
                            * More than 500 unique spells.
                            * More than 300 magic items.
                            * Design your own God by choosing his physical form, magic skills and how his dominion affects the world.
                            * Dominion. Make sure that the dominion of enemy gods doesn't enter and corrupt your lands.
                            * The worlds most famous heroes will be granted heroic abilities that grows with their fame.
                            * Mercenaries are bought on a global market, all players can bid, but only one will get them.
                            * Build fortresses to protect your lands and to boost your production. Fortresses must be besieged before they can be stormed.
                            * Huge automatic battles with hundreds of units.

                            Та, предвид това, че самия стил на игра прилича малко на форумните, има смисъл да се ползват елементи от нея. Дори и само там да се смятат сраженията пак има смисъл - може да се използва цялата система на подредба на единиците, даване на заповедите и т.н., дори и без магическата съставляваща може да се получи интересна симулация на средновековни баталии.
                            За тези, които се заинтересуват от самата игра - имайте предвид, че двамата й създатели са хвърлили всичките си усилия в смисъла и са оставили много малко за графиката - така че играта не е особено красива, но е доста сложна и най-вече - с много разчупен и сложен геймплей, балансирана и изисква много мислене за да може да се постигнат резултати
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              Изтеглих си я и я качих, обаче нещо не ми харесва компютъра и влачи много тежко, направо не може да се играе. Та не можах да получа никакви впечатления.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X