Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брегова отбрана на България

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Брегова отбрана на България

    Когато служих в Плевен се натъкнах на едни снаряди с калибър от порядъка на 200мм. Те са два и се намират пред под. 300. Пита се в задачата от каква система са. защото единствените оръдия с подобен калибър за които аз знам са 240мм на брегова батарея край Варна през WW2

    #2
    Голям топ

    Или са от 203мм Гаубица Б-4.
    Можеш ли да дадеш повече данни за самоте снаряди. Точен калибър, размери на самия снаряд и т.н.
    Иначе целия разговор ще бъде просто спам.

    Comment


      #3
      Еми ако бях имал възможност да ги замеря нямаше да питам, но са дълки 4-5 калибъра, беше ми интересно дали и какви системи сме имали с подобен калибър, и поради тази причина писах че поне на мене са ми известни само 240 мм на бреговата батарея, и тя дори не е била наша ами германска.

      Comment


        #4
        Поправка, батареята е била при Бургас

        Comment


          #5
          срамота бе гоги, само още веднъж да съм видял тема в "Българска История" със заглавие на английски :twak: :twak: :twak:

          240мм има във Варна, май две са били а сега има едно в музея
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Айде ся аз съм виновен. За модератора и администратора трябва :twak: че да :cry: силно. все пак виж от кога е темата и коя дата сме днеска. А в кой музей е това оръдие?? В моята книга за артилерията на вермахта пише че батарея с този калибър е имало около Бургас (ако и Варна да изглежда по-логично).

            Comment


              #7
              ами (по спомен) имало е две батареи на Галата във Варна. Сега има едно във Военноморския музей във Варна.

              абе я момент, аз май имам някакви снимки тука...


              ще ги пусна в нова тема във Военноморския форум
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Може да е от 8-дюймова мортира
                ТТД
                Калибър- 203 мм.
                Тегло- 8400 кг.
                Далекобойност- 11 200 м.
                Скорострелност- 2 изстр./мин.
                Начална скорост - 457 м/с
                Тегло на снаряда - 90 кг.
                Тегло на заряда - 8 кг
                На въоражение в БА от 1878 г.

                Comment


                  #9
                  Брегова отбрана на България

                  Купих си списанието ,,Стражи на морските граници,, в което става въпрос за противокорабните ракети в нашата армия.
                  Оттук ми стана интересно за бреговата отбрана в нашата армия въобще.
                  Знанията ми по тоя въпрос са откъслечни.Знам за трофейни оръдия доставяни от германия през всв,че оръдията на учебния крайцер ,,Надежда,, са преправени в брегови и горе долу толкоз.
                  Дидо виждам че знаеш доста,моля те светни ме по тоя въпрос.
                  www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

                  "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

                  Comment


                    #10
                    For all those people who have no proficiency in Bulgarian but are interested in our views on history. Feel free to ask in English, German, French or Russian.
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      #11
                      Благодаря.Ето от ВСВ, Д-28 105мм шнайдер 6 бр. сръбски,12 бр. френски.
                      Д-42 105мм шкода сръбски 6 бр. Д-35 220мм шнайдер френски 12 бр.
                      www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

                      "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

                      Comment


                        #12
                        И тук можеш да намериш нещо интересно - http://www.vi-books.com/vis/vis4_1/14_ohrid....htm също така разгледай и другите списания които ги има на сайта може да намериш и други интересни теми.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          #13
                          Снимки:

                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            #14
                            Изглеждат много внушително! А дали са стреляли някога...освен за рожденните дни на Борис 3-ти и раждането на рожбата му...
                            GOTT MIT UNS!

                            Comment


                              #15
                              Имало е няколко престрелки между наши брегови батареи и съветски военни кораби.

                              Comment

                              Working...
                              X