Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Немско-съветското сътрудничество 1939-1941

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Немско-съветското сътрудничество 1939-1941

    Ето нещо което прочетох в книгата ,,Утопията на власт,,
    ссср доставя на германия 865 000 т нефт,140 000 т манганова руда,14 000 т мед,3 000 т никел, 101 000 т памук,11 000 т лен 26 000т хромова руда,15 000 т азбест,184 000 т фосфат,1462000 т зърно. Освен това превозва закупени от германия каучук от япония,графит,волфрам и каучук от френски колонии,нефт и каучук от холандските колонии.
    Германците дават крайцера ,,Лютцов,, корабни оръдия,планове за строеж на кораби,артилерийски оръдия,самолети вкл. ме-109 и ю-88 и планове за тяхното производство.Промишлено оборудване.
    Немците ползват Мурманск като своя база под шифара ,,База Норд,, Ледоразбивачи прекарват рейдерите ,,Шеф-31,, и още един които потапят в тихия океан съюзнически кораби с 645 000 брт.
    www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

    "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

    #2
    Те руснаците и немците в много области са си сътрудничели това спор няма ама още никъде не сам чел германски пилоти да казват че на източния фронт са се сражавали срещу ме-109

    [QUOTE]планове за строеж на кораби,артилерийски оръдия,самолети вкл. ме-109 и ю-88 и планове за тяхното производство.

    защото ако все пак германците са дали плановете на ме-109( което според мен е пълна глупост ) руснаците щяха веднага да го пуснат в производство (техните самолети в началото на войната са светлинни години от немските )
    No job
    No money
    No girl
    No problem

    Comment


      #3
      Със споменатите образци Me109, Ju88, а също Do17, Pz III, Pz IV руснаците са били запознати в навечерието на войната. Хитлер е смятал (и напълно основателно), че подобен жест на "добра воля" от една страна ще намали подозренията на Сталин, а от друга войната ще започне (и свърши) толкова бързо че руснаците няма да успеят да се възползват от технологиите.

      Comment


        #4
        Е не са им давали пълните планове,ама все пак им помагат,например кабините на пе-2 и ту-2 са вариации на ю-88 по планове получени от немците.Другаде съм чел че немците дават пълните планове на ю-87,но русите го имат за много стар и изобщо ги пренебрегват.От ме-109 копират доста за новото си поколение самолети миг-3 и т.н.
        www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

        "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

        Comment


          #5
          А не ви ли се струва, че руснаците правят повече услуги на немците, как си го обяснявате това?
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #6
            Хитлер е мислел ве4е да напада.
            www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

            "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

            Comment


              #7
              А руснаците са били достатъчно наивни за да го снабдят със суровини колкото му трябват за да започне война срещу тях?
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #8
                Тая тема вече беше дискутирана из форума. Най-елементарния отговор е, че нещата хич не са прости и ясни
                Нито, че може да се каже със сигурност "Сталин/Хитлер е мислел така или е иска това и това".
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Прав е Камерера, това е много сложен въпрос. Никой не е знаел как точно ще се развият нещата, още повече че Сталин има изгода да снабдява Хитлер - така той ще се занимава с Англия/Франция и ще му разчиства пътя... а докато се е обърнал на запад, може и да се отплесне и руската мечка да му скочи на гърба
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #10
                    Точно такива мисли ми идват и на мене в главата, всичко това си е имало определена цел.
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      #11
                      Ще пишете ли по темата или да я заключа?
                      Форумен Правилник

                      Comment


                        #12
                        ссср доставя на германия 865 000 т нефт,140 000 т манганова руда,14 000 т мед,3 000 т никел, 101 000 т памук,11 000 т лен 26 000т хромова руда,15 000 т азбест,184 000 т фосфат,1462000 т зърно. Освен това превозва закупени от германия каучук от япония,графит,волфрам и каучук от френски колонии,нефт и каучук от холандските колонии.
                        Лично на мен тези количества не ми изглеждат чак толкова значителни. Нека се съсредоточим върху нефта. Някой от специалистите да каже колко литра гориво се получават от тези 865 000 т нефт и за колко време ще стигнат на Германия или на Вермахта (ако се използват само за военни нужди).
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #13
                          Ако се не лъжа, само Румъния вади около 6 пъти повече за година, по време на войната. Така че наистина не е чак толкова значително количеството нефт. Волфрама и каучука са доста по-съществени за Германия. Тях СССР ги закупува от свое име и след това ги доставя на Германия. Двете страни имат търговски договори, които няколко пъти се актуализират.

                          Към модератора: някакъв срок ли имаш предвид? Ако е така - по-добре направо заключвай.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            няма смисъл да се опитвате да размишлявате в този случай всичко се обеснява със световната конспирация ,
                            не само СССР снабдява Германия до Юни 1941 , Целия свят е снабдява , и най-големия промишлен играч САЩ
                            естествено всичко се е правело през държави посредници
                            примерно САЩ продава на Германия нефт през Южна Америка/Аржентина и т.н.
                            същата е работата и със Япония и Италия

                            Dinain написа
                            Лично на мен тези количества не ми изглеждат чак толкова значителни. Нека се съсредоточим върху нефта. Някой от специалистите да каже колко литра гориво се получават от тези 865 000 т нефт и за колко време ще стигнат на Германия или на Вермахта (ако се използват само за военни нужди).

                            Камерер написа
                            Ако се не лъжа, само Румъния вади около 6 пъти повече за година, по време на войната. Така че наистина не е чак толкова значително количеството нефт. Волфрама и каучука са доста по-съществени за Германия. Тях СССР ги закупува от свое име и след това ги доставя на Германия. Двете страни имат търговски договори, които няколко пъти се актуализират.

                            Към модератора: някакъв срок ли имаш предвид? Ако е така - по-добре направо заключвай.
                            нормално до 1941 Германия няма изтензивни военни деиствия на голям фронт

                            Comment


                              #15

                              а това ще го прочете ли някой или само дето си дращим

                              Comment

                              Working...
                              X