Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за газов пистолет

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Питане за газов пистолет

    Така,имам един въпрос,незнам дали мястото му е тук ама все пак ще го задам.Преди време си купих газов пистолет Blow Mini,с цел самозащита разбирасе.Ходя често на риба и неведнъж ми се е случвало да ме гонят кучета та затова се снабдих с това нещо.И днес савсем случайно му свалух разпрасквателя който представлява нещо като винт които без никакво усилие се вади с отверка/незнам дали това не е наказуемо..../от цевта.
    Та питането ми е така дали се увеличава разтоянието на което действа този пистолет?

    Пак се извинявам ако мястото на тази тема е тук но просто не се сетих каде другаде да я сложа.Ще се радвам ако получа отговор на въпроса си.Благодаря ви предварително.
    Състраданието е слабост...

    #2
    Преправянето на цевта е противозаконно, в смисъл от газов в боен, и има строги санкции. Но доколкото знам за да го направиш ти е необходим струг, не би трябвало да става толкова лесно. Всъщност като се махне разпръсквателя (става въпрос за напречния винт вътре в цевта нали?) май не е възможно да излезе гаста при изстрелването на патрона. Аз също имам газово оръжие (револвер), но немога да го махна с отверка.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #3
      Ми разпрасквателя на моя пистолет преставлява нещо подобно на винт който без никакво усилие се маха с най обикновена отверка.И аз знам че преправянето за стрелба с боини патрони е строго забранено и наказуемо.А и нямам никакво намерение да го ползвам по предназначение различно от това за което е направен.
      Състраданието е слабост...

      Comment


        #4
        Аха.Ама питането ми бе следното -ще има ли разлика при стрелба със и без разпрасквател?А и има нещо друго-според мен това умишлено е направено да се сваля за по-лесно почистване на цевта/разпръсквателя е на резба,като в горната ми част има нарез точно колкото да го хване отверка,както и в цевта има резба по която да се завива и развива.../
        Кажете си мнението.
        Състраданието е слабост...

        Comment


          #5
          Сваления детайл е дюза и служи за създаване на допълнително съпротивление на барутните газове или бойния газ за да презарежда системата.
          Ако питаш за далечината на изхвърляне на бойния газ според мен със дюза в цевта се създава по-голямо налягане и далечината на разпространение на газа е по-голяма, но ъгъла на разпространението му е по малък. При липса на дюза имаме по-малко налягане, но по голям егъл на разпространение(по - лоша групираност ако се сравни с реалнен боеприпас).

          Comment


            #6
            Най-вероятно,пистолета ти навремето се е промъкнал покрай служба КОС "по терлици".Бил е предвиден да използува едни така наречени стоп-патрони съдържащи ловни съчми ¹14.Действуваха на къси разстояния сравнително ефективно.Нямаха нищо общо със стандартните макаровски стоп-патрони,тъй като си бяха по-слаби и не можеха да презареждат.
            После станаха злоупотреби и служба КОС ги забрани.На наличните пищови,тъй като в забраната не беше спомената марка и модел,търговците поставиха по една дюза в цевта и си ги продадоха мирно и тихо и повече не внесоха от тях.
            Самият пищов,който притежаваш за боен не става,тъй като му е слаб материала и няма да издържи на напъна.

            Comment


              #7
              Значи, "винта" в цевта на газовите оръжия, служи да създаде завихряне на газовата струя при изстрел. При това завихряне в газовите молекули (на активното химическо вещество) възникват известни центробежни сили и след напускането им на цевта, "облъка", който се получава, се изстрелва напред в един сравнително широк конус. Това способства за по-ефективното обгазяване на нападателя. Но този елемент съвсем не е задължителен! Може да се стреля разбира се и без него, но той допълнително повишава ефективността на изстрела в известна степен. Аз съм виждал модели и на газови пистолети, и револвери, при които има просто набита в цевта една стоманена пластина, с цел да се предотврати евентуална претрансформация на оръжията за стрелба с бойни патрони. При газовият ключодържател "Оса" например, изцяло липсват такива "екстри", а пък си стреля...
              Дюзата при газовият пистолет обаче е много важна! Играе същата рола като муфата на АК за стрелба с халосни патрони - без нея, създаденото в цевта налягане от барутните газове, е недостатъчно за сработване на автоматиката. Затова трябва да я има задължително!

              Comment


                #8
                Какво представлява по същество преправянето от газова в бойна цев?
                Von Kuschleff

                Comment


                  #9
                  Kushleff написа
                  Какво представлява по същество преправянето от газова в бойна цев?
                  По същество представлява опит да създадеш нещо, което или ще ти се пръсне в ръцете, или ще ти осигури 1 до 3 години живот на държавни разноски.

                  AYB, може ли един въпрос? Не съм много наясно, но повечето пистолети не работеха ли на принципа на късия ход на цевта/нали така се казваше? /. Така че какво значение има налягането на газовете, когато връщането на затвора не става с газово бутало, а заради оката на изстрела?
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #10
                    до Фон Цеков, съветвам те да навиеш оганичителя, ще те хванат някъде за нещо и ще стане беля.притежанието на бойно оръжие , без разрешително, е наказуемо.макар самият производител да е предвидил възможността да се маха ограничителят , вземи го завинти.по мой скомен опит с и без ограничител ефекта на газовия пистолет е еднакъв.вероятно няма да влезеш ефективно в затовра, но ще имаш ядове.

                    Comment


                      #11
                      Притежавам няколко газови пистолета (от чисто колекционерство) и всички до един имат муфа, която е стандартна и служи както вече се каза за да създава допълнително налягане и да осигури презареждане. Наистина без муфа понякога откатът е достатъчен, но по правило не е така. Най-добре е муфата да си стои завита в цевта. Иначе нямаше да ги правят с муфи.

                      Муфата се развива с отвертка, за да може да се почиства и смазва цевта след всяка стрелба (повечето сте го правили достатъчно дълго и имат незабравими спомени, така че няма да се разпростирам как се прави....

                      Блоу мини е чудесен пистолет за самозащита, лек, много компактен и удобен за скрито носене, ефективен колкото всеки друг. Обикновено кучетата (за каквото понякога го нося и аз) се изпаряват още на първия изстрел и то само от шума. Затова аз лично винаги слагам първия халостен (по-евтино е, а и риска от сакатлък намалява). Досега слава Богу до газов патрон не съм стигал.

                      Офтопик- преработка на цевта е строго наказуемо престъпление, много опасно за този, който го прави и практически безмислено. Живеем в мафиотска държава и ако някой иска да си купи оръжие е по-лесно да си купи боен, отколкото да преработва газов.... Иначе газовите пистолети нарочно се правят от сплав, която се пръска при употреба на боен припас. Изключение правят само няколко емисии на руските фирми ИЖ и Байкал, които са от същата стомана като бойните аналози Макаров. Туският Blow със сигурност ще стане на парчета и ще откъсне ръцете на малоумника. Освен ако не се вгради цяла нова цев от боен пистолет, което си е тъпотия. Иначе за да се преработи трябва струг, а не е достатъчно да развиеш муфата.

                      Повече информацияможете да намерите тук:



                      Както беше казал някой: Не го вади без повод и не го прибирай без слава
                      Сведи глава пред миналото и ще видиш бъдещето в краката си!

                      Comment


                        #12
                        Amazon написа
                        .....
                        Така че какво значение има налягането на газовете, когато връщането на затвора не става с газово бутало, а заради оката на изстрела?
                        Откатът възниква от това, че някаква маса (куршумът) се задвижва в посока напред. От закона за запазване на импулса друга маса се задвижва назад, което вече е откатът. При газовите пистолети масата на веществото, което отива напред, е много по-малка от масата на куршума, съответно откатът би трябвало да е пренебрежимо малък. И явно трябва да се ползва налягането на газовете, за да се придвижи цевта.

                        Comment


                          #13
                          Amazon написа
                          AYB, може ли един въпрос? Не съм много наясно, но повечето пистолети не работеха ли на принципа на късия ход на цевта/нали така се казваше? /. Така че какво значение има налягането на газовете, когато връщането на затвора не става с газово бутало, а заради оката на изстрела?
                          На този принцип работят само бойните пистолети и то тези, които използват мощни боеприпаси (от 9mm Para нагоре).
                          При газовия пистолет твърдо тяло (куршум), което с масата си да противодейства на налягането създадено от барутните газове липсва. От "Закона за запазване на импулса" седва, че не може да се получи откатен импулс върху затвора. Но това е вярно само донякъде, защото изтичащите през цевта с голяма скорост барутни газове също имат маса. Тя е равна приблизително на теглото на барунтия заряд, плюс получените газове от активното вещество (бездимния барут при изгаряне дава само около 1% нагар, а останалото са газове). Или накратко казано, при изстрел с газов патрон имаме само т.н. "Реактивна сила" - но тя е твърде малка за да придаде на затворния блок достатъчен импулс, необходим за сработването на автоматиката.
                          Затова решението е да се оформи в цевния канал стеснение, което частично да възпрепятства свободното изтичане на газовете и повиши вътрешното налягане. Получава се нещо като случая с цилиндъра и буталото в двигателя с вътрешно горене; роля на цилиндъра играе цевта със стеснението (дюзата), а ролята на бутало изпълнява гилзата. При изстрел разширяващите се в това частично затворено пространство газове, извършват работа по преместване на гилзата (буталото) назад към затвора. Импулса получен от движението на гилзата се предава чрез дъното и на затворния блок и натам е ясно...

                          А, bsb ме е изпреварил... Няма значение.
                          Last edited by ; 02-06-2007, 16:22. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            #14
                            Благодаря и на AYB и на bsb за отговора. Аз си представях, че реактивната сила на разширяващите се газове е достатъчна, за връщането на затвора, но явно съм я надценил.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #15
                              Е, при стрелба на бойните пистолети с халосни патрони по всяка вероятност се разчита именно на реактивната сила - няма на какво друго. При тях явно барутния заряд е увеличен за да имат получените при изстрел газове по-голяма маса, или пък стеснение в дулцето на гилзата за да изтичат с по-висока скорост, не знам точно...

                              Comment

                              Working...
                              X