Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Утрото на паметния ден на Йовков

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Утрото на паметния ден на Йовков

    някой може ли да ми помогне да намеря "Утрото на паметния ден" на Йордан Йовков - очерк за Балканската война. Йовков е бил командир на рота по време на войната и след това публикува материала в брой 1 на сп. Българска армия.

    #2
    Аз мога Само че след ден-два. Ще го пусна като текст, мисля, че не е дълъг.


    Военните разкази на Йовков мога да ги препоръчам като добър източник за атмосферата и събитията на онези войни, в частност и Добруджанския фронт.

    Comment


      #3
      KG125 написа
      Аз мога Само че след ден-два. Ще го пусна като текст, мисля, че не е дълъг.


      Военните разкази на Йовков мога да ги препоръчам като добър източник за атмосферата и събитията на онези войни, в частност и Добруджанския фронт.
      страшно ти благодаря!!! :nworthy:

      разказите му наистина са великолепни, тъкмо преглеждах "Паметният ден" - обявяването на Първата Балканска...абе, все едно си там като го четеш

      Comment


        #4
        даите линк за Утрото на паметния ден" на Йордан Йовков

        Comment


          #5
          KG125, вероятно не си го намерил?

          Comment


            #6
            зА СЪЖАЛЕНИЕ, ДА. Дължа извинение, сбърках го с Паметния ден. В Събраните съчинения го няма. Да не би да става дума за едно и също нещо, с различни заглавия?

            Още един път извини ме. :nworthy: :nworthy: Освен всичко друго, от три дена не мога да вляза с нормалния си ник ...

            Comment


              #7
              Аре бе! Днес KG125 е влизал във форума...поне така е видно от списъка с потребители ползвали форума през деня.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment

              Working...
              X