Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтескьо, Хобс и Лок

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Монтескьо, Хобс и Лок

    Трябват ми томовете им от оная приятна поредица "Философско наследство", май беше осемдесетарска.
    Монтескьо - "За духа на законите"
    Хобс - нямам представа как се казва, но ако вътре има "Левиатан" ще е добре, защото нямам желание да го чета на латински.
    Лок - също не помня, но май беше някакъв стабилен труд, публикуван през 17или 18 век в два тома.

    Та идеята ми е - ако някой случайно ги има и иска да се раздели с тях на цена около 15-20 кинта за книга (за повече може да се намери безпроблемно) нека драсне тук.

    Всъщност убеден съм че питането ми ще остане глас в пустиня, защото който по някакъв начин се е сдобил с тия книги не е случаен човек, но за всеки случай.

    Та това е.
    Ако Немейската хидра се озъби - ще си замълча.

    #2
    Съвсем прав си, ако ги имах, нямаше да се разделям с тях . Но все пак бих ти предложил поне за прочита да ползваш Народна библиотека (не е под достойнството на един студент да влезе в нея , колкото и да ми бе трудно да повярвам в това навремето). Там със сигурност ги има, пиша от опит. Та поне ще можеш да ги прочетеш.

    Comment


      #3
      Един път опитах да вляза в Народната библиотека и най-вероятно ще е последният. Усърдието, с което се охраняват книгите и еднодневната такса ме отказаха. ))) Петте лева които ще дам - ако трябва няколко пъти да стоя там - ще дам 30 лева и ще си купя Хобс или Монтескьо )))

      Comment


        #4
        На бул. Стамболийски 22 в София има книжарница за по-стари книги и то на добри цени.Можеш да пробваш там ако искаш.

        Comment


          #5
          Имаш ги съвършенно безплатно Хобс и Монтескьо, само че не завинаги, а за известно време.

          Comment


            #6
            Брях, явно са променили нещата в НБКМ... навремето, когато си имах вземане-даване с това хранилище на писаното слово, условията бяха съвсем други. Ако правилно си спомням, годишната такста за абонаментна карта не надвишаваше цената на една сравнително евтина книга.

            Comment


              #7
              Трябват ми томовете им от оная приятна поредица "Философско наследство", май беше осемдесетарска.
              Монтескьо - "За духа на законите"
              Хобс - нямам представа как се казва, но ако вътре има "Левиатан" ще е добре, защото нямам желание да го чета на латински.
              Лок - също не помня, но май беше някакъв стабилен труд, публикуван през 17или 18 век в два тома.
              Петте лева които ще дам - ако трябва няколко пъти да стоя там - ще дам 30 лева и ще си купя Хобс или Монтескьо
              Монтескьо е с обема на тухла четворка, тъй че ме съмнява д абъде изчетена с 6 посещения.
              Но могат да се намерят по сергиите с книги ²² употреба. В София имаше такива в подлеза при университета и на Славейковото пазарче.
              На Лок също е дебеличка. Цените им също не са тънки.

              Другия вариант е да се запишеш в някоя библиотека. В нашата да речем годишния абонамент е 5лв, я таксата за еднократно ползване - 1 лев (т.е. при 6 посещения на читалнята се плаща повече отколкото за 300 през цялата година при абонамент). Тези тримцата ги има почти навсякъде в библиотеките, защото до неотдавна ги брояха за нещо като предтечи на научния комунизъм. Тъй че освен с Капитала и събраните съчинения на Ленин и Т. Живков, библиотеките бяха надлежно окомплектовани и с тях.

              Като учихме философия ни посъветваха поне да подържим в ръка тези книги и доколкото това се оказа не лека задача, май се ограничих само с това.

              Разбира се всичко това, в случай че не искаш да ги четеш от компютъра на руски:

              Last edited by ; 12-02-2006, 19:27. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                #8
                Във всяка библиоетека е много по-изгодно да платиш годишна такса, а не да плащаш при всяко посещение. Миналата година за Кирил и Методи таксата беше 10 лв, ако не ме лъже паметта. Друг е въпросът, че обслужването в НБКМ е много юзър-не-френдли, пък и с тези прашасали каталози... все едно си в Средновековието, без романтизма му обаче. В Университетската библиотека таксата е 4 лв на година, а там подобни книжки лежат направо на рафтовете, не е нужно да ги поръчваш даже. Факултетните библиотеки в СУ дават книги и за вкъщи.

                Comment

                Working...
                X