Съобщение

Collapse
No announcement yet.

руски сериал по "Майстора и Маргарита"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    руски сериал по "Майстора и Маргарита"

    Свалих от мрежата това филмче, някой друг гледал ли го е? Впечатления ще споделям после, ето няколко кадъра:


    Бездомни

    Бездомни и Берлиоз

    Воланд
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Четох отзивите на Гоблин - не бяха особено положителни. Но пък определено бяха забавни за четене. А понеже все още не съм готов да гледам руски сериали, няма да мога да придобия лични впечатления.

    Comment


      #3
      Четох отзивите на Гоблин... Но пък определено бяха забавни за четене.
      - неговите рецензии винаги са много занимателни за четене, често далеч по-интересни от коментирания филм.
      С удоволствие бих гледал този сериал, от пуснатите кадри мога да заключа, че (както почти винаги) героите силно се различават от моята въображаема представа за тях - особено Воланд и Берлиоз (докато Бездомни се приближава до образа, който си бях изградил).
      Last edited by gollum; 15-02-2006, 17:02.

      Comment


        #4
        Воланд малко прилича на високопоставен чиновник от епохата на тоталитаризма
        А тази книга е много трудна за филмиране според мен, ако се цели предаването не само на сюжета, на събитийната страна, а и на духа, на идеята. Има неща, които въобще не си ги представям, има образи, които не си ги представям, Воланд въобще е толкова многолик - не виждам човек, той е по-скоро идея. Както и Йешуа Ха-Ноцри също.

        Comment


          #5
          Мда, тая Книга трудно ще да се филмира. Може, но трябва голям майсторлък. Това, че Воланд мяза на чиновник не е толкова страшно, ама дали ще са успели да докарат другото.
          "Да видим, да видим ..........."

          Comment


            #6
            Тия дни ще го запиша на дискове. В българския интернет май го има само на едно място. Друг начин да се намери мисля няма.
            А че филма няма да прилича на книгата е ясно. Обаче това, което ме издразни в първите 45 минути (толкова имах време да изгледам) беше усещането, че актьорите играят много изкуствено. И или преиграват или са прекалено индиферентни. Въобще, почти все едно гледам наш филм от последните години. По-нататък разбира се може и да се промени. Ще пускам по някой и друг кадър.
            А в тия обърнахте ли внимание на облеклото на Берлиоз. Досега май не бях виждал толкова оригинално да се носи вратовръзка :lol:


            Воланд и Коровиев, в момента, в който Бездомни идва да търси сметка за случилото се с Берлиоз
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              През 30-тте е имало такъв феномен с вратовръзките.

              Comment


                #8
                Днес успях да гледам още малко от филма. За съжаление, явно моето виждане и това на създателите на сериала се различават твърде много. За тях това е едно сериозно нещо, в което няма грам хумор, аз не видях никъде засмяна физиономия, всички актьори играеха като на погребение и гледаха строго. Докато за мен хумора е една от основните черти на книгата, също като сатирата, с която автора описва света, в който живее. Точно това ми липсва в него, все очаквам някой от актьорите, след като си каже думите с ужасния погребален тон, господстващ във филма, да се обърне настрани и да се ухили, показвайки, че всъщност всичко това е поза и че нещата не са чак толкова трагични.

                Ето още от обещаните от мен снимки:
                Маргарита, май е добре подбрана, от сцената с жълтите цветя:



                Майстора, аз честно казано си го представях с не толкова остри черти, ако беше по-пълен, щеше да прилича на борец:


                Хела, тя май си пасва общо взето:


                Бегемот, направен твърде зле за моя вкус:


                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Вече ще слагам само връзки, не кадри. Ето и още няколко:

                  Лиходеев, точно преди да го изстрелят към Ялта:


                  Азаело:


                  Коровиев и конферансието Бенгалски, след като последния е поискал "разобличение на магията":


                  Бенгалски и Римски (вдясно, с глупавото изражение), след номера с парите:


                  шефа на акустичната комисия Семплеяров, настояващ за разобличение:


                  Йешуа:


                  Пилат:

                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment

                  Working...
                  X