Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Антихитлеристката коалиция, необходимост или..."

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Антихитлеристката коалиция, необходимост или..."

    Трябва ми помощ на тази за мене непосилна тема за есе!
    Казаха ми да измисля някакво подзаглавие на "Антихитлеристаката коалиция, необходимост или..." или направо по нея да разсъждавам, но не мога. Моля Ви помогнете ми, или поне ме насочете към нещо.. :sm186:

    #2
    Така зададена темата е много неясна, поне аз не разбирам по какво точно се иска да разсъждаваш. А ако очакваш някой да ти напише есето, лъжеш се. Има опция за търсене във форума, почни да я използваш за начало.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #3
      oleander написа
      Трябва ми помощ на тази за мене непосилна тема за есе!
      Казаха ми да измисля някакво подзаглавие на "Антихитлеристаката коалиция, необходимост или..." или направо по нея да разсъждавам, но не мога. Моля Ви помогнете ми, или поне ме насочете към нещо.. :sm186:
      Ами като за начало не е зле да си избреш с какво искаш да продължиш заглавието "Антихитлеристаката коалиция, необходимост или...", което ще ти даде основната насока. Примерно "...необходимост или необходимост" и почваш да ртазсъждаваш на тема необходимост от антихитлеристаката коалиция, целта ти е да покажеш, че това е единственият вариант и друг не би могъл да има. Доводите ще си ги съчиниш - почваш с хан Кубрат и световната история за стрелите, които заедно не могат да се счупят, сещаш се. После описваш какво би се случило ако я нямаше антихитлеристаката коалиция така както ти я виждаш - примерно България на 3-4 морета или поне с част от Тракия и Македония. Как изглежда света и други такива неща. В края завършваш с това, че антихитлеристаката коалиция няма алтернатива и се явява необходимост.
      Ей такива глупости.
      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

      Comment


        #4
        "....................... или съзнателен избор"

        Може да противопоставиш ценностите на реалностите в политиката, като разгледаш съюза между два така несъвместими строя - сталиновия социализъм и англоамериканския свободен капитализъм.

        Comment


          #5
          oleander написа
          Трябва ми помощ на тази за мене непосилна тема за есе!
          Казаха ми да измисля някакво подзаглавие на "Антихитлеристаката коалиция, необходимост или..." или направо по нея да разсъждавам, но не мога. Моля Ви помогнете ми, или поне ме насочете към нещо.. :sm186:
          А след като не разбираш от темата, защо искаш да пишеш по нея? Нямаше ли нещо друго към което да се насочиш? Защото темата е наистина обширна, а отговора (ако искаш есето ти да стане хубаво) може да дойде чак след като прочетеш доста литература и направиш анализче, за което предполагам, че няма да има време, нали?
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            oleander написа
            Трябва ми помощ на тази за мене непосилна тема за есе!
            Казаха ми да измисля някакво подзаглавие на "Антихитлеристаката коалиция, необходимост или..." или направо по нея да разсъждавам, но не мога. Моля Ви помогнете ми, или поне ме насочете към нещо.. :sm186:
            Подзаглавие или финал на заглавието?
            Аз например бих довършил заглавието така: предначертана цел.
            Доближава се малко до заглавието на КГ125.
            И бих разсъждавал на платформата: има ли исторически корени тази коалиция, логично и неизбежно ли е да се създаде и на какъв етап; доколко пактът не е можел да предвиди развитието на войната и дали несъзнателно е допуснал възхода на райха още в началото; кога се създава тази коалиция и кога става ефективна, има ли разлика между двете - как да ги нарека - дати и коя е реалната й организационна цел: отбрана на всяка цена срещу нарастващата мощ на Германия или изчакване на удобен момент за установяване на ново световно разпределение на силите.
            Dic, hospes, Spartae, nos te hic vidisse iacentes dum sanctis patriae legibus obsequimur !

            Comment


              #7
              Dinain написа
              Така зададена темата е много неясна, поне аз не разбирам по какво точно се иска да разсъждаваш. А ако очакваш някой да ти напише есето, лъжеш се. Има опция за търсене във форума, почни да я използваш за начало.
              абе не се притеснявай не искам никой да ми пише есето, просто да ме насочи по някакъв начин. Наистина е неясно зададена темата, ама какво да направя, че господина ми по история така я е казал?

              Камерер написа
              А след като не разбираш от темата, защо искаш да пишеш по нея? Нямаше ли нещо друго към което да се насочиш? Защото темата е наистина обширна, а отговора (ако искаш есето ти да стане хубаво) може да дойде чак след като прочетеш доста литература и направиш анализче, за което предполагам, че няма да има време, нали?
              ох.. ужас, няма да мога да го напиша. И аз съм на мнение, че трябва да прочета много литература, за да го напиша това есе, а просто нямам толкова време. не съм си избрала темата аз в никакъв случай. Уважаемият господин по история си мисли, че всеки може да напише историческо есе и то на такава тема..... :sm186:
              Last edited by oleander; 06-03-2006, 17:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                #8
                Ами всъщност много хора могат )
                Литература...
                Трябват ти фактите.
                Това не ти е изпит, че да трябва да прочетеш поне 2 мнения от мастити имена и да кажеш твоето - третото.
                Тук направо можеш да удариш твоето позовавайки се на 5 страници факти.

                Comment

                Working...
                X